Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #76508 από kenboo
Απαντήθηκε από kenboo στο θέμα Καυστήρας Ferroli P7: σφάλμα Α01
Καλος σας βρηκα φιλε μου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #76574 από varxo
Απαντήθηκε από varxo στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
εβαλα θερμομετρο στην εξοδο του λεβητα στο σπιραλ της καμιναδας και μου εδειξε 230 βαθμους μου φαινονται οτι ειναι παρα πολυ καποια λυση αν φυσικα ειναι προβλημα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #76604 από trian
Απαντήθηκε από trian στο θέμα Καυστήρας Ferroli P7: σφάλμα Α01
Kenboo έχουμε το ίδιο πρόβλημα. Την αύξηση της ποσότητας του pellet τη δοκίμασα και νομίζω ότι κάποιες φορές βοηθάει, αλλά δεν είναι οριστική λύση. Εξάλλου αν δεις τη σχάρα μετά το γέμισμα και με τη παράμετρο στο 8, θα δεις ότι η ποσότητα του pellet είναι αρκετή για την έναυση (υπερκαλύπτει άνετα την αντίσταση).
Αν δεις και τα post μου λίγο πιο πάνω, πιστεύω ότι κάποιες φορές η έναυση γίνεται κανονικά, αλλά ο καυστήρας δεν το ανιχνεύει, με αποτέλεσμα να μην ανεβάζει σκάλα και η φωτιά σε λίγο να σβήνει. Μπορείς να κάνεις το εξής πείραμα: Αν έχει παραθυράκι ο λέβητας, δες αν γίνεται η έναυση (αν υπάρχει φλόγα). Δευτερόλεπτα μετά την εμφάνιση φλόγας, στο display θα πρέπει να βει η γραμούλα κάτω δεξιά (δίπλα στην ένδειξη της σκάλας), και μετά να πάει η σκάλα από 0 σε 1. Αν υπάρχει φλόγα στο θάλαμο και η γραμμούλα δεν εμφανίζεται, σημαίνει ότι η έναυση γίνεται, αλλά δεν ανιχνεύεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #76607 από trian
Απαντήθηκε από trian στο θέμα Ferroli Sun P7: κατανάλωση & εντυπώσεις!
Varxo το maximum που έχω μετρήσει στην επιφάνεια του σπιράλ αμέσως μετά την έξοδο του καυστήρα είναι 130 βαθμοί, αλλά δε μπορώ να σου πω σε τι θ αντιστοιχεί μέσα στη καμινάδα. Αυτό που είδα είναι ότι μετά από καθαρισμό του λέβητα, η maximum θ πέφτει, που σημαίνει καλύτερη απόδοση. Δοκίμασε να μετρήσεις αμέσως μετά από καθαρισμό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #76971 από kenboo
Απαντήθηκε από kenboo στο θέμα Καυστήρας Ferroli P7: σφάλμα Α01
Φιλε μου στο 8 ειχα παντα προβλημα στο 9 το ιδιο στο 10 ετσι και ετσι αλλα στο 11 σωθηκα. Ειναι 2η εβδομαδα και δεν ξανασυμβει το παραμικρο .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #77000 από kappas
Απαντήθηκε από kappas στο θέμα Καυστήρας Ferroli P7: σφάλμα Α01
Χρυσαφι εφυγε απο μενα
:woohoo:
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by kappas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.229 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ