HP22 by ΑCIDBLACK

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #30181 από ACIDBLACK
HP22 by ΑCIDBLACK δημιουργήθηκε από ACIDBLACK
To ποστ εχει σκοπό να παρουσιάσει την σόμπα απο την αρχη μεχρι και την λειτουργια της σε συνθήκες νησιωτικές με θερμοκρασίες και καταναλωσεις .
Η σομπα βρισκεται στην Περιοχη ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ,Ηρακλειου Κρητης και θα τοποθετηθει σε διαμερισμα 120 τμ με δεύτερου ορόφου με ταράτσα απο πάνω καινούργια μόνωση και πολύ καλά κουφώματα η περιμετρική μόνωση δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο τοιχοδομή και πετροβαμβακας ενδιάμεσα το διαμέρισμα επίσης εχει την πλάτη του στο βορρά με κτήριο να καλύπτει αλλά σε όλες τις υπόλοιπες κατευθύνσεις είναι ακάλυπτο.
Αποτελείται απο ενιαίο χώρο κουζίνα τραπεζαρία σαλονι χολ-διάδρομο -και τρία υπνοδωμάτια .
Επελεχθηκε η συγκεκριμένη σόμπα λόγω της ισχύς της της τιμής της και οτι δεν μπορούσα να επενδύσω σε μια ΗΥdro η μια Καναλιζατη καθως το σπίτι δεν είναι δικό μου (ενοίκιο)
Εχουν τοποθετηθεί αναλογικά θερμόμετρα σε καθε υπνοδωμάτιο και ηλεκτρονικά στον ενιαο ΧΩΡΟ καθώς και αναλογικό εξωτερικά δυο διαφορετικά ενα υπο σκιάν και ενα στην ηλιοφάνεια .
Λόγω εκτεταμένης υγρασίας θα λαμβάνονται υποψη και στοιχειά από το ΑCCU WEATHER.COM κυριότερα για τον δείκτη REAL FEEL.
Σαν ΚΑΥΣΙΜΟ επιλέχθηκε το RZ-PELLET.

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33314 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK

εφτασε και το πελλετ ..μας πηγε ο κουκος αηδονι με τα μεταφορικα αλλα στα ιδια λεφτα εδω αγοραζα

κατωτερης ποιοτητας ...αντε να χειμωνιασει γιατι και σημερα για μπανιο θα παμε!

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ACIDBLACK. Αιτία: λαθος συνδεσμος
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": leividiotis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33316 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
Καλό χειμώνα και καλές καύσεις !!!

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33317 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
Καλές καύσεις να ζεσταθείς απροβλημάτιστα. Βλέπω ότι οι επιλογές έγιναν με βάση αρκετές πληροφορίες από το forum. Να μας κρατάς ενήμερους για την απόδοση των επιλεγέντων.


Άντε και το καλοκαίρι εύχομαι να είμαστε όλοι γεροί και να μπορέσουμε κάποιοι να κάνουμε συνάντηση μελών του energ και στην Κρήτη με μέλη και από την υπόλοιπη Ελλάδα.




Αν θέλεις πες μας και το μικρό σου όνομα. Βλέπω είσαι καιρό στην παρέα μας για να μη αποκαλούμε ACIDBLACK






... και μη παρακαλάς για χειμώνα όσο πιο πολύ αργήσει τόσο λιγότερα θα φύγουν από τις τσέπες μας

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33325 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
Καλοριζικια κ καλες καυσεις ευχομαι!!!

Αυτο με τα μεταφορικα ξαναπες το.
Παλι καλα που δεν εχουμε για πολυ καιρο , πολλα κρυα γιατι
ετσι που μας ερχονται με τα μεταφορικα ισως να μην συμφερε κ το πελλετ,
ειδικα καλης ποιοτητας οπως αυτο που διαλεξες.

Παντως φετος που ψαχτηκα καλα ειδα κ μεγαλες διαφορες σε μεταφορικες εταιριες.

jnet με το καλο κ συναντηση στην Κρητη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33393 από ACIDBLACK
Απαντήθηκε από ACIDBLACK στο θέμα HP22 by ΑCIDBLACK
Σας ευχαριστώ για τις ευχές και ανταποδίδω ,με την εμπειρία μου στα καιρικά φαινόμενα ο χειμώνας ακομα και εδώ στην Κρήτη θα είναι βαρύς και μακρύς και θα τραβήξει μέχρι τέλη ΜΑΡΤΗ όπως και πέρυσι .. παρακολουθω το πελλετ εδω και δυο χρονιά καθώς με ενδιέφερε ιδιαιτέρα σαν υλικό καθώς οτι είναι οικολογικο και ανανεώσιμο ασφαλές σταθερό και αξιόπιστο ,οι συντοπίτες μου δυστυχώς ειναι δύσπιστοι και καθώς λεμέ και επαε "στου κουζουλού τα γενιά οι μπαρμπέρηδες μαθαίνουν να ξουριζουν"
Είμαι λοιπόν ο κουζουλός που έβαλε σόμπα πελλετ στο Ηρακλειο αν και οπως εχω μαθει στην ενδοχωρο υπάρχουν πελλετοσομπες που εχουν κυριως οικονομικοί μετανάστες και καποιο ξένοι που μένουν μόνιμα ...φυσικα το "πυρινακι" δηλαδη βιομαζα απο κουκουτσι ελιας παει συννεφο οπως και η Καπνα ....οποιος κατεβεί Ηράκλειο κερνάω ρακές και πατάτες οφτες ψημενες σΤο πελλετς .........Τα μεταφορικά δεν είναι κάποιο τρομερό θέμα γιατί αν ψαχτεις φοβερές τιμές σε σχέση με παλαιοτέρα .
Το μικρο μου όνομα Jnet ειναι ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ...
φιλικα.

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by ACIDBLACK.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ