ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173745 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
Ωραίαος, έτσι ακριβώς το σκέφτομαι και εγώ .Το 5 με το 20 το δικό μου ίσως να είναι σε βάρος το ίδιο.
Καλά και πολύ ορεα εως εδώ, συμφωνούμε απόλυτα.
Έχω λοιπόν ένα φίλο δέκα χιλιόμετρα από το σπίτι μου με πιο πολύ κρύο εκη και με τα ιπολοιπα σχεδόν τα ίδια πρώτος όροφος και οι δύο , εννέα σώματα εγώ δέκα αυτός τετραγωνικά από όσο θυμάμαι περίπου τα ίδια έχουμε με μικροδιαφορές ,η πιο μεγάλη διαφορά μας είναι οι λέβητες
Αυτός έχει ένα τουρκικό και ναι όντως τροφοδοσία του είναι εκεί 4 με 5 δευτερόλεπτα και αναμονή 70 με 80 δευτερόλεπτα.Στο διαταυτα τώρα Κέι 3 τοννους και εγώ6 τοννου.Αυτός ζητάει θερμοκρασία στο σπίτι 23 και24 βαθμούς κελσίου και εγώ 21 έως 21,5.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173746 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
65kw αρα 57000 θερμιδες εσυ ο φιλος σου ποσο?Λαθος τροπος συνδεσης θα ελεγα χωρις να γνωριζω.Να εχεις μεγαλυτερο απο οτι πρεπει?Και παλι θα δουλευε ξεκουραστα η διαφορα δεν δικαιολόγητε.Να ειναι πιο μικρος απο οσο χρειάζεσε και να δουλευει ασταματητα και παλι το διπλασιο ειναι πολυ.Εχω και εγω τετοιους φιλους που καινε τρεις τονους αλλα παράλληλα καινε και 10 τονους ξυλα...........Εγω για την περσινή χρονια εκαψα 13τονους αλλα επειδή ξερω τι καταναλωση απο 15 διαφορετικους λεβητες μέσες ακρες ολοι κοντα ειμαστε.Στη δουλεια μου πανω ολοι λενε δεν καιει το εργαλειο αλλα μολις τους πεις να παμε στη μανικα κανουν τον αλεκο.......Σαν επαγγελματιας ξερω πως ενα scania θα εχει λίγο λιγοτερο πετρελαιο απο μενα αλλα λιγο.Να μην πλατιαζω πιστευω οτι μια αιτια μπορει να ειναι ο λαθος τροπος συνδέσεις.......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173749 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
Θα περιμένω λίγο να χειμονιαση καλά ,και μετά θα φωνάξω τον φύλο μου να έρθει να τον ρύθμισή.
Πάντως περιση το χειμώνα αλλά τέλος του χειμώνα είχαμε σμηξει και είδα αυτές τις ρυθμίσεις με τα μάτια μου, ισχύει .
Ο πίνακας του έχει χαλάσει και μετρούσα εγώ τα δευτερόλεπτα . φοβερό....
Και τουρκικός παρακαλώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173750 από Tzim3d
Απαντήθηκε από Tzim3d στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
Αν δεις το λεβητα σου σε σχεση με τον δικο του θα ελεγα πως ειναι παρόμοιοι.Δεν εχω δει λεβητα της alpha therm απο κοντα μονο απο φωτο.Τουρκικους εχω δει αλλα και παλι επιμενω οτι η διπλασια ποσοτητα δεν ειναι θεμα ρυθμισης αλλου ειναι το προβλημα ελπιζω να βρεις ακρη.............

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173751 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
Οκ.               ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.          Για τον χρόνο σου.
Όταν έρθει ο φυλος θα ενημεροσο.
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 5 Μήνες πριν #173766 από kostas kap
Απαντήθηκε από kostas kap στο θέμα ΡΥΘΜΙΣΗ ΛΕΒΗΤΑ ΒΙΟΜΑΖΑΣ 65 kw
Καλημέρα 
Κώστας λέγομαι το τηλέφωνο μου είναι
                6994665326
Εάν θέλεις κάνε μια αναπάντητη να επικοινωνήσο μαζί σου,το απόγευμα.
Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ