Ελκυσμος καμιναδας

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147154 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Ελκυσμος καμιναδας

jnet έγραψε: Επι της ευκαιρίας να θέσω και εγώ ενα θέμα που με προβληματισε φέτος και πρεπει να βρω λύση.

Σε πολύ δυνατούς ανέμους δεν μου λειτουργεί ο λέβητας Pellet. O λόγος είναι ο μεγάλος εκλυσμός της καμινάδας. Υπάρχει δηλαδη αρκετή ροη αέρα που δεν αφήνει το πελλετ να ανάψει.

Καθε ιδέα και παρατηρηση δεκτή.


Με το θάλαμο καύσης έχεις οπτική επαφή;
Όταν ξεκινάει δεν ανάβουν καθόλου τα πελετ ή ανάβουν και μετά σβήνουν;

Η σόμπα μου με τις εργοστασιακες ρυθμίσεις ξεκινούσε αλλά έμενε στο πρώτο στάδιο ανάματος,δεν πήγαινε στο δεύτερο με τίποτα.
Last edit: 8 Χρόνια 11 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147155 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ελκυσμος καμιναδας
Δημήτρη με νοτιά εχει τυχη να ανάψουν αλλά λογω του αέρα η φωτιά να γυρίζει προς το σπιραλ.
Τις περισσοτερες φορες δεν εχω βρεί ακαυστα.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 10 Μήνες πριν #147158 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ελκυσμος καμιναδας

etsa67 έγραψε: Κατι αλλο συμβαινει. Εχεισ ορισει στο κοντρολλερ τον ελκυσμο και μπερδευεται? Οταν με Νοτια σου γυριζει η φλογα πισω καταλαβαινεισ οτι ο ελκυσμοσ ειναι στην αρχη ελλειπησ. Κανονικα παρε ενα βεντιλατερ καυσαεριων απο Πλουταρχο στα 83 ευρω προσαρμοσε το θα σου πω πωσ, και θα ξενιασεισ. Παρε στο 6942????8. Σταθησ.


Σταθη το θέμα είναι οτι ο controller είναι απλό. Αν πατήσεις το Link που εβαλε ο Δημήτρης παραπάνω θα δείς την πλακέτα και ποσα εχει να ρυθμίσεις τα οποία είναι πολυ λίγα. Φυσικά και τα δίνω τα 83€. Θα σε καλέσω και στο τηλέφωνο.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ