Caminodesing P55 by theoilia

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34430 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Σήμερα το μεσημέρι έγινε και το πρώτο άναμμα.Τελικά χρησιμοποίησα τον εύκαμπτο φ50 που είχα γιατί όσο και να έψαξα εδώ στην Βέροια δεν μπόρεσα να βρω φ60 εύκαμπτο.Απλά τον έχωσα μέσα στην εισαγωγή που χωρούσε μια χαρά.Τώρα αν είναι λάθος σας παρακαλώ να μου το πείτε.Την άναψα λοιπόν στο τέρμα και καθόμουν και την χάζευα.Είναι όμως κάτι που με παραξένεψε.Η ένταση της φλόγας δεν είναι σταθερή αλλά αυξομειώνετε από σχεδόν σβηστή μέχρι να περνά σε ύψος το μέσο του τζαμιού.Επειδή δεν έχω ξαναδεί σόμπα πελλετ να καίει για τόση ώρα,είναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο;Φωτογραφίες δεν έβγαλα ακόμη,είμαι και φωτογράφος τρομάρα μου,αλλά θα το κάνω τις επόμενες μέρες.Αυτά για την σόμπα σήμερα

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34435 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Αντε βρε επιτέλους :) ......καλορίζικια και καλές και οικονομικές καύσεις. ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34446 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Μπορεί να μου πει κάποιος πόση ώρα κάνει η σόμπα του για να σβήσει;Την έχω σβήσει εδώ και κάνα μισαωρο και συνεχίζει να δουλεύει το μοτέρ απαγωγής καυσαερίων.Α!Μόλις σταμάτησε και από διαδικασία σβησίματος που έγραφε στην οθόνη,τώρα γράφει σβησμένη.Πολύ δεν είναι αυτό το μισαωρο;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34452 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
Εαν δεν πέσει η θερμοκρασία της σόμπας κάτω από τους 45 βαθμούς, δεν παύει η λειτουργία του ανεμιστήρα θέρμανσης χώρου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34470 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia
theoilia ήθελα να σε ρωτησω μιας και πηγες από κοντά πως σου φάνηκε το εργοστάσιο όσο μπόρεσες να καταλάβεις?γενικότερα τι γνώμη αποκόμισες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34517 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Caminodesing P55 by theoilia

erimitis έγραψε: theoilia ήθελα να σε ρωτησω μιας και πηγες από κοντά πως σου φάνηκε το εργοστάσιο όσο μπόρεσες να καταλάβεις?γενικότερα τι γνώμη αποκόμισες?


Πως μου φάνηκε;Τι να πω.Καλή εντύπωση μου έκαναν.Βέβαια δεν έχω το μάτι και τις γνώσεις για να ξεχωρίσω λεπτομέρειες της γραμμής παραγωγής.Ο χώρος που μπήκα είχε μόνο τις σομπες και ένα μηχάνημα κοπής μετάλλων (CNC;) σύγχρονο.Δεν είδα λέβητες και τζάκια πάρα μόνο στον εκθεσιακό χώρο.Δεν είδα τίποτα γραμμές παραγωγής με ταινίες και ρομπότ συναρμολόγησης (και ούτε περίμενα να δω).Μια γραμμή παραγωγής μόνον με καμιά 20αρια σομπες σε διάφορα στάδια κατασκευής.Από σκέτο θάλαμο μέχρι τελειωμένες.Το ξαναλέω,δεν έχω τις γνώσεις που έχει κάποιος σχετικός με το αντικείμενο όπως πχ ο mastoras,αλλά από τα λίγα που είδα μου φάνηκε σαν μια πολύ καλά στημένη βιοτεχνία με γνώσεις για τα προϊόντα τους.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ