Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167644 από guider
Απαντήθηκε από guider στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Παιδια καλησπερα. Μπορει να μου δωσει κανεις σας τις αρχικες ρυθμισεις "fan at power" του λεβητα στο power test? Ειναι 5 ρυθμισεις, τις εχω πειραξει και δυστυχως δεν τις κρατησα, οπως ηρθε ο λεβητας ρυθμισμενος απο το εργοστασιο. Ευχαριστω

Γιωργος Καβαλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167646 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
ΔΕΝ πειραζουμε ποτε κατι πριν γραψουμε αυτα που φοραει απο τη εταιρια!!!!!!!!!!!μονο αν εχει καποιος τον ιδιο με το δικο σου και ξερει να μπαινει στο μενου θα σε βοηθησει!!!!!!!!!!!ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179217 από guider
Απαντήθηκε από guider στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Παιδια εδω σ αυτο το νημα που φαινεται να ειναι πεθαμενο, τι συμβαινει? Ειμαι ο μονος τελικα που λειτουργω ακομη τον συγκεκριμενο λεβητα? Ολοι εσεις που δεν μιλατε, τον εχετε πουλησει? Δεν καταλαβαινω..
Εχω να ρωτησω κατι.. Τον λεβητα αυτον τον λειτουργω ακομα, και φετος καιω περισσευουμενο πελλετ απο περισυ. Ομως χρονο παρα χρονο αναγκαζομαι να αλλαζω αντισταση αναφλεξης γιατι σε καποια εναυση βραχυκυλωνει και μου ριχνει τον διακοπτη διαρροης στον πινακα του σπιτιου. Μου συνεβη χθες και το κοστος αλλαγης με original στοιχιζει μαζι με τα περαστικα 120Ε. Βλεπω στο ελευθερο εμποριο υπαρχουν αντιστασεις στη μιση τιμη, αλλα αναρωτιεμαι μηπως εχει βαλει κανεις κατι αλλο η καποιος ισως ξερει με ποια αλλης φιρμας μπορει να ταιριαξει η ποια ειναι τα κριτηρια αντικαταστασης? Ευχαριστω.

Γιωργος Καβαλα
Last edit: 1 Χρόνος 4 Μήνες πριν by guider.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179286 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Πάντως πολύ τον συμπαθούσα τον Fuzzy Logic με αυτά που διάβαζα. Μπροστά στον Kiturami ήταν έτη φωτός μπροστά τα ηλεκτρονικά. Δεν ξέρω βέβαια στην πράξη τι απόδοση είχε και πόσο ξεκούραστος ήταν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179294 από guider
Απαντήθηκε από guider στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Δεν εχεις αδικο φιλε μου. Τον λειτουργω πανω απο 12 χρονια και πργματικα "δεν σπαει, δεν χαλαει".Το μονο που χρειαζεται ειναι αντισταση εναυσης που βραχυκυκλωνει καπου καπου και δυο-τρεις φορες χρειαστηκε να ψεκασω με σπρευ επαφων τους κοννεκτορες της καλωδιοταινιας που παει στο display. Επισης η φλαντζα που παταει το βεντιλατερ των καυσαεριων κοπηκε στα δυο καποια στιγμη αλλα δεν την αλλαξα, ειχα κολλα σιλικονης θερμοανθεκτικη και την κολλησα στη θεση της. Το μονο αρνητικο που εχει ειναι το καθαρισμα που πραγματικα ειναι δυσκολο και χρονοβορο. Βεβαια ο λεβητας βρισκεται μαλλον στη δυση της πορειας του γιατι με τετοια τιμη που εχουν τα πελλετ σημερα τελευταιος χειμωνας ειναι αυτος που λειτουργει...

Γιωργος Καβαλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #179298 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
Αν βάλεις κεραμική αντίσταση θα ξενοιάσεις και από κει. Όσο για τα πέλλετ, δεν πιστεύω ότι θα μείνουν σε αυτή την τιμή, πρόκειται για κρίση. Και καλύτερο τον έκανες με την σιλικόνη που έβαλες στον ανεμιστήρα! Τι σε δυσκολεύει στο καθάρισμα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ