Γνώμες για αγορά λέβητα για καυστήρα ferolli p7

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146365 από dinos2012
καλημέρα σε όλους.θέλω να αγοράσω λέβητα.έχω 1 ferroli p7 σε λέβητα πετρελεού 50kw έχω βαρεθεί το καθάρισμα και γενικά δεν είμαι ευχαριστημένος.θέλω κάποιες γνώμες τη λέβητα να αγορασω το σπίτι είναι 150 τετραγωνικα χωρίς κάποια μόνωση στους τοιχους 80 τετραγωνικά κάτω και 70 σοφίτα χαμηλή περιμένω τις γνώμες σας ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146417 από χρηστος8
Ενας καλος λεβητας ειναι αυτος...
www.artemis-boilers.gr/el/products/levit...let-typou-arto-f-462
Ειναι Ελληνικος...αποδοτικος, με καλες διαδρομες - θερμαινομενες επιφανειες...
Στην περιοχη της Θεσσαλονικης εχω αρκετους ευχαριστημενους πελατες...



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146424 από etsa67
Τον συγκεκριμένο που αναφέρει ο Χρήστος τον έχω εγκαταστήσει το 2011 στο Προκόπι Β. Ευβοίας.
Έχεις τούμπα στο πάνω πάτωμα και διαχωριστικό πυρίμαχης πλάκας.
Πρόκειται για πάρα πολύ καλό λέβητα με πολύ υψηλό Β. Απόδοσης.
΄Τοποθέτησα τον 50 kw με τον fer12.
Ένας άλλος καλός λέβητας είναι αυτός της Θερμοστάλ.
Μήν αγοράσεις όμως μικρό λέβητα βάλε λίγο μεγαλύτερο απο τον λέβητα πετρελαίου θα δείς διαφορά.
Τί λές Χρήστο?

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146433 από cpp
Μάλιστα... ενδιαφέρον λέβητας και ελληνικός.
Ξερουμε σε τι τιμή κυμαίνεται?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146439 από etsa67
Ο λέβητας της Αρτεμις δεν γνωρίζω αλλά σε 58-69 kw της θερμοστάλ σε ξύλου και όχι αυτός του πέλλετ κάνει περίπου το καλοκαίρι λιγότερο από 1300 ευρώ χωρίς πίνακα και με καυστήρα fer 12 άλλα 950 ευρώ και άλλα 350-400 εγκα/ση με υπάρχον όμως καμινάδα (δεν τη ξέρουμε) ανεβαίνεις στα 2650 ευρώ και καθαρίζεις τον λέβητα κάθε μήνα ή 1,5 μήνά με τη πρυπόθεση καλού ελκυσμού 25-30 pa ;h 025-030 mbar.
Υπάρχει και μία άλλη πρόταση πολύ οικονομική με λέβητα μαντεμένιο πάλι ξύλου 50 kw με καυστήρα της Όκταγον Ελλάς στα 1400 ευρώ και με εγκα/ση άλλα 350-400 ευρώ. Αυτός της Όκταγκον είναι καλύτερος από τον Fer.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146445 από dinos2012

etsa67 έγραψε: Ο λέβητας της Αρτεμις δεν γνωρίζω αλλά σε 58-69 kw της θερμοστάλ σε ξύλου και όχι αυτός του πέλλετ κάνει περίπου το καλοκαίρι λιγότερο από 1300 ευρώ χωρίς πίνακα και με καυστήρα fer 12 άλλα 950 ευρώ και άλλα 350-400 εγκα/ση με υπάρχον όμως καμινάδα (δεν τη ξέρουμε) ανεβαίνεις στα 2650 ευρώ και καθαρίζεις τον λέβητα κάθε μήνα ή 1,5 μήνά με τη πρυπόθεση καλού ελκυσμού 25-30 pa ;h 025-030 mbar.
Υπάρχει και μία άλλη πρόταση πολύ οικονομική με λέβητα μαντεμένιο πάλι ξύλου 50 kw με καυστήρα της Όκταγον Ελλάς στα 1400 ευρώ και με εγκα/ση άλλα 350-400 ευρώ. Αυτός της Όκταγκον είναι καλύτερος από τον Fer.

καλημέρα και πάλι, μιλάμε ο λέβητας να κουμπωσει στον καυστήρα που έχω ferolli P7 θα με κάλυψη με τα 150 τετραγωνικά σπίτι συνολικά 2 διαμερισματα ο καυστηρας μου???/

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ