Elledi (goodfire) crystal αεροθερμη Ιταλικη 8kw

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159211 από geodag
Καλημέρα παιδιά να παρουσιάσω και Εγώ την αεροθερμη σόμπα μου την πήρα Μεταχειρισμένη την δούλεψα μόνο 2 μήνες φέτος αλλά μου φάνηκε πολύ καλή και πολύ αποδοτική βέβαια καλύτερα συμπεράσματα θα έχω την νέα σεζόν που θα δουλέψει πολύ περισσότερο και με μια μάρκα πελλετ... Ζεσταίνω ένα σπίτι 60 και τους 2 μήνες έκανα από ότι θυμάμαι το πολύ 25 σακούλες πελλετ διαφόρων εταιρειών με 25 βαθμούς στο σπίτι μου... Πολύ ζέστη και καλή οικονομία βάζω και φωτο....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159212 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Elledi (goodfire) crystal αεροθερμη Ιταλικη 8kw
Η σόμπα ανοίχτηκε γιατί έκανε πολύ θόρυβο ο κοχλίας των πελλετ αλλαχτηκαν τα ρουλεμάν με την βοήθεια των παιδιών του Φόρουμ γι'αυτό και οι φωτο που έβαλα δείχνουν την σόμπα γυμνή αλλά υπόσχομαι πως σύντομα θα βάλω και την κανονική της μορφή.... Βάζω μερικές φωτο από την αλλαγή των ρουλεμάν...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159213 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Elledi (goodfire) crystal αεροθερμη Ιταλικη 8kw
Εδώ επίσης θα δείξω μια πατέντα που σκέφτηκα να κάνω πάλι με την βοήθεια του Φόρουμ γιατί από εδώ πήρα ιδέες... Επειδή όταν δούλευα την σόμπα μου στο 1 μαυρίζει εύκολα το τζαμι και επειδή είναι λάτρης της φλογας μου αρέσει πολύ να την βλέπω έκανα πατέντα αεροκουρτινα πιστεύω να δουλέψει... Όπως πιστεύω να σταματήσει κ ο θόρυβος του κοχλια.... Όλα αυτά θα μας δείξουν από την νέα σεζόν γιατί τώρα δεν την δούλεψα να δω αν δουλεύουν αυτα γιατί σόμπα Αφού ανοίχτηκε καθορίστηκε πολύ Καλά λαδοθηκαν διάφορα εξαρτήματα και είναι έτοιμη για τη νέα σεζόν.... Βάζω φωτο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159214 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Elledi (goodfire) crystal αεροθερμη Ιταλικη 8kw
Και έχω κ 2 ερωτήσεις για όποιον γνωρίζει.... Μπορώ να βάλω βερμικουλιτη στην σόμπα μου με μαύρη κόλλα σιλικόνης πυφαντοχη? Και για ομορφιά αλλά και για να βλέπω ποτέ έχω Καλή καύση κ ποτέ Όχι..... Και κάτι άλλο αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει βάζω φωτο να Μου πείτε μήπως ξέρετε τι είναι αυτή η ένδειξη στο πίνακακι μου που είναι ανάμεσα από το συν και το πλην και έχει κάτι γραμμές σαν τον σήμα του wifi? Δείτε στην φωτο....
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159216 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Elledi (goodfire) crystal αεροθερμη Ιταλικη 8kw
πως θα βλεπεις οτι εχεις καλη καυση με τον βερμικουλιτη ?
δεν θα στο προτεινα παντως ...ο βερμικουλιτης δινει θερμανση με ακτινοβολια ενς οι σομπες κυριως με επαγωγη κι ο βερμικουλιτης λειτουργει και σαν μονωτικο για τις επιφανειες που εφαρμοζεται


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159217 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Elledi (goodfire) crystal αεροθερμη Ιταλικη 8kw
Νόμιζα πως όταν είναι καταλευκος ο βερμικουλιτης έχεις και καλή καύση.... Είναι λάθος? Πάντως δεν βάζω αν είναι να έχω θέμα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ