Μονωση ταρατσας

Περισσότερα
3 Χρόνια 8 Μήνες πριν #170614 από farmanic
Μονωση ταρατσας δημιουργήθηκε από farmanic
Καλησπερα σας,θα ηθελα την βοηθεια σας ή την αποψη σας για κατι που με απασχολει.Θελω στην ταρατσα μου η οποια αδειαζει σωστα απο το νερο μετα απο βροχη και αφου πριν λιγο διαστημα της εκανα υγρομονωση με hyperdesmo να τοποθετησω πανω θερμομονωτικα πλακιδια και για καλη βατοτητα αλλα κυριως για θερμομονωση.Εχω βρει δυο τετοια,το ενα ειναι το polytile της dow και το αλλο ειναι ενα ελληνικο της εταιρειας παπαηλιας με τα προκατ.Το δευτερο εχει λουκια για καλυτερη αποστραγγιση οπως λεει ενω το πρωτο οχι.Πηρα εξι πλακιδια απο το πρωτο για να δω πως ειναι και εριξα νερο για να δω αν φευγει σωστα το νερο γιατι μια αμφιβολια την εχω.Εριξα νερο το μεσημερι και το βραδυ διαπιστωσα οτι ακομη ειχε μεινει λιγο αναμεσα στις πλακες και δεν ειχε φυγει ολο .Η ερωτηση ειναι η εξης αν γνωριζει καποιος,μενει λιγο νερο αναμεσα στις πλακες?,ειναι φυσιολογικο?προσφερουν την θερμομονωση που αναφερουν?
να δοκιμασω και τις αλλες του παπαηλια που εχουν αυλακια ,μηπως αδειαζουν καλυτερα τα νερα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 8 Μήνες πριν #170619 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Μονωση ταρατσας
αν δεν εχεις δωσει ρυσεις το νερο θα μενει οτι πλακες και να βαλεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 8 Μήνες πριν #170620 από farmanic
Απαντήθηκε από farmanic στο θέμα Μονωση ταρατσας
Καλησπερα,ευχαριστω για την σκεψη και συμβουλη αλλα ασχετα που η ταρατσα ειναι χρονικα παλια,αδειαζει μια χαρα απο το νερο της βροχης.Τελικα αγορασα και δοκιμασα και τις δυο εταιρειες που ανεφερα.Στο polytile της dow ειχε το προβλημα που αναφερα,στο δευτερο του Παπαηλια δεν γινοταν αυτο.Υποθετω λογω του οτι εχει αυλακια στο κατω τμημα για καλυτερη απορροη του νερου και ισως λογω του οτι περναει ο αερας και στεγνωνει ετσι καλυτερα.
Μετα απο αυτη τη δοκιμη παρηγγειλα του Παπαηλια,μπορει να μην εχει την εμφανιση του polytile αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις νομιζω δεν παιζει ρολο η εμφανιση.
Αυτο που επισης μου αρεσε ειναι πως στο ενα τετραγωνικο που εβαλα επανω στη ταρατσα για δοκιμη στο πλακιδιο του παπαηλια σε μεσημεριανη ωρα αγγιζοντας το πανω τμημα στο πλακιδιο θα ελεγα οτι εκαιγε ενω η πλακα απο κατω του ηταν εντελως δροσερη....
Οταν τα τοποθετησω θα μεταφερω αποψη....
Γυρω γυρω μου ειπαν επισης να αφησω 10 εκ που θα γεμισω με χαλικι.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 7 Μήνες πριν #170642 από farmanic
Απαντήθηκε από farmanic στο θέμα Μονωση ταρατσας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 6 Μήνες πριν #170652 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Μονωση ταρατσας
Πάντως το υλικό που χρησιμοποίησα εγώ σε μια μικρή ταρατσούλα 7τμ στην Χαλκιδικη αν και το πήρα για καλό με εγγύηση 5ετίας γύρο στα 70€ μπου κράτησε 1 χειμώνα στεγνό από τον 2ο αρχισε να εχει πάλι διαρροές.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 6 Μήνες πριν #170656 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Μονωση ταρατσας
σ αυτα τα υλικα σε μεγαλο βαθμο την μονωση την κανει το ασταρι
χρειαζεται μπολικο αλλιως τσαμπα κοπος


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ