Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77531 από kappas
Απαντήθηκε από kappas στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
στην 5 ταχυτητα μου εστηλαν μνμ απο τον αρη(πλανητης)οτι ανεβηκε η θερμοκρασια περιβαλοντος,270 βαθμου κελεσιου

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!!!!!!!!!!!!

εγω παιζω με την 3 ταχ. και εχω 180C - 200C

εγώ αν βάλω το t07 στο 20 θα zvisi σίγουρα στο 41 δεν το συζητώ !!! μάλλον εξής τον κοχλία πολύ χαμηλά και παίζεις με αυτά τα νούμερα (κάτω από 45 μοίρες)

Τώρα για της θερμοκρασίες τι να πω ? χωρίς τα θερμόμετρα είχαμε πιο λίγο άγχος ! δεν έπρεπε να να τα βάλουμε καθόλου
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kappas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77545 από joe125
Απαντήθηκε από joe125 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
καθάρισε πρώτα τον λέβητα και μετά μέτρα θερμοκρασία
αν τα καυσαέρια ανέβουν πάνω από τους 250 βαθμούς τότε κατέβασε μια σκάλα την ισχύει
αν πάλι πέσουν κάτω από τους 180 βαθμούς τότε ανέβασε μια σκάλα
δηλαδή το εύρος είναι από 180 μέχρι 250

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77578 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

kappas έγραψε: στην 5 ταχυτητα μου εστηλαν μνμ απο τον αρη(πλανητης)οτι ανεβηκε η θερμοκρασια περιβαλοντος,270 βαθμου κελεσιου

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!!!!!!!!!!!!

εγω παιζω με την 3 ταχ. και εχω 180C - 200C

εγώ αν βάλω το t07 στο 20 θα zvisi σίγουρα στο 41 δεν το συζητώ !!! μάλλον εξής τον κοχλία πολύ χαμηλά και παίζεις με αυτά τα νούμερα (κάτω από 45 μοίρες)

Τώρα για της θερμοκρασίες τι να πω ? χωρίς τα θερμόμετρα είχαμε πιο λίγο άγχος ! δεν έπρεπε να να τα βάλουμε καθόλου

οχι ρε πατριδα καλα καναμε και τα βαλαμε τουλαχιστον ξερουμε τι κανουμε.μην μας την πεσουν εξωγηινη :cheer: η εξοδος απο τη τροφοδοσια του κοχλια ειναι καθετη προς γη αλφαδιασμενο με ηλεκτρονικο αλφαδι

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77579 από xrysafis72
Απαντήθηκε από xrysafis72 στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

joe125 έγραψε: καθάρισε πρώτα τον λέβητα και μετά μέτρα θερμοκρασία
αν τα καυσαέρια ανέβουν πάνω από τους 250 βαθμούς τότε κατέβασε μια σκάλα την ισχύει
αν πάλι πέσουν κάτω από τους 180 βαθμούς τότε ανέβασε μια σκάλα
δηλαδή το εύρος είναι από 180 μέχρι 250

ευχαριστω τον γιωργο που παντα με προλαβαινη στην επομενη ερωτηση.θα ρωτουσα απο ποια θερμοκρασια κατεβαζουμε η ανεβαζουμαι ταχυτητα.

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #77870 από Μιχάλης
Γιώργο, έχει φουσκώσει στην κορυφή του σακιού μόνο και αυτό συνέβη σε 5 σακιά από τα 67 της παλέτας. Όταν δεν ρίχνει ενώ έχει λάβει εντολή, δεν γυρίζει ο κοχλίας και βγάζει ένα θόρυβο διαφορετικό το μοτεράκι. Όταν όμως ξαναρχίσει να δουλεύει, δεν ξαναπαρουσιάζει το πρόβλημα κι ας δουλεύει όλη μέρα. Μάλλον ο Μέρλιν χρειάζεται εδώ με βοηθό το Χάρι Πότερ.

ΥΓ. Παρόλα αυτά, έχω 24 βαθμούς σε 200 τμ διόροφο σπίτι. Το λέω για τους καινούριους που διαβάζουν εδώ και σχηματίζουν άποψη. Ο καυστήρας, για τα λεφτά που πληρώνεις, είναι θεϊκός.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #78521 από ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
Καλημέρα στην παρέα και από μένα. Έχω και γω έναν καυστήρα ferroli sun P7 34,1ΚW τον οποίο τον δουλεύω μονό με πελλετ οξιάς. Θέλω να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κανείς να κάψει πελλετ ελαιοπυρήνα. Άκουσα ότι δημιουργεί πρόβλημα στον αισθητήρα τροφοδοσίας λόγω του λαδιού που περιεχέι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.242 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ