Λέβητας βιομάζας ξύλου σπάνια καθάρισμα

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154368 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Καλημέρα στην παρέα γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει λέβητας βιομάζας ξύλου που δεν χρειάζεται συχνά καθάρισμα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154373 από sot.p
Οι λέβητες πυρόλυσης αφήνουν λίγο λιγότερη στάχτη και δεν χρειάζονται καθημερινό καθάρισμα, με την προϋπόθεση όμως της σωστής (πλήρους) καύσεως. Εξαρτάται βέβαια και από πόσο τον δουλεύεις. Πάντως για σπάνιο καθάρισμα που ζητάς, κομματάκι δύσκολο μου φαίνεται. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154374 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Φίλε sot.p η στάχτη είναι το λιγότερο για μένα ο λέβητας που έχω καίει ξύλα πέλετ πυρηνόξυλο αλλά δυστυχώς μια φορά την εβδομάδα θέλει καθάρισμα έχω βαρεθεί την μαυρίλα :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154375 από jnet
μονο στο Pellet ξυλου μπορείς να βρείς κατι τετοιο.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154377 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Οτι και να παρεις εκτος απο πετρελαιολεβητα η φυσικου αεριου δεν υπαρχει τιποτα αλλο.θερμαστης κουβαλιτης(κανεις και μπρατσα) γινεσαι τεχνικος επισκευαστης μες στη μαυριλα ανχος δασαρχεια(φοβος να μην σε πιασουν) και γενικος πρεπει να ασχολισαι συνεχεια :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: .τα γραφουμε συνεχεια ας οψεται η κριση και δεν θα ψαχνοταν κανενας με αλλους τροπους θερμανσης!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154378 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ
Φίλε Κώστα μετά από τρία σχεδόν χρόνια του λέβητα της mavil primus δεν υποφέρεται η μαυρίλα οι καπνοί τα παράπονα από τους γείτονες όταν καίω πυρηνόξυλο και να γίνομαι μαύρος μία φορά τη εβδομάδα...μερικοί έχουν λέβητες κάθετων διαδρομών φτιαγμένα σε μηχανουργεία και τα καθαριζουν μια φορά το μήνα!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ