Ενεργειακο τζακι & δωρεαν ζεστο νερο

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138018 από gio232
παιδια ενας φιλος εχει ζεστο νερο ολο το χειμωνα απο το αεροθερμο τζακι του που το εχει σαν αποκλειστικη θερμανση του σπιτιου του.
εχει la nordica τζακι και εχει περασει στην καμιναδα του ενα μικρο κομματι χαλκοσωληνα το οποιο το εχει κυκλωμα με φυσικη ροη σε εναν ηλιακο που αγορασε χωρις τα τζαμια.
το δουλευει 3 χρονια τωρα και δεν εχει ξεμεινει απο νερο.
αυτος εχει αλλον ηλιακο με τζαμια για ολο τον υπολοιπο χρονο.

ερωτηση επειδη εγω δεν εχω την ανεση να αγορασω μποιλερ+βαση εξτρα και εχω μονο ενα ηλιακο αν τον κανω κυκλωμα με τα τζαμια του ηλιακου μου με 2 βανες που το καλοκαιρι θα τις κλεινω, θα μπορεσει να μου ζεστανει το νερο ή επειδη θα περναει και μεσα απο τα τζαμια θα εχω πολλες απωλειες????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138023 από Stavrax
Έτσι κι αλλιώς δεν περνάει από τις σωλήνες στα πάνελ. Τα πάνελ με το εξωτερικό δοχείο είναι άλλο κύκλωμα


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138025 από gio232
στο κυκλωμα του πανελ θελω να συνδεαω,λες αν το συνδεω ψηλα πανω απο τα πανελ δεν θα υπαρχει ροη χαμηλα στα πανελ?????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #138028 από Stavrax
Αυτό που θέλεις να κάνεις, γίνεται με ειδική σερπαντίνα αλλά χρειάζεται και κύκλωμα πλήρωσης και φυσικά έξτρα ασφαλιστικά. Με τον τρόπο που το σκέφτεσαι, δηλαδή να θερμαίνεται το τζάκετ από το τζάκι θα έχεις πολλά θέματα όπως συχνή υπερχείλιση καθώς και θέματα ασφαλείας.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ