Μετατροπή απλού τζακιού σε ενεργειακό

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44999 από papanfot

tentas13 έγραψε: Σημερα εκλεισα επιτελους την Ecostar!!!1650 τα ευρα με δυο περσιδες στη φουσκα και κλεισιμο με τη γυψοσανιδα την καλη, που δε θυμαμαι πως την λενε!!!...το μονο που θα εχω εγω θα ειναι το βαψιμο!!!
απο οσα μαγαζια και αν γυρισα ηταν και ο πιο οικονομικος...αλλα και ο πιο εξυπηρετικος!!!!

Τα αποτελεσματα την προσεχη δευτερα που θα ερθει σπιτι για την τοποθετηση!!!

Ευχαριστω οσους μπηκαν στον κοπο να απαντησουν!
Ενα μεγαλο ευχαριστω στην Αθηνα και στον κυριο Δημο...που τις εχουν ηδη τοποθετησει και δεχτηκαν να επικοινωνησουν μαζι μου για να με πληροφορησουν!!!
Ενα ακομα μεγαλο ευχαριστω στον Αστερη...που ηταν παρων σε καθε απορια μου!!!!

ΥΓ Μολις του ειπα για την Salgueda 800 GV ... παρολο που του εβγαινε +250 ευρωπουλα, μου ειπε οτι και ο Αστερης!!!Πως ειναι υπερβολη για το σπιτι μου!!!!

ΥΓ2 Την προσεχη Δευτερα, θα αρχισω να αναφερω εντυπωσεις!!!


Συμβουλή από ένα κάτοχο της ίδιας κασέτας από τον προηγούμενο Απρίλιο:
Άν και κασέτα ντύσε τη φούσκα με πετροβάμβακα με αλουμινόφυλλο. Εγώ έβαλα μόνο την πυράντοχη γυψοσανίδα και η οποία ζεσταίνεται αρκετά όταν καίει το τζάκι (δυστυχώς δεν έχω θερμόμετρο υπερύθρων για να δώ ακριβώς θερμοκρασία που πιάνει η γυψοσανίδα) Έτσι και αλλοιώς το κόστος δεν είναι κάτι σημαντικό.
Και επίσης μεγάλες περσίδες για είσοδο από χαμηλά και έξοδο με φυσική ροή από ψηλά, σαν να ήταν foyer.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by papanfot.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45511 από tentas13
θα την ντυσει ετσι ακριβως!!!...μου το ειπε πριν την κλεισω!!!

ελπιζω μονο να με ικανοποιησει η αποδοση της και να μου σπασει το κρυο στο πισω δωματιο!!!ειναι για το μονο που εχω ερωτηματικα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49744 από tentas13
Καλησπερα!!
Αν μπορειτε μεταφερτε το στο σωστο topic!!!Γιατι δεν ξερω και που να το γραψω!! :blink:

Δευτερα τοποθετηθηκε το τζακι....Δευτερα απογευμα το αναψαμε πρωτη φορα και εξαφανιστηκαμε απο το σαλονι!!!Η μυρωδια απιστευτη!!!!

Τριτη νωρις το μεσημερι το αναψα για δευτερη φορα....με τη μυρωδια σαφως λιγοτερη στα ορια του ανεκτου!!!!
Τριτη βραδυ και ωρα 21:15 αναβω παλι το τζακι!!!Ριχνω μεσα ενα δικιλο δρυ και κατι μικρα ελισια ξυλα κανα δικιλο και αυτα μαζι...
Ανοιγω για λιγο το πορτακι απο κατω φουντωνει η φωτια και το κλεινω!!!!
Αποτελεσμα....

22:30 κυκλοφορουσαμε στη σαλονοκουζινα με το κοντομανικο....με τη θερμοκρασια οριακα ενοχλητικη για μενα, απολαυστικη για τη γυναικα μου!!!
Η θερμοκρασια του πρωτου δωματιου θα ελεγα ιδανικη!!!Οτι πρεπει για υπνο...εδω συμφωνησαμε με τη συζυγο!!!!Θα ελεγα πως ηταν σχεδον ιδια με τη θερμοκρασια στην αρχη του διαδρομου!!!
Θερμοκρασια πισω δωματιου ενα κλικ πιο κατω απο του πρωτου!!!παντως εμφανως σπασμενη η παγωνια!!!

23:10 αποχωρουμε απο τη σαλονοκουζινα γεματοι χαμογελα για υπνο!!!η φλογα σιγουρα χαμηλομενη αλλα θα κρατησε ακομα κανα μισαωρο οπως το κοβω!!!!
εκεινη την ωρα η θερμοκρασια του πισω δωματιου θα ελεγα πως μεαφησε αρκετα ικανοποιημενο!!!

θερμοκρασια εξωτερικη 15 οC!!!

Πρωτη εντυπωση θετικοτατη!!!

*μολις αποκτησω θερμομετρο θα δωσω και αρθιθμητικα αποτελεσματα!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": aaaffers

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49812 από alfacinogr
Αν μπορείς tentas13 στείλε μου ένα mail (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) από που τη πήρες και στην έκαναν εγκατάσταση!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ