Υδραυλικό τζάκι Edilkamin Volcano: αξίζει;

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94746 από Στελιος1
Εγω εφ οσον προκειται για υδραυλικο θα διαλεγα οποιο κανει την καλυτερη καυση, οποιο δηλαδη βγαζει τ λιγοτερους ρυπους (οχι για το περιαβαλλον, αλλα για την τσεπη μου). Αλλο ενα κριτηριο θα ηταν να δωσω δουλεια στον τοπο μου κ οχι εξω. Οτι και να διαλεξεις κυριο ρολο εχει η ΣΩΣΤΗ εγκατασταση. Αλλα υπαρχουν κ αλλα, οπως πχ.. τι θα ζεστανεις, ποσες ωρες θα καιει? αυτες τ ωρες εχεις την διαθεση να προσπαθεις?? Αν καιει 24ωρο τοτε με μια σωστη εγκατασταση σωθηκες, αν ομως καιει μονο απο το απογευμα ως το βραδυ μονο τοτε περιπλεκουν τα πραγματα..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94789 από blamp
Απαντήθηκε από blamp στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Edilkamin Volcano: αξίζει;

Στελιος1 έγραψε: Εγω εφ οσον προκειται για υδραυλικο θα διαλεγα οποιο κανει την καλυτερη καυση, οποιο δηλαδη βγαζει τ λιγοτερους ρυπους (οχι για το περιαβαλλον, αλλα για την τσεπη μου). Αλλο ενα κριτηριο θα ηταν να δωσω δουλεια στον τοπο μου κ οχι εξω. Οτι και να διαλεξεις κυριο ρολο εχει η ΣΩΣΤΗ εγκατασταση. Αλλα υπαρχουν κ αλλα, οπως πχ.. τι θα ζεστανεις, ποσες ωρες θα καιει? αυτες τ ωρες εχεις την διαθεση να προσπαθεις?? Αν καιει 24ωρο τοτε με μια σωστη εγκατασταση σωθηκες, αν ομως καιει μονο απο το απογευμα ως το βραδυ μονο τοτε περιπλεκουν τα πραγματα..

Γιατί αν καίει λιγες ώρες τι πρόβλημα υπάρχει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94792 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Edilkamin Volcano: αξίζει;
Αν είναι φόλα δεν θα προλαβαίνει να ζεστάνει τίποτα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94822 από Στελιος1
Γιατί αν καίει λιγες ώρες τι πρόβλημα υπάρχει;[/quote]



Δεν υπαρχει προβλημα, αλλη εγκατασταση χρειαζεται αν καιει λιγες ωρες και αλλον χειρισμο, αλλη πρακτικη.
Μεχρι να ζεστανει τα σωματα, ακομα και το καλυτερο τζακι στ κοσμο να ειναι θελει δυνατη φωτια, τα σωματα δουλευουν σωστα απο 70-80 βαθμους κ επανω, αν αυτο το χρονικο διαστημα καυσης ειναι σχετικα μικρο πχ, αν ανναβει το τζακι στ 5-6 το απογευμα εως τις 10-12 (ναι 10-12 γιατι πλεον τα νερα θα ναι ζεστα οπως και το σπιτι για αρκετη ωρα μετα) οι πρωτες 2-3 ωρες ειναι δυσκολες. Αλλο δοχειο αδρανειας χρειαζεται στην καθε περιπτωση κτλ και εδω χρειαζεται εμπειρος ειδικος να τον καθοδηγησει σε αυτα, συμφωνα με τ αναγκες και του τι νομιζει οτι θελει. Το αεροθερμο ειναι πιο απλο και ευελικτο σε αυτα. Αν καιει ομως σχεδον συνεχως πιστευω οτι το υδραυλικο ειναι οτι καλυτερο. Αλλα οχι τσιγκουνιες στ εστια και στην εγκατασταση..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94839 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Edilkamin Volcano: αξίζει;
Δυστυχως πολλοι τζακαδες εχουν πεισει τον κοσμο οτι θα
ζεσταθει με υδραυλικα τζακια και εχουν γινει και υδραυλικοι
για να οικονομησουν με αποτελεσμα να γδερνουν τον πελατη και
να κανουν τσαπατσοδουλειες.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #94840 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Υδραυλικό τζάκι Edilkamin Volcano: αξίζει;
Το πρώτο που κατά τη γνώμη μου πρέπει να κοιτάξεις είναι τα ασφαλιστικά (θερμικά, πίεσης, ανοιχτό δοχείο κλπ) γιατί όπως και να έχει ένα υδραυλικό τζάκι είναι ένας λέβητας μέσα στο σαλόνι. Παλαιότερα ήμουν κάθετα ενάντια σε μια τέτοια εγκατάσταση. Μετά όμως από την επίσκεψη στην πρόσφατη έκθεση στην Θεσσαλονίκη και πολύ συζήτηση με τον Φιλιππακόπουλο, γι΄αυτό το θέμα, αναθεώρησα κάπως την άποψη μου.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ