HP22 by ΑCIDBLACK

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119341 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
Δεν νομίζω να έχει ρυθμίσεις 22-7 κάπου λέει ότι τον έδωσε ρυθμίσεις ο Μοσχάλης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119344 από γιαννης-δραμα
Απαντήθηκε από γιαννης-δραμα στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK

stergiosbik έγραψε: Η διαφορα στο μηκος αντε να δωσει κανενα μισαωρο ακομα.
Μη ξεχνας Σταυρο οτι μπορει ο κοχλιας ν αρπαζει λιγοτερα,αλλα ειναι αντιστοιχα κ μεγαλυτερα σε μεγεθος οποτε δεν μπορει να εχουμε τοσο μεγαλη αποκλιση σε ωρες.

Στεργιο η διαφορα στη ριψη μπορει να ειναι και 20-25% απο μακρια σε κοντα πελλετ,κατι που εχει ερευνηθει απο μεγαλες εταιριες σομπων πελλετ!Τωρα η διαφορα οντως ειναι μεγαλη,δεν ξερω ισως με αλλες ρυθμισεις που δοθηκαν απο το εργοστασιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119351 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
η ρυθμιση καταναλωσης ειναι βαση των οδηγιων που εχει δωσει ο κκ Μοσχαλης στην χαμηλοτερη ενδειξη

Ειναι ολα θεμα πελλετ πιστευω ....το οποιο σε μενα το ποιο κοντο ειναι 1,5 cm και το ποιο μακρυ 4 cm

τα ποιο πολλα ειναι απο 1,5 εως 2 cm


Αυτα γραφει μεταξυ αλλων ο συντεκνος.
Δηλ. διαστασεις πελλετ που ειναι κ τα περισσοτερα της αγορας.
Εδω θα ξαναπω οτι μπορει μεν το πιο μικρο πελλετ να γεμιζει πιο πολυ τον κοχλια αλλα το πιο μεγαλο λογω ακριβως του μεγεθους του κλεινει κατα καποιο τροπο την διαφορα.
Δεν θεωρω οτι μπορει να ειναι πανω 5-10% στην χειροτερη περιπτωση η διαφορα.
Εκτος αν οι εταιρειες συγκρινουν πελλετ αποκλειστικα 0,5cm απο την μια κ 4cm απο την αλλη.
Εγω παντως εδω κ πανω απο 4 χρονια που βλεπω πελλετ δεν εχω δει τετοια μεγεθη.
Δηλ. σακια με μονο 0,5cm πελλετ κ 4cm.
Eπιφυλασσομαι μονο για μια μια ρυθμιση της HP-24 που δινει 1,3kg ανα ωρα στην 5η σκαλα κ μπορει να την παρει κ η 12αρα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ