Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65702 από Μιχάλης
Γεια σου Γιώργο. Είναι ο PRITY ο βουλγάρικος. Έχει τούμπες στρογγυλότατες. Τάμπερ δεν γνωρίζω τι είναι. Φωτογραφία, ελπίζω αύριο, αν είναι ακόμα απαραίτητη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65704 από alexx
Απαντήθηκε από alexx στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
οκ θα τα τσεκάρω και θα ενημερώσω!! ευχαριστώ παντός για της συμβουλές ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65732 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Μιχάλης έγραψε: Γεια σου Γιώργο. Είναι ο PRITY ο βουλγάρικος. Έχει τούμπες στρογγυλότατες. Τάμπερ δεν γνωρίζω τι είναι. Φωτογραφία, ελπίζω αύριο, αν είναι ακόμα απαραίτητη.

γεια σου Μιχάλη
πώς πάει κατά τα άλλα το μηχάνημα?
στην έξοδο τον καυσαερίων έχει κανένα μοχλό στο πλάι?
όπως αυτό που είναι μες στον κύκλο στην φώτο
Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65809 από pantaolas
Απαντήθηκε από pantaolas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

pantaolas έγραψε: βάλε ότι ρυθμίσει σου είχα γράψει εκτός από
u01 -->78
uo2 -->4
ανεπαρκείς kw στην 3 σκάλα για αυτό καίει συνέχεια και δεν μπορεί να πάει τα νερά πάνω από 65

η στάχτη είναι μια χαρά από ότι είδα στην πρώτη φώτο (δεν είδα και καλά γιατί η οθόνη στο κινητό δεν είναι και η καλύτερη)
κάνε αυτά και πιστεύω ότι θα δεις μεγάλη αλλαγή (φυσικά ενημέρωσε μας για τα αποτελέσματα)
οι άλλες ρυθμίσεις που έχεις είναι αυτές που σου είχα γράψει?


ok φιλε θα σε ενημερωσω αυριο στις 21:00. Στο συνημμενο ειναι οι καινουργιες ρυθμισεις

. Απο χθες το βραδυ στις δεκα μεχρι σημερα το πρωι στις οκτω εκαψε 4 τσουβαλια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65827 από Μιχάλης
Γιώργο, όπως βλέπεις δεν έχει μοχλό στην έξοδο. Οι τούμπες είναι πριν και μετά το καθάρισμα. Μιας εβδομάδας στάχτη είναι αυτή που βλέπεις. Μάλλον καλός ο τριπολιτσιώτης ε;
Τι λες, να βάλω το χαραγμένο σίδερο στις τούμπες να μη ζεσταίνω όλο το χωριό; Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν μου δίνουν και κανά φράγκο...
Όσο για το πως πάει το μηχάνημα, είναι μια περιπέτεια. Έχω 22,5 βαθμούς στο σπίτι (180 τ.μ. εσωτερικά) άρα κάνει τη δουλειά του. Όμως για να έχω αυτή την απόδοση, έχω u02 στο 5, t07 στο 13, t16 στο 45 και t17 στο 100. Κουφάθηκες; Μόνο έτσι έχω φλόγα όμως, και οι μετρήσεις είναι ευχαριστημένες (εκτός από την θερμοκρασία στην καμινάδα βέβαια). Θα μου πεις ότι καίω 158 τσουβάλια την ημέρα. Αμ δε, καίω με το ζόρι 2 σακιά για 10 ώρες δουλειάς. Μέτρησα την ποσότητα που ρίχνει ανά λεπτό, και ήταν γύρω στα 60 γραμμάρια. Δηλαδή με τίποτα 4 κιλά την ώρα. Με αυτές τις ρυθμίσεις. Άρα δεν ρίχνει ο κοχλίας όπως πρέπει, έτσι δεν είναι;
ΥΓ. Καλά να μας μπει. Αν και μας έχει ήδη μπει...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #65829 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Μιχάλης έγραψε: Γιώργο, όπως βλέπεις δεν έχει μοχλό στην έξοδο. Οι τούμπες είναι πριν και μετά το καθάρισμα. Μιας εβδομάδας στάχτη είναι αυτή που βλέπεις. Μάλλον καλός ο τριπολιτσιώτης ε;
Τι λες, να βάλω το χαραγμένο σίδερο στις τούμπες να μη ζεσταίνω όλο το χωριό; Όχι τίποτα άλλο, αλλά δεν μου δίνουν και κανά φράγκο...
Όσο για το πως πάει το μηχάνημα, είναι μια περιπέτεια. Έχω 22,5 βαθμούς στο σπίτι (180 τ.μ. εσωτερικά) άρα κάνει τη δουλειά του. Όμως για να έχω αυτή την απόδοση, έχω u02 στο 5, t07 στο 13, t16 στο 45 και t17 στο 100. Κουφάθηκες; Μόνο έτσι έχω φλόγα όμως, και οι μετρήσεις είναι ευχαριστημένες (εκτός από την θερμοκρασία στην καμινάδα βέβαια). Θα μου πεις ότι καίω 158 τσουβάλια την ημέρα. Αμ δε, καίω με το ζόρι 2 σακιά για 10 ώρες δουλειάς. Μέτρησα την ποσότητα που ρίχνει ανά λεπτό, και ήταν γύρω στα 60 γραμμάρια. Δηλαδή με τίποτα 4 κιλά την ώρα. Με αυτές τις ρυθμίσεις. Άρα δεν ρίχνει ο κοχλίας όπως πρέπει, έτσι δεν είναι;
ΥΓ. Καλά να μας μπει. Αν και μας έχει ήδη μπει...

φιλε μου ενα λαθος βλεπω μονο εγω !ο κοχλιας τροφοδοσια ειναι λαθος!η εξοδος του κοχλια πρεπει να ειναι καθετα προς την γη!βαλε ενα αλφαδι στην εξοδο τροφοδοσιας και αλλαξε την γωνια του κοχλια.δες παρακατω
prntscr.com/npe87

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.200 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ