Re:ενεργειακο τζακι

Περισσότερα
11 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #180239 από smaro
ενεργειακο τζακι δημιουργήθηκε από smaro
καλησπερα σας παρακαλω θα ηθελα να με βοηθησετε γιατι εχω μπερδευτει...φτιαχνω ενα μικρο εξοχικο περιπου 50 τ.μ ενιαια στεγη ξυλινη ορατη (μεγιστο υψος 4,5μ)θελω να βαλω ενεργειακο τζακι ως κυρια θερμανση σπιτιου.εχω κανει μια ερευνα σε εταιρειες αλλα ακρη δεν εχω βγαλει....
αλλοι μου λενε οτι με ενα εργειακο φυσικης ροης ειμαι οκ,αλλοι οτι θελω μοτερ ,καποιοι μου λενε οτι πρεπει να ανοιχτει μια τρυπα διαμπερης χαμηλα ωστε να γινεται ανακυκλωση αερα,αλλοι μου ειπαν οτι αυτο δεν ειναι σωστο γιατι τοτε δεν ειναι ενεργειακο τζακι και παει λεγοντας.
ΜΠΟΡΕΙΤΕ  ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ?
να σημειωσω οτι στο σπιτι εχει μπει και θερμοπροσοψη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #180240 από pangeo7712
Απαντήθηκε από pangeo7712 στο θέμα ενεργειακο τζακι
Γεια χαρα, εμεις εχουμε βαλει τζακι jotul φυσικης ροης ευτυχως προτου οι τιμες φτασουν στο θεο οπως τωρα. Με το τζακι φυσικης ροης ξεμπερδευετε με την εξαρτηση απο το ρευμα χανετε ομως σε ταχυτητα θερμανσης του χωρου.Οπως θα δειτε στις περισσοτερες αναρτησεις ολοι θα σας πουν πως οποιο τζακι και να επιλεξετε πρεπει να τηρηθουν οι οδηγιες του κατασκευαστη για την εγκατασταση. Με το καινουριο προτυπο ο αερας καυσης πρεπει να ερχεται απεξω ουτως η αλλως. Εγω στη θεση σας θα πηγαινα στον Δ. Φιλιππακοπουλο οχι υποχρεωτικα για να αγορασω αλλα για να μαθω και να λυσω τις αποριες μου. Παντως προσωπικη μου αποψη οποιοςσας πει πατ κιουτ αγνοω τις οδηγιες εγκαταστασης και σε μιση μερα το βαζουμε και τελειωσαμε εγω δεν θα τον εμπιστευομουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #180241 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:ενεργειακο τζακι
Αν θέλετε, μπορείτε να μας σχεδιάσετε μια κάτοψη και μια τομή της κατοικίας, που να δείχνετε και το σημείο τοποθέτησης, για να δώσουμε άποψη με περισσότερη σσφάλεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν #180243 από smaro
Απαντήθηκε από smaro στο θέμα ενεργειακο τζακι
καλησπερα και χρονια πολλα  ευχαριστω για τις απαντησεις σας και ανεβαζω την κατοψη και καποιες φωτο για περισσοτερη πηροφορηση
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180247 από smaro
Απαντήθηκε από smaro στο θέμα Re:ενεργειακο τζακι
καλησπερα και χρονια πολλα ευχαριστω για τις απαντησεις σας και ανεβαζω την κατοψη και καποιες φωτο για περισσοτερη πηροφορηση
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν #180259 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:ενεργειακο τζακι
με ενα φυσικης ροης εισαι οκ οπως προειπαν 
αν θες ομως εξηγησε που σου ειπαν για διαμπερη τρυπα ? 
σιγουρα μια τρυπα στον εξωτερικο τοιχο θα γινει κι ισως χρειαστει και μια εσωτερικα 
 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ