Ravelli Holly Canalizzatta 12kw by γιαννης-δραμα

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111168 από gkoon71
Απαντήθηκε από gkoon71 στο θέμα Ravelli Holly Canalizzatta 12kw by γιαννης-δραμα
Καλοριζικη Γιαννη κι ευχομαι καλες και πολλες ζεστες!! εχω κι εγω την ιδια σομπα απο περσυ και πραγματικα εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος. Επειδη απ οτι διαβαζω στο forum εισαι ειδικος στις ravelli θα ηθελα αν μπορεις να μου πεις τα βηματα για να επαναπρογραμματησω το RDS στη σομπα, και τις τιμες που εχει η δικια σου στις ρυθμισεις, καθως και τη αναλογια πελλετ-αερα τη δουλευεις. Το ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα βρηκα το καταλληλο ανθρωπο!! ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111169 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ravelli Holly Canalizzatta 12kw by γιαννης-δραμα
Καλημέρα Γιάννη και καλορίζικια η super σόμπα που έχεις πάρει.

Πολύ σωστή η τοποθέτηση μεταλλικής σωλήνας στην εξαγωγή καυσαερίων.

Αλλά βρε φίλε εκείνο το συνονθύλευμα από το καλωδιομάνι πίσω από την σόμπα....θα συμμαζευτεί φαντάζομαι. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111184 από Kardas
Απαντήθηκε από Kardas στο θέμα Ravelli Holly Canalizzatta 12kw by γιαννης-δραμα
πειρες επιδοτηση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111238 από γιαννης-δραμα

avato-pantou έγραψε: Ειμαι εκτος θεματοα αλλα...εχω μια απορια.Αφου την αλλαγη την εκανες μεσω επιδοτησης πως και δεν εβαλες κατι πιο ¨μεγαλο¨ ενα λεβητα ας πουμε?

Καταρχην δεν ειχα χωρο για να βαλω λεβητα(που να τον βαλω στο μπαλκονι :P ),τοτε θα μου πεις γιατι δεν εβαλες μια υδραυλικη σομπα πελλετ,το σκεφτηκα κι αυτο αλλα θα επρεπε να γινουν καινουργιες σωληνωσεις σε ολο το σπιτι και να μπουν καινουργια σωματα γιατι τα παλια μας χαιρετησαν πριν δυο χρονια και η συζηγος δεν ηθελε να ακουει για σωληνωσεις σε ολο το σπιτι και ετσι καταληξαμε στην καναλιζατη!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": avato-pantou

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111239 από γιαννης-δραμα

gkoon71 έγραψε: Καλοριζικη Γιαννη κι ευχομαι καλες και πολλες ζεστες!! εχω κι εγω την ιδια σομπα απο περσυ και πραγματικα εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος. Επειδη απ οτι διαβαζω στο forum εισαι ειδικος στις ravelli θα ηθελα αν μπορεις να μου πεις τα βηματα για να επαναπρογραμματησω το RDS στη σομπα, και τις τιμες που εχει η δικια σου στις ρυθμισεις, καθως και τη αναλογια πελλετ-αερα τη δουλευεις. Το ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα βρηκα το καταλληλο ανθρωπο!! ;)

Το καλυτερο για τον προγραματισμο του rds θα ηταν να σου στειλω ενα βιντεακι της εταιριας που σου δειχνει τι πρεπει να κανεις βεβαια ειναι στα ιταλικα αλλα στα δειχνει κιολας και ετσι ειναι πιο ευκολο,αλλα δεν ξερω πως μπορω να στο στειλω μαλλον πρεπει να το ανεβασω στο youtube αλλα επειδη ειναι μονο για τους τεχνικους δεν ξερω αν επιτρεπετε.
Την αναλογια πελλετ αερα τη δουλευω αναλογα με το πελλετ που καιω(κανεις μικρορυθμισεις της φλογας).
Οσο για τις τιμες πρεπει να εχω ενα αρχειο που τις γραφει

Συνημμένο αρχείο:

Όνομα Αρχείου: HOLLYCRC120.pdf
Μέγεθος αρχείου:40 KB
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by γιαννης-δραμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111240 από γιαννης-δραμα

mastoras έγραψε: Καλημέρα Γιάννη και καλορίζικια η super σόμπα που έχεις πάρει.

Πολύ σωστή η τοποθέτηση μεταλλικής σωλήνας στην εξαγωγή καυσαερίων.

Αλλά βρε φίλε εκείνο το συνονθύλευμα από το καλωδιομάνι πίσω από την σόμπα....θα συμμαζευτεί φαντάζομαι. :)

Μαστορα εχεις δικιο πρεπει να συμμαζευτει αλλα ειναι πολλα τα καλωδια,τι να τα κανω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ