Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83811 από kappas
Απαντήθηκε από kappas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

xrysafis72 έγραψε:

joe125 έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: ναι γιωργη τωρα ψαχνομαι για κοχλια και χαρμανιερα τα μοτερακια τα εχω και ειναι συνδεδεμενα και λειτουργου καλα!!!
εχω ενα περιεργο για μενα θεμα!!βαζω σε λειτουργια την πρεσσα και χωρις φορτιο εχω 10Α,ξεκιναω ταιζω με το χερι τα αμπερ ανεβαινου 12Α συνεχιζω να ταιζω ποιο γρηγορα πανε 16Α ποιο γρηγορα ταιζω πανε 19 φοβαμε μην ριξω θερμικο και ταιζω ποιο αργα σε καποια στιγμη περνω αποφαση να ριξω ολο τον κουβα με το υλικο να δω τι θα γινει,και τον ριχνω γεμιζω μεχρι την μεση την χοανη της μηχανης και περιμενω να ριξη θερμικο(ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ 21,5Α) η ασφαλεια και τη βλεπω να γινεται, να εχει ανεβαζει το μοτερ 21Α ΣΤΑΘΕΡΑ και να τρωει σαν τρελει και συνεχιζω να την δουλευω στο φουλ.η ερωτηση απορια ειναι γιατι δεν ανεβασε και αλλα αμπερ ωστε να ριξη θερμικο και κρατησε σταθερα 21Α???(ΜΕ ΤΟ ΑΜΠΕΡΟΜΕΤΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΠΡΕΣΣΑ )

τα Α ανέβαιναν γιατί το μοτέρ είχε παραπάνω έργο,ζόρι
το θερμικό πέφτει γύρο στο 20% πάνω από την ρύθμιση και το ρεύμα (Α)για κάποια δευτερόλεπτα εκεί,δεν πέφτει μπαμ μόλις πατήσει τα Α
μπορεί και ο το όργανό να έχει μια απόκλιση δεν είναι ακριβείας
όσο για την ερώτηση θα σου πω εξειδικευμένα γιατί και δεν θα καταλάβεις για αυτό άστο (δεν μου έρχεται τώρα με απλά λόγια)

δηλαδη 21+20%=25,8Α.ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ να την δουλευω στα 21Α μηπως ζοριζω το μοτερ και μειωνο τον χρονο ζωης του μοτερ.μοτερ τριφασικο 15κw 30Α



Ελα Χρυσαφη εχθες ειρθα στο χωριο σου κατα της 9 σε πειρα τηλ. αλλα ειχες πολυ θορηβο μαλον !!! ,,,,,,,145

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83900 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

kappas έγραψε:

xrysafis72 έγραψε:

joe125 έγραψε:

xrysafis72 έγραψε: ναι γιωργη τωρα ψαχνομαι για κοχλια και χαρμανιερα τα μοτερακια τα εχω και ειναι συνδεδεμενα και λειτουργου καλα!!!
εχω ενα περιεργο για μενα θεμα!!βαζω σε λειτουργια την πρεσσα και χωρις φορτιο εχω 10Α,ξεκιναω ταιζω με το χερι τα αμπερ ανεβαινου 12Α συνεχιζω να ταιζω ποιο γρηγορα πανε 16Α ποιο γρηγορα ταιζω πανε 19 φοβαμε μην ριξω θερμικο και ταιζω ποιο αργα σε καποια στιγμη περνω αποφαση να ριξω ολο τον κουβα με το υλικο να δω τι θα γινει,και τον ριχνω γεμιζω μεχρι την μεση την χοανη της μηχανης και περιμενω να ριξη θερμικο(ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ 21,5Α) η ασφαλεια και τη βλεπω να γινεται, να εχει ανεβαζει το μοτερ 21Α ΣΤΑΘΕΡΑ και να τρωει σαν τρελει και συνεχιζω να την δουλευω στο φουλ.η ερωτηση απορια ειναι γιατι δεν ανεβασε και αλλα αμπερ ωστε να ριξη θερμικο και κρατησε σταθερα 21Α???(ΜΕ ΤΟ ΑΜΠΕΡΟΜΕΤΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΠΡΕΣΣΑ )

τα Α ανέβαιναν γιατί το μοτέρ είχε παραπάνω έργο,ζόρι
το θερμικό πέφτει γύρο στο 20% πάνω από την ρύθμιση και το ρεύμα (Α)για κάποια δευτερόλεπτα εκεί,δεν πέφτει μπαμ μόλις πατήσει τα Α
μπορεί και ο το όργανό να έχει μια απόκλιση δεν είναι ακριβείας
όσο για την ερώτηση θα σου πω εξειδικευμένα γιατί και δεν θα καταλάβεις για αυτό άστο (δεν μου έρχεται τώρα με απλά λόγια)

δηλαδη 21+20%=25,8Α.ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ να την δουλευω στα 21Α μηπως ζοριζω το μοτερ και μειωνο τον χρονο ζωης του μοτερ.μοτερ τριφασικο 15κw 30Α



Ελα Χρυσαφη εχθες ειρθα στο χωριο σου κατα της 9 σε πειρα τηλ. αλλα ειχες πολυ θορηβο μαλον !!! ,,,,,,,145

ελα πατριδα δεν ακουσα και δεν ειδα της αναπαντητες.οταν παταω αφηνω το τηλεφωνο στο μπουφαν και λογο κw δεν σκουω τιποτααν ειναι να ερθει ξανα περνε τηλεφωνο μεσημερι!!!!!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83963 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
@xrysafis72
μην μου φοβάσαι το μοτέρ αντέχει τα Α που γράφει η ταμπέλα του
δεν καίγονται τόσο εύκολα οι περιελίξεις,είναι πολύ παράγοντες που πρέπει να συμπέσουν για να καεί μια περιέλιξη
και στο κάτω κάτω εμείς κλέφτες θα γίνουμε :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84006 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε: @xrysafis72
μην μου φοβάσαι το μοτέρ αντέχει τα Α που γράφει η ταμπέλα του
δεν καίγονται τόσο εύκολα οι περιελίξεις,είναι πολύ παράγοντες που πρέπει να συμπέσουν για να καεί μια περιέλιξη
και στο κάτω κάτω εμείς κλέφτες θα γίνουμε :P

ειδες το βιντεακι που σου εστηλα στο email σου?
οχι βεβαια να μην γινεται κλαφτες αλλα να μην παιζουμε και με την τυχη μας.λεφτα δεν υπαρχουν!!! :P

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84285 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
τώρα το είδα το βίντεο,μια χαρά είναι το μηχάνημα,απλά όταν δεν κάνεις κάτι με την μηχανή να έχεις κάτω την ασφάλεια λόγο μικρού,μην πάει την ανοίξει και βάλει κάνα χέρι μέσα όπως λάθος έκανε ο πατέρας του(εσύ δηλαδή),εν ώρα λειτουργία αν θέλεις να κουνήσεις το υλικό μην το κάνεις με το χέρι αλλά με ένα ξύλο για να μην γίνει καμιά στραβή,πιστεύω να κατάλαβες τι θέλω να πω
δεν σου κάνω υποδείξεις αλλά στα λέω φιλικά γιατί έχουν δει πολλά τα ματάκια μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #84363 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε: τώρα το είδα το βίντεο,μια χαρά είναι το μηχάνημα,απλά όταν δεν κάνεις κάτι με την μηχανή να έχεις κάτω την ασφάλεια λόγο μικρού,μην πάει την ανοίξει και βάλει κάνα χέρι μέσα όπως λάθος έκανε ο πατέρας του(εσύ δηλαδή),εν ώρα λειτουργία αν θέλεις να κουνήσεις το υλικό μην το κάνεις με το χέρι αλλά με ένα ξύλο για να μην γίνει καμιά στραβή,πιστεύω να κατάλαβες τι θέλω να πω
δεν σου κάνω υποδείξεις αλλά στα λέω φιλικά γιατί έχουν δει πολλά τα ματάκια μου

σωστα τα λες φιλε μου το λαθος ειναι δικο μου.εχω παντα ολες της ασφαλειες κλειστες και την πορτα του δωματιου που ειναι η πρεσσα κλειδωμενη!

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.202 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ