Επιτέλους μπήκε η σόμπα!!!

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127678 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα Επιτέλους μπήκε η σόμπα!!!
Βάζεις κάτι τέτοιο όπως στη φωτο. Δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα να συνδέσεις απευθείας το λάστιχο. Αν όμως δεις ότι ζεσταίνεται χρησιμοποίησε μεταξύ σωλήνα και του χωνιού ένα κομματάκι σωλήνα περίπου 10-15 cm από αλουμίνιο για μούφα (σφηνώνει στο κωνικό και μπαίνει μέσα στο λάστιχο)και σίγουρα δεν θα έχεις πρόβλημα δεν θα ζεστένεται (το αλουμίνιο λειτουργεί ως ΄ψύκτρα΄).Χρησιμοποίησε διάφανο λάστιχο για να βλέπεις αν βουλώσει.

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by degeor.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127681 από KRASOULIOS
Απαντήθηκε από KRASOULIOS στο θέμα Επιτέλους μπήκε η σόμπα!!!
Ωραία ιδέα!!
Δεν το ήξερα ότι το αλουμίνιο δεν ζεστενεται πολύ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127684 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Επιτέλους μπήκε η σόμπα!!!

Nasikas έγραψε: Καλή , αλλα ακριβή δουλειά. Πόσο στοίχισε συνολικά ;; Ευχομαι να μην σου πιάσαν τον κω.
(η δικιά μου σόμπα νερου με κυκλοφορητες, χαλκοσωληνες, καμιναδες UPS , ανοικτα δοχεία κλπ στοιχισε 800 ευρω περιπου, ενω μια απλη σε σπιτι φίλου στοιχισε συνολικά 230 ευρω)

Έχω βεβαια κάποιους φόβους για την συστολή (εκτος αν δεν ειναι συστολή όπως την βλέπω)
Και μακάρι να εισαι παλιος και σκληρός φίλε μου. Να ξερεις δηλαδή το αγγουρι που έχει το καυσόξυλο, το κουβαλημα, το συχνο καθαρισμα της καμινάδας κλπ.

Το τελευταιο έξοδο πάντως που πρέπει να κανεις- έτσι που βλέπω την εγκατάσταση- , ειναι...να αγοράσεις ένα δίλιτρο coca cola....(ανοξε το συνημμένο να δεις γιατί...)


Κύριε Νασικα η νταμιτζάνα κάνει η θα σπάσει? μου περίσσεψε από τα τσίπουρα μέχρι του χρόνου έχει ο θεος :lol:
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ