Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172721 από Miyagki
Απαντήθηκε από Miyagki στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Γενική Πληροφορία οσον αφορά τον συγκεκριμενο λέβητα. Ο κυριότερος λόγος που στραβωνουν τα μεταλλα ειναι οι υψηλες θερμοκρασιες. ο συνδυασμος φωτιάς με αρκετό αέρα δημιουργει υψηλες θεμοκρασιες. εαν το ανοξειδωτο ακομα και πυραντοχο φτασει μια φορα στα ορια του μετα τελειωσε. Μία συμβουλη σε όλους που καινε πελλετ. ριξτε πελλετ και μειωστε τον αερα. λιγοτερος αερας σημαινει μικροτερη θερμοκρασια. περισσοτερο πελλετ σημαινει μεγαλυτερη φλογα αρα πιο γρηγορα ζεστο νερο Επισης δεν εχει κανενα νοημα η 4η 5η σκαλα εφοσον η φλογα δεν υπερβαινει τους 15ποντους. Μην φοβαστε να ριξετε πελλετ. ριξτε πελλετ ωστε ο λεβητας να ανεβαζει γρηγορα θερμοκρασια να σβηνει και να κρυωνουν τα μεταλλα. η καταναλωση ειναι η μια η αλλη. επισης εαν θερμοστατης ψηφιακος θα βοηθησει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172724 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΓΙΑ ΕΛΕΝΧΟΜΕΝΗ ΚΑΥΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΒΛΑΒΗ ΚΑΙ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΤΟΥ ΚΟΧΛΙΑ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΑΦΟΥ ΑΝΑΨΕΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΠΟΥ ΕΜΠΕΝΕ ΣΤΗΝ 1 ΣΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΛΗ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΑΙΣΜΑ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΓΕΜΑΤΟΣ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΩΣΤΗ ΡΙΨΗ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΤΟ ΒΗΜΑ ΣΤΟ Τ07 ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΦΛΟΓΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΤΗ ΛΥΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΤΟ ΣΠΙΡΑΛ Η ΟΛΟ ΑΛΑΡΜ Α04.ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ (((ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)))ΝΑ ΖΥΓΙΣΕΙ ΤΟ ΠΕΛΛΕΤ !!!!!!!!!!!ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ ΟΙ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΑΥΤΕΣ (ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ)ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΗΜΙΜΕΤΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΖΕΣΤΕΝΕΙΣ ΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΜΑΜΙΣΙΟΣ (ΕΝΝΟΩ ΟΧΙ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ Η ΣΕ ΞΥΛΟΛΕΒΗΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΠΕΛΛΕΤ) ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΛΥΘΕΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΟ ΚΑΖΑΝΙ!!!!!!!!!!!!!ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΣΤΟΡΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ!!!!!!ΑΛΛΑ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!ΣΕ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟ ΛΕΒΗΤΟΣΤΑΣΙΟ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΒΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ!!!!!!!!!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΤΖΑΜΠΑ ΤΑ ΕΥΡΩ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172752 από tempes
Απαντήθηκε από tempes στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
απεχω καιρο και δυστυχως βρηκα διαφορετικο κλιμα απο την τελευταια φορα που μπηκα.
Καταλαβαινω την θεση αυτων που δεν εχουν διαθεση πλεον να βοηθουν , και δυστυχως ετσι γινεται στα φορουμ.
Καποιοι εχουν ολη την καλη διαθεση να βοηθησουν , καποιοι αλλοι το εκμεταλευονται και τελικα οι πρωτοι βρισκουν και τον μπελα τους.
Αν εχετε την διαθεση να πειτε και σε εμενα την γνωμη σας , καθως για δευτερη φορα προσπαθοντας να συνδεσω τον καυστηρα πελλετ εκανα το ιδιο λαθος , εκαψα την πλακετα , οπως ακριβως εχω γραψει σε παλαιοτερη αναρτηση.

Μη σας κουραζω , πηρα καινουρια απο τον αντιπροσωπο . Πλεον ομως δεν βγαινει η πλακετα που φορουσε ο δικος μου καυστηρας , αλλα η καινουρια που ταιριαζει στα παλια και στα καινουρια μοντελα .
Το προβλημα μου ειναι αυτο στο βιντεο . Απο την αντιπροσωπεια μου αλλαξαν μια φορα την πλακετα αλλα παρουσιαζεται παλι το ιδιο προβλημα και στη δευτερη πλακετα .
1drv.ms/v/s!An2HvohNOVfuhxoUjEWOw1BV2gJ3?e=b61tKC
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172753 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΛΑΚΕΤΑ ΣΤΑ ΚΟΝΤΡΟΛ ΤΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟ P ΕΩΣ 42 ΚΑΙ U ΕΩΣ 7 ΕΝΩ Η ΠΑΛΙΑ ΕΧΕΙ P ΕΩΣ 20 ΚΑΙ U ΕΩΣ 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΓΙΝΕ ΔΟΚΙΜΗ ΠΡΙΝ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΒΑΛΑΜΕ  ΑΦΟΥ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ  ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΚ!!!!!!!!!!!!!!ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΗΣ ΠΙΕΣΗΣ Η ΝΑ ΦΥΣΙΞΕΙΣ ΤΟ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΤΟΥ?ΤΟ ΦΩΤΟΚΚΥΤΑΡΟ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΕΣ ΜΕ ΦΩΣ ΑΝ ΜΕΤΑΒΑΛΛΕΤΑΙ ΣΤΗΝ t 20 ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ?ΠΛΑΚΕΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΔΩ polykatastima-chantavaridis.car.gr/xyma/ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΣΑΙ?
Last edit: 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172754 από tempes
Απαντήθηκε από tempes στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Το παράξενο είναι ότι και οι 2 πλακέτες δούλεψαν και μετά από λίγο καιρο παρουσιάζουν αυτό στο βίντεο.
Όταν βγάζω το φώτο κύτταρο δεν κάνει αυτό το πράγμα αλλά είναι σε κατάσταση που φυσάει συνέχεια μέχρι να ξαναβάλω το φώτο κύτταρο στη θέση του.
Ο αισθητήρας διαφορικής πίεσης είναι το μαύρο πλαστικό δοχείο αριστερά;
Βρίσκομαι Γιαννιτσά
Last edit: 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν by tempes.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172755 από Miyagki
Απαντήθηκε από Miyagki στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Τι πρόβλημα έχεις συγκεκριμένα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.278 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ