Τιμές ξύλου

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96449 από slnzxr
Απαντήθηκε από slnzxr στο θέμα Τιμές ξύλου
Τι εγινε?Κανενας...?Τα χαριζω λεω...7 τονους...

Ετσι ειναι ο Ελληνας και για αυτο καταντησαμε εκει που καταντησαμε...Για αυτο κανουμε τις αγορες μας στην Βουλγαρια..Στα Σκοπια....

Περιμενουμε να δουμε ποτε θα ψοφαει της πεινας ο αλλος για να του ψωνισουμε τζαμπα η να τον βαλουμε να δουλεψει για μια μπουκια ψωμι...Οταν ομως προκεται για την δικια μας δουλεια τοτε δεν θελουμε συζητηση...Εμεις..??Ειμαστε οι καλυτεροι στο ειδος μας και δεν παιζει να δουλεψουμε κατω απο το μεσο ορο...

ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ...!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96456 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τιμές ξύλου

slnzxr έγραψε: Τι εγινε?Κανενας...?Τα χαριζω λεω...7 τονους...

Ετσι ειναι ο Ελληνας και για αυτο καταντησαμε εκει που καταντησαμε...Για αυτο κανουμε τις αγορες μας στην Βουλγαρια..Στα Σκοπια....

Περιμενουμε να δουμε ποτε θα ψοφαει της πεινας ο αλλος για να του ψωνισουμε τζαμπα η να τον βαλουμε να δουλεψει για μια μπουκια ψωμι...Οταν ομως προκεται για την δικια μας δουλεια τοτε δεν θελουμε συζητηση...Εμεις..??Ειμαστε οι καλυτεροι στο ειδος μας και δεν παιζει να δουλεψουμε κατω απο το μεσο ορο...

ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ...!!



Καταρχας εισαι λαθος απο την αρχη! Αν διαβασεις το τι γραψανε τα παλικαρια ειναι οτι με 240 / 4 ατομα να ξεφορτωθουν οι 24 τονοι και να ντανιαστουν. Το συγκεκριμενο μεροκαματο ειναι πολυ καλο θα ελεγα!
Δεν μιλησε κανεις με 60 Ε να κοψεις, να σκισεις και να ντανιασεις 24 τονους!

Πολυ ευχαριστως για τους 7 τονους που λες να σου κανω εγω την δουλεια και να στα ντανιασω οπου θελεις δεινοντας μου τα 60 Ε και κρατα τα ξυλα σου!

Ελληναρας επισης εισαι και εσυ που χωρις να μελετησεις ή αν θες να ακουσεις τι λενε οι αλλοι, προβαλεις το εγω σου χλευαζοντας κατι ανυπαρκτο!

Εκει που καταντησαμε, ευθυνομαστε ολοι μας λιγο πολυ και μην βγαζει τον ευατο σου εκτος!

Περιμενω να μου πεις που βρισκεσαι και αν θελεις ελα να με παρεις απο τον Δρυμο Θεσσαλονικης για να σου στοιβαξω τους 7 τονους. Το 60αρακι προκαταβολικα ομως ε! Γιατι οι Ελληναρες εχουν και ενα αλλο κακο συνηθειο...
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by kosmidis80.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96458 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

slnzxr έγραψε: Επειδη εχω πεθανει στο γελιο εδω μεσα με αυτα που διαβαζω και τους τσιπηδες που εχουν γεμισει το φορουμ με ατακες του στυλ 60 ευρω μεροκαματο ειναι μια χαρα για να κοψεις και να παλετιασεις 20 και 30 τονους ξυλα/μερα προκαλω οποιον μαγκακο θελει να του χαρισω 7 τονους ξυλα που εχω για προσωπικη χρηση αρκει να μου τα κοψει-παλετιασει μεσα σε 10 ωρες με 60 ευρω μεροκαματο..!!!

Μα δεν ντρεπεστε..?Θα ρυθμισετε εσεις το μεροκαματο που θελει ο καθενας?Καποιοι δημοσιοι υπαλληλοι που απαντανε εδω μεσα με τετοιες ατακες ξερετε τι μεροκαματο πιστευω οτι επρεπε να παιρνουν?Το πολλη 7 ευρω θα τους εδινα...

Για να δω αντιδρασεις...!!!

Καταρχας βιαστηκες κα δεν διαβασες τα ποστ καλα,με αποτελεσμα μετα να γραφεις απανοτες βλακειες προσπαθωντας να υποστηριξεις το επαγγελμα σου φιλε slnzxr και δικαιο να εχεις το χανεις ετσι,γιατι κανενας δεν εγραψε οτι με 60 ευρω μεροκαματο ειναι μια χαρα για να κοψεις και να παλετιασεις 20 και 30 τονους ξυλα/μερα αν διαβασεις καλα θα δεις οτο ο μανολης αναφερετε σε ξυλα απο βουλγαρια κομενα και χυμα αρα ουτε κοψιμο ουτε παλετιασμα θελουν και στο ξαναλεω δεν αναφερεται πουθενα οτι ενα ατομο με 60 ευρω μεροκαματο μπορει να να κοψει και να παλετιασεις 20 και 30 τονους ξυλα/μερα.
Εγω του ειπα οτι για αυτα τα 240 ευρω κερδος θα χρειαστει τουλαχιστον 4 ατομα δηλ. (και θα τους φυγει ο πατος) και στο τελος πεφτει απο 60 ευρω μεροκαματο στον καθενα!
Εγω συγκεκριμενα αν διαβασεις καλα τις προηγουμενες σελιδες θα δεις οτι του απανταω του μανολης:

" Και δεν τα παιρνεις απο εδω(Θεσ/νικη εισαι?)με 110 να στα φερει και λιγα λιγα να στα κανει και ανατροπη στον χωρο σου!"

Και απανταει ο μανολης

"ναι salonika τα ξυλα ειχαν 120ε και τα κιλα παρακατω αν στους 12 τονους γλυτωσω 240 ε ειναι 2 τονοι και κατι τζαμπα
και τα ξυλα εδω ειναι ολα βουλγαρικα

γιατι να μην το κανω?"
Και ξαναγραφω
"Γιατι με 100 ευρω απο Βουλγαρια απλα ειναι πανακριβα φιλε,για 240 ευρω που λες θα πρεπει να αδειασεις (σε ευλογο χρονικο διαστημα γιατι δεν θα σε περιμενει ο Βουλγαρος μια μερα να το κανεις) με το χερι 24 τονους ξυλα πανω απο την νταλικα και μετα να τα κουβαλησεις γιατι η νταλικα δεν μπαινει στην καθε αυλη και μετα να τα στιβιαξεις και ολα αυτα δεν γινονται με 1 και 2 ατομα,θελει χερια!"

Και ξανα ο μανολης γραφει

μπορεις να μου πεις ποιο φθηνα .
"240 ε πιστευω οτι ειναι ενα καλο μεροκαματο για 1 μερας δουλεια"

Και ξανα εγω

"240 ευρω ειναι καλο μεροκαματο ακομη και δια του 3 η και του 4 δηλ. 60ευρω ο καθενας μεροκαματο ,εχεις δει φιλε 24 τονους ξυλα?
4 ατομα δεν τα θελεις να τα ξεφορτοσουν και να τα κουβαλησουν και να τα στιβιαξουν?
Η μηπως πιστευεις οτι μπορεις να τα κανεις μονος σου σε ενα μεροκαματο για να γλυτωσεις τα 240 ευρω?
Τωρα τα καταλαβες slnzxr?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96460 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

kosmidis80 έγραψε:

slnzxr έγραψε: Τι εγινε?Κανενας...?Τα χαριζω λεω...7 τονους...

Ετσι ειναι ο Ελληνας και για αυτο καταντησαμε εκει που καταντησαμε...Για αυτο κανουμε τις αγορες μας στην Βουλγαρια..Στα Σκοπια....

Περιμενουμε να δουμε ποτε θα ψοφαει της πεινας ο αλλος για να του ψωνισουμε τζαμπα η να τον βαλουμε να δουλεψει για μια μπουκια ψωμι...Οταν ομως προκεται για την δικια μας δουλεια τοτε δεν θελουμε συζητηση...Εμεις..??Ειμαστε οι καλυτεροι στο ειδος μας και δεν παιζει να δουλεψουμε κατω απο το μεσο ορο...

ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ...!!



Καταρχας εισαι λαθος απο την αρχη! Αν διαβασεις το τι γραψανε τα παλικαρια ειναι οτι με 240 / 4 ατομα να ξεφορτωθουν οι 24 τονοι και να ντανιαστουν. Το συγκεκριμενο μεροκαματο ειναι πολυ καλο θα ελεγα!
Δεν μιλησε κανεις με 60 Ε να κοψεις, να σκισεις και να ντανιασεις 24 τονους!

Πολυ ευχαριστως για τους 7 τονους που λες να σου κανω εγω την δουλεια και να στα ντανιασω οπου θελεις δεινοντας μου τα 60 Ε και κρατα τα ξυλα σου!

Ελληναρας επισης εισαι και εσυ που χωρις να μελετησεις ή αν θες να ακουσεις τι λενε οι αλλοι, προβαλεις το εγω σου χλευαζοντας κατι ανυπαρκτο!

Εκει που καταντησαμε, ευθυνομαστε ολοι μας λιγο πολυ και μην βγαζει τον ευατο σου εκτος!

Περιμενω να μου πεις που βρισκεσαι και αν θελεις ελα να με παρεις απο τον Δρυμο Θεσσαλονικης για να σου στοιβαξω τους 7 τονους. Το 60αρακι προκαταβολικα ομως ε! Γιατι οι Ελληναρες εχουν και ενα αλλο κακο συνηθειο...

Θοδωρε ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ λες και ημασταν συνενοημενοι,με το που τελειωσα το πιο πανω γραψιμο βλεπω οτι πανω κατω τα ιδια γραφαμε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96461 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τιμές ξύλου

slnzxr έγραψε: Τι εγινε?Κανενας...?Τα χαριζω λεω...7 τονους...

Ετσι ειναι ο Ελληνας και για αυτο καταντησαμε εκει που καταντησαμε...Για αυτο κανουμε τις αγορες μας στην Βουλγαρια..Στα Σκοπια....

Περιμενουμε να δουμε ποτε θα ψοφαει της πεινας ο αλλος για να του ψωνισουμε τζαμπα η να τον βαλουμε να δουλεψει για μια μπουκια ψωμι...Οταν ομως προκεται για την δικια μας δουλεια τοτε δεν θελουμε συζητηση...Εμεις..??Ειμαστε οι καλυτεροι στο ειδος μας και δεν παιζει να δουλεψουμε κατω απο το μεσο ορο...

ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ...!!

Πραγματικα Ελληναρας με τα ολα σου φιλε slnzxr,πηρες φωρα και πυροβολαει το πληκτρολογιο σου αβερτα κοτσανες!
Δηλ. ο εμπορας απο που ψωνιζει,απο Βουλγαρια δεν ψωνιζει και αυτος?
Ετσι ειναι το συμφερον μας θα κοιταξουμε ολοι φιλε,και αν δεν το καταλαβες ηδη ψωφαει ο περισσοτερος κοσμος στην πεινα και δουλευουν για μια μπουκια ψωμι!
Αν το βρω και Τανζανια ακομη πιο φθηνα απο εκει θα το παρω φιλε slnzxr,εκτος αν και το εχω ξαναγραψει πολλες φορες μου το δοσει ο Ελληνας με ενα λογικο κερδος για αυτο που θα κανει,δηλ. τελειωσανε τα μπερεκετια,περυσι εδωσα (τρεις ειμασταν)2700 ευρω για 24 τονους ξυλα και η ξαελφη της γυναικας μου
που πηρε φορτηγο απο Βουλγαρια 24σαρι εδωσε 2000 στρογγυλα,συγνωμη αλλα ειναι πολλα τα λεφτα,αν ηταν 300 αντα και 400 ευρω η διαφορα χαλαλι οπως ειπα να τα παρει ο Ελληνας αλλα να τα δουλεψει δηλ.μην μου κανει μονο τον μεσαζοντα και τελειωσαμε
,να μου τα φερει λιγα λιγα και να μου τα κανει ανατροπη στον χωρο μου για να γλυτωσω το χαμαλικι αλλιος γιατι να τον προτημισω?

Ακου να δεις φιλε ετσι οπως καταντησαμε οτι και απ'οπου ψωνιζει ο καθενας δεν μπορεις ουτε εσυ ουτε κανεις να τον κρινει παραδειγμα μια γυναικα τωρα που κανει τα μαλλια της μονη της στο σπιτι ενω παλια πηγαιναι στο κομωτηριο και αφηνε και κανα φραγκο και απο το φραγκο εκεινο επαιρνε και αυτος που ειχε το ακινητο και η κομωτρια και η βοηθος κ.τ.λ,μπορεις να την κατηγορησεις επειδη δεν της φτανουν τα λεφτα και χτενιζετε και βαφετε μονη της?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #96473 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές ξύλου
Παιδες εχει καποιο προβλημα το νημα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.155 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ