HP22 by ΑCIDBLACK

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36430 από stoikon
Απαντήθηκε από stoikon στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK

ACIDBLACK έγραψε: FOKION η συνταγη της πατατας ειναι πολυ απλη και στην προτεινω καθαρισε εξωτερικα με ενα βουρτσακι μερικες πατατες μετριου μεγεθους χωρις να της ξεφλουδισεις τυλιξε τες με αλουμινοχαρτο μια δυο φορες και ριξες της στο συρταρις της σομπας θελουν καμμια μιαμιση ωρα να ψηθουν...προσοχη οταν τις βγαζεις γιατι ΚΑΙΝΕ!!! ..αντε καλο χειμωνα να εχουμε !
@frakyrd η θερμανση με αεροθερμη πελλετοσομπα ειναι οτι ποιο ανωτερο εχω δει αυτη την στιγμη στο ποιο οικονομικο επιπεδο απλα οι εμποροι της κρητης δεν ξερουν τι ειναι δεν θελουν να το υποστηριξουν και πολυ απλα ειναι βαθια νυχτωμενοι ..συντομα θα κυκλοφορησει αριστο πελλετ με τιμες κεντρικης ελλαδας και στην Κρητη .Περσυ με ρευμα συν πετρελαιο πληρωσα 1000 και τουρτουριαζα φετος σκοπευα μετα αντιστοιχα λεφτα σε καυσιμο να το "ΓΑΥΡΩΣΩ ΤΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ" οποτε θες πινουμε καφε και τα λεμε απο κοντα .


Καλό χειμώνα και καλές καύσεις.Και εδώ στην Λάρισα ψήνουμε πατάτες στη σόμπα και αφού ψηθούν, κόψιμο στη μέση στα μακριά,της αλείφουμε βούτυρο και ρίχνουμε αλάτι.Καθώς πήρα την σόμπα έχω ψήσει 4 φορές και με τσίπουρο άλλο πράμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36466 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
περιμενουμε το κρυο ....αντε να δουμε ολο και κατι γινεται ...αλλα σιγα σιγα ...
20 βαθοι εξω 23 μεσα REALFEEL 18 ...χειμωνας σου λενε μετα ...
ευχαριστω για τιες ευχες και ανταποδιδω

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38526 από veziris
Απαντήθηκε από veziris στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
Καλησπέρα σε όλους. Παρακολουθώ εδώ και καιρό τισ συζητήσεις και σήμερα εδέησα να γίνω μέλος. Ιδομενέα κράτα μας ενήμερους για την πορεία της σόμπας , με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αφού μένω κι εγώ λίγο έξω από το Ηράκλειο (Βασιλειές). Προς το παρών είμαι σε αναζήτηση σόμπας-λέβητα πέλλετ εξωτερικού χώρου. Λόγω οικονομικών και χώρου είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δυο :

prntscr.com/j0afn
www.alphaclimagr.gr/p.Se-6-Atokes-doseis...hri-80m2.674228.html

Η αλήθεια είναι ότι για την πρώτη δεν έχω ρωτήσει ακόμα τιμή. Θέλω να καλύψω μια μεζονέτα 120μ2 καθαρά, με ενδοδαπέδια και αρκετά καλή μόνωση για Κρήτη.
Όποιος μπορεί να βοηθήσει σε κάτι μπορεί να μας λύσει τα χέρια, μιας κι όπωσ είπε κι ο Ιδομενέας εδώ κάτω το πέλλετ είναι ακόμα ''εξωγήινο'' προϊόν λόγω αφθονίας πυρήνας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38829 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
καλημερα απο το Ηρακλειο

19 βαθμοι εξωτερικη 23 εσωτερικη REALFEEL 17 CELCIOUS ....Mε βλεπω να πηγαινω για μπανιο !

@veziris.

Bαλε ενα σχεδιαγραμα τους σπιτιου να δουμε τι παιζει ...στις βασιλειες μπορεις να βαλεις και καυστηρα βιομαζας/πελλετ ..μια και δεν ειναι αστικη περιοχη ...και να καις ενα μειγαμ πελλετα και αποφλειωμενου στεγνου πυρηνα για να κατεβασεις το κοστος ...μας βλεπω να κανονιζουμε καφε οι Κρητικοι ....

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #39121 από veziris
Απαντήθηκε από veziris στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
@ACIDBLACK να πάνε καλά τα πράγματα και θα αναστενάξουν οι οφτές πατάτες το χειμώνα. Έτσι κι αλλιώς μάλλον είμαστε κλειστό κλαμπ προς το παρών στο νησί.
Για βιομάζα (πυρήνα) το απέρριψα λόγω λεβητοστασίου στην ταράτσα και μικρού σχετικά χώρου. Δεν θέλω να αποσυνδέσω εντελώς τον λέβητα πετρελαίου γιατί ποτέ δεν ξέρεις....Πάντως στο διπλανό διαμέρισμα που καίει ο αδερφός μου απο πέρισυ πυρήνα είναι αρκετά ευχαριστημένος.
Και μια συμβουλή προς τους υποψήφιους αγοραστές τέτοιων συστημάτων απο Κρήτη : επειδή οι ντόπιοι έμποροι συνήθως σε δαγκώνουν συγκριτικά με τιμές Βορείου Ελλάδας καλό είναι να τους επισκεπτόμαστε μαζί με μια προσφορά απο κατάστημα εκεί πάνω για το προϊόν που θέλουμε. Το πιθανότερο είναι να ρίξουν την τιμή όσο και η προσφορά. Το διαπίστωσα προσωπικά σήμερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #41020 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
παιδια καντε κατι γιατι ζω ενα δραμα....ειναι 11 νοεμβρη και δεν εχω αναψει σομπα ακομα

μονο κατι βροχουλες ειχαμε ...

19 εξω 24 μεσα REALFEEL 16

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ