Τιμές ξύλου

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #707 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές ξύλου
Χτες αγορασα εναν τόνο. Η τιμή είναι αρκετά φιλική 115 € με καλό ξυλο από Χολωμώντα. Τα ξύλα είναι κατεξοχήν Μεσέδες και εχει ενα μικρό ποσοστό 10-20% οξιά και μαζί είχε και ενα τσουβάλι για προσανάματα. Ζήτησα από τον Χρήστο ο οποίο μου φέρνει τα ξύλα μια ειδική τιμή για το φορουμ και μου είπε οτι θα εξαρτηθεί από το πόσους τονους θα ζητήσουμε ολοι μαζι. Εννοείτε οτι η τιμή θα εξαρτάται απο την απόσταση. Δεν θα μπορέσει να παρει την ιδια τιμή ενας από Κατερίνη και ενας από τον Αγιο Πρόδρομο Χαλκιδικής που είναι το διπλανο χωρίο από αυτό που ξεκινάει ο Χρήστος να φέρει τα ξύλα.

Ξεκινάμε λοιπόν λίστα ενδιαφέροντος με ονομα μέλους και τοναζ.

1.jnet ποσότητα 2 τόνους

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #720 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τιμές ξύλου
2 τονους και εγω στον Δρυμο Θεσσαλονικης.

Αν βεβαια αξιζει ο κοπος και πετυχουμε καλη τιμη, αλλιως δινω 110 που εχει εδω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #721 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές ξύλου
1.jnet ποσότητα 2 τόνους (Καρδία Θεσσαλονίκης)
2.kosmidis80 ποσότητα 2 τονους (Δρυμός Θεσσαλονίκης, τιμή<110)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #722 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Τιμές ξύλου
Παιδιά με 2 τόννους παραγγελία δεν γίνεται καλή τιμή! Πρέπει να βρεθείτε 5-6 άτομα να παραγγείλετε ένα φορτηγό (από 16-18 τόνους χωράνε) και να τα μειραστείτε μετά. Και συνήθως έτσι έρχονται άκοπα, ενός μέτρου περίπου μήκος. Έτσι μπορεί να πάρετε με 80-90 ευρώ τον τόννο το μεσέ και 60-70 την καστανιά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #723 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Τιμές ξύλου

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Παιδιά με 2 τόννους παραγγελία δεν γίνεται καλή τιμή! Πρέπει να βρεθείτε 5-6 άτομα να παραγγείλετε ένα φορτηγό (από 16-18 τόνους χωράνε) και να τα μειραστείτε μετά. Και συνήθως έτσι έρχονται άκοπα, ενός μέτρου περίπου μήκος. Έτσι μπορεί να πάρετε με 80-90 ευρώ τον τόννο το μεσέ και 60-70 την καστανιά.


Σιγουρα αυτός είναι ενας αλλος τρόπος αλλά θέλει μετα κοψιματα κλπ.

Ο ανθρωπος που μιλάμε εχει ενα φορτηγακι που μεταφερει 3 τονους και μου είπε να μαζέψω τοναζ και να του τα πώ οπότε να μου κάνει προσφορά.
Μαζεψαμε πχ 20 τονους ισως (λεω ισως) να μου δώσει τιμή 100 και να κανει ο καθενας ξεχωριστά παραγγελία και παραλαβή.

Μια προσπάθεια κάνουμε δεν ξέρουμε αν θα βγεί νοημα.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #729 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Τιμές ξύλου

jnet έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Παιδιά με 2 τόννους παραγγελία δεν γίνεται καλή τιμή! Πρέπει να βρεθείτε 5-6 άτομα να παραγγείλετε ένα φορτηγό (από 16-18 τόνους χωράνε) και να τα μειραστείτε μετά. Και συνήθως έτσι έρχονται άκοπα, ενός μέτρου περίπου μήκος. Έτσι μπορεί να πάρετε με 80-90 ευρώ τον τόννο το μεσέ και 60-70 την καστανιά.


Σιγουρα αυτός είναι ενας αλλος τρόπος αλλά θέλει μετα κοψιματα κλπ.

Ο ανθρωπος που μιλάμε εχει ενα φορτηγακι που μεταφερει 3 τονους και μου είπε να μαζέψω τοναζ και να του τα πώ οπότε να μου κάνει προσφορά.
Μαζεψαμε πχ 20 τονους ισως (λεω ισως) να μου δώσει τιμή 100 και να κανει ο καθενας ξεχωριστά παραγγελία και παραλαβή.

Μια προσπάθεια κάνουμε δεν ξέρουμε αν θα βγεί νοημα.

Δύσκολο το βλέπω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.132 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ