Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22811 από spyroseva
Απαντήθηκε από spyroseva στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

ΠΑΠΑΣ έγραψε:

Sp4wN έγραψε:

erimitis έγραψε: ΣΤΑΥΡΟ φιλε στειλε ενα μαιλ να μας πεις που εκλεισες τον vesta στα 2300 να ξερουμε και μεις.Εκανα επικοινωνια με την alfa kart και ρωτησα καποια πραγματα απο τεχνικης αποψης.
Οταν ρωτησα αυτη την στιγμη ποια η τιμη του λεβητα μου απαντησε στα 2800!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μου ειπε οτι σε περιπτωση που γινει παραγγελια τριων μαζι τοτε θα γινει αλλη τιμη.
Αυτα τα νεα φανταζομαι εαν ειναι σοβαρο εργοστασιο θα τους δουμε στην ΔΕΘ αλλιως εαν ο εμπορος δεν εχει την δυνατοτητα να στηριξει ενα περιπτερο τι να πω.


Δημητρη εγω φιλε το φθηνοτερο που χω βρει ειναι αυτο : karaisaridis.gr/%CE%9B%CE%AD%CE%B2%CE%B7...et%20?product_id=700

Που ο ανθρωπος τον δινει 2600 σχεδον.ΙΔια τιμη εχω βρει και το MAVIL . Περιμενω να δω τι θα δω στην εκθεση γιατι υποψιαζομαι οτι ουτε εκει θα χουμε κανενα αποτελεσμα μιας και ειμαστε ολοι σκορποχωρι ... και μετα θα παω απο Αριδαια να μιλησω με τον ανθρωπο να δω τι παιζει.Τελευταια μου ελπιδα ειναι μηπως βρω καμια εκπτωση εδω στην θεσσαλια που θα κοιταξω τελευταια ... αλλιως δυστυχως παμε σε λυση ξυλοσομπα ... a/c ... η MENSA !! Σαββατο κοντη γιορτη παιδες !!


Πραγματι ειναι ο μονος που κραταει τις τιμες σε αξιοπρεπη επιπεδα και δεν βιαζεται να γινει πλουσιος.Ρωτησα για το VESTA ενα εμπορο και μου ειπε 2800.Οταν τον ρωτησα αν εχει κατι ποιο φθηνο απο αλλες χωρες μου ειπε οτι εχει μονο ελληνικα μηχανηματα και οτι πρεπει να στηριξουμε τα ελληνικα προιοντα.Σωστο και πολυ πατριωτικο!Ομως αγαπητοι μου πριν απο 1 χρονο περιπου ο Necia κοστιζε 1700 και φετος πηγε 2500 και πανω.Ο κοσμος προτιμησε τα ελληνικα προιοντα (αυξησε τη ζητηση) και φετος τον βαρανε στο ψαχνο.Τη στιγμη που ο εργαζομενος συνθλιβεται καθημερινα ολα γυρω καταρεουν αυτοι στο χαβα τους.Αυτο ειναι το ευχαριστω στον Ελληνα που προτιμησε τα ελληνικα προιοντα.
Μα θα πουν καποιο μην εισαι αφελης ετσι ειναι η αγορα ανελεητη.Ωραια τοτε λοιπον μην ακουω παπαριες περι ελληνικων προιοντων.


Σωστοτατος ο Παπας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22855 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

spyroseva έγραψε: [Πραγματι ειναι ο μονος που κραταει τις τιμες σε αξιοπρεπη επιπεδα και δεν βιαζεται να γινει πλουσιος.Ρωτησα για το VESTA ενα εμπορο και μου ειπε 2800.Οταν τον ρωτησα αν εχει κατι ποιο φθηνο απο αλλες χωρες μου ειπε οτι εχει μονο ελληνικα μηχανηματα και οτι πρεπει να στηριξουμε τα ελληνικα προιοντα.Σωστο και πολυ πατριωτικο!Ομως αγαπητοι μου πριν απο 1 χρονο περιπου ο Necia κοστιζε 1700 και φετος πηγε 2500 και πανω.Ο κοσμος προτιμησε τα ελληνικα προιοντα (αυξησε τη ζητηση) και φετος τον βαρανε στο ψαχνο.Τη στιγμη που ο εργαζομενος συνθλιβεται καθημερινα ολα γυρω καταρεουν αυτοι στο χαβα τους.Αυτο ειναι το ευχαριστω στον Ελληνα που προτιμησε τα ελληνικα προιοντα.
Μα θα πουν καποιο μην εισαι αφελης ετσι ειναι η αγορα ανελεητη.Ωραια τοτε λοιπον μην ακουω παπαριες περι ελληνικων προιοντων.


Σωστοτατος ο Παπας[/quote]

Οι τιμές μου είναι σταθερές από το 2008. Οι τιμοκατάλογοι στην διάθεση σας. Μην τα ισοπεδένετε όλα αγαπητοί... :oops:

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22856 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

egglezos έγραψε: Οι τιμές μου είναι σταθερές από το 2008. Οι τιμοκατάλογοι στην διάθεση σας. Μην τα ισοπεδένετε όλα αγαπητοί... :oops:


Ναι γιατι αυτο κανουμε οταν θελουμε να σχολιασουμε μια κατασταση . Παιρνουμε τις εξαιρεσεις και τις παρουσιαζουμε ως κανονα και αψηφουμε την πλειοψηφια . Αν βεβαια αποτελεις εξαιρεση ,κατι που δεν εχω λογο να αμφισβητω , αλλα επειδη δεν το ξερω σιγουρα δε μπορω να το λεω με βεβαιοτητα !!Η ουσια της δηλωσης εχει να κανει με τα κακως κειμενα . Φυσικα υπαρχουν και σωστοι ανθρωποι . Ανεφερα και γω μια δυο περιπτωσεις . Δεν ειδα καμια ισοπεδωση αγαπητε !! :dry:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22862 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Sp4wN έγραψε:

egglezos έγραψε: Οι τιμές μου είναι σταθερές από το 2008. Οι τιμοκατάλογοι στην διάθεση σας. Μην τα ισοπεδένετε όλα αγαπητοί... :oops:


Ναι γιατι αυτο κανουμε οταν θελουμε να σχολιασουμε μια κατασταση . Παιρνουμε τις εξαιρεσεις και τις παρουσιαζουμε ως κανονα και αψηφουμε την πλειοψηφια . Αν βεβαια αποτελεις εξαιρεση ,κατι που δεν εχω λογο να αμφισβητω , αλλα επειδη δεν το ξερω σιγουρα δε μπορω να το λεω με βεβαιοτητα !!Η ουσια της δηλωσης εχει να κανει με τα κακως κειμενα . Φυσικα υπαρχουν και σωστοι ανθρωποι . Ανεφερα και γω μια δυο περιπτωσεις . Δεν ειδα καμια ισοπεδωση αγαπητε !! :dry:


να το μαζέψω λοιπόν...

είναι και άλλοι έλληνες κατασκευαστές που ήξερα και ξέρω τις τιμές τους και δεν έχουν αλλάξει τιμοκατάλογο...αυτά για εταιρείες με ιστορία στον χώρο ...κάποιος νέος κατασκευαστής, είτε Ελληνας είτε οτιδήποτε, είναι κάποιες φορές λογικό να ανεβάσει έτσι την τιμή του, γιατί μπορεί π.χ. τον 1ο χρόνο να ήθελε να "τοποθετήσει" το προιόν του στην αγορά, έστω και χωρίς κέρδος, για να καρπωθεί τα οφέλη τις επόμενες χρονιές...αυτό είναι συνηθισμένο και θα έλεγα και θεμιτό...

και μην ξεχνάτε ότι και οι Ελληνες κατασκευαστές εδώ ζουν και φορολογούνται ... δεν είναι έξω από την ελληνική πραγματικότητα...όταν το πελατολόγιο τους δεν έχει λεφτά να αγοράσει, γιατί αυτοί να ανεβάζουν τιμές χωρίς λόγο?

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22865 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

egglezos έγραψε:
να το μαζέψω λοιπόν...
είναι και άλλοι έλληνες κατασκευαστές που ήξερα και ξέρω τις τιμές τους και δεν έχουν αλλάξει τιμοκατάλογο...αυτά για εταιρείες με ιστορία στον χώρο ...κάποιος νέος κατασκευαστής, είτε Ελληνας είτε οτιδήποτε, είναι κάποιες φορές λογικό να ανεβάσει έτσι την τιμή του, γιατί μπορεί π.χ. τον 1ο χρόνο να ήθελε να "τοποθετήσει" το προιόν του στην αγορά, έστω και χωρίς κέρδος, για να καρπωθεί τα οφέλη τις επόμενες χρονιές...αυτό είναι συνηθισμένο και θα έλεγα και θεμιτό...
και μην ξεχνάτε ότι και οι Ελληνες κατασκευαστές εδώ ζουν και φορολογούνται ... δεν είναι έξω από την ελληνική πραγματικότητα...όταν το πελατολόγιο τους δεν έχει λεφτά να αγοράσει, γιατί αυτοί να ανεβάζουν τιμές χωρίς λόγο?



Μαζι σου σε σκεπτικο και γω ,για οσους εμπορους τετοιους αναφερεις . Αλλα εδω μιλαμε πετυχα ατομο που μου πουλουσε το Vesta 40KW 3.200 . Δηλαδη ο ανθρωπος που τον δινει 2700 -2800 -2900 ειναι Ελβετος και φορολογειται στη Βερνη και ο τυπας με τα 3.200 ζει στην Ελλαδα και εχει εξοδα ? Εμεις σχολιαζουμε την αισχροκερδια . Οχι το κερδος !! Ειπαμε ... ολοι πρεπει καπως να ζησουμε !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #22877 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Sp4wN έγραψε:

"egglezos έγραψε: να το μαζέψω λοιπόν...

είναι και άλλοι έλληνες κατασκευαστές που ήξερα και ξέρω τις τιμές τους και δεν έχουν αλλάξει τιμοκατάλογο...αυτά για εταιρείες με ιστορία στον χώρο ...κάποιος νέος κατασκευαστής, είτε Ελληνας είτε οτιδήποτε, είναι κάποιες φορές λογικό να ανεβάσει έτσι την τιμή του, γιατί μπορεί π.χ. τον 1ο χρόνο να ήθελε να "τοποθετήσει" το προιόν του στην αγορά, έστω και χωρίς κέρδος, για να καρπωθεί τα οφέλη τις επόμενες χρονιές...αυτό είναι συνηθισμένο και θα έλεγα και θεμιτό...

και μην ξεχνάτε ότι και οι Ελληνες κατασκευαστές εδώ ζουν και φορολογούνται ... δεν είναι έξω από την ελληνική πραγματικότητα...όταν το πελατολόγιο τους δεν έχει λεφτά να αγοράσει, γιατί αυτοί να ανεβάζουν τιμές χωρίς λόγο?


Μαζι σου σε σκεπτικο και γω ,για οσους εμπορους τετοιους αναφερεις . Αλλα εδω μιλαμε πετυχα ατομο που μου πουλουσε το Vesta 40KW 3.200 . Δηλαδη ο ανθρωπος που τον δινει 2700 -2800 -2900 ειναι Ελβετος και φορολογειται στη Βερνη και ο τυπας με τα 3.200 ζει στην Ελλαδα και εχει εξοδα ? Εμεις σχολιαζουμε την αισχροκερδια . Οχι το κερδος !! Ειπαμε ... ολοι πρεπει καπως να ζησουμε !!


Σωστο για τους κατασκευαστες!

Αλλα εσυ Spawn εναφερεσαι σε εμπορους, όπου εκει αλλαζουν τα δεδομενα! Η τιμη που θα παρει απο τον κατασκευαστη ενας γνωστος και παλιος εμπορος που πουλαει 10 μηχανηματα τον μηνα (υποθετικα) και εχει αλλα τεσσερα βιτρινα (αρα με ειδικη τιμη) δεν εχει καμοια σχεση αν εσυ και εγω αυριο ανοιξουμε ενα μαγαζακι και την δουμε εμποροι στον συγκεκριμενο χωρο, αν υπολογισεις και λοιπες υπηρεσιες που μπορει ο παλιος να πουλησει και να κερδισει απ αυτες τοτε καταλαβαινεις οτι εμεις ο μονος τροπος να επιβιωσουμε θα ειναι να εχουμε υψηλη τιμη στο προιον (για να εχουμε και ενα κερδος για τις οικογενειες μας) και φυσικα οποιο 'θυμα' ψαρεψουμε...

Φυσικα και μονο κακο καταφερνουν και κανουν οι τοσοι 'ασχετοι' εμποροι που ανοιξαν στον χωρο, καθως δεν επιτρεπουν να δουλεψει ομαλα ο ανταγωνισμός και η αγορα. Και φυσικα θα φτασουν σε σημειο να τελειωσουν ολοι μαζι στο επομενο διαστημα περνοντας μαζι τους και πιο σοβαρους επιχειρηματιες. Σκεψου λοιπον να μην υπηρχε σε καθε γωνια μαγαζι με λεβητες και σομπες, σιγα μην ανεβαζαν τις τιμες τα εργοστασια αφου θα ειχαν αδιαθετα και εκτος αγορας λεβητες κτλ προιοντα.
Σκεψου να μην ανοιγε ο καθε πικραμενος μαντρα με ξυλα, οι Βουλγαροι θα ειχαν αποθεματα σημερα και θα εδιναν πολυ χαμηλοτερα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ