τζαμάκι σόμπας πέλλετ

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171689 από ARISTODIMOU
τζαμάκι σόμπας πέλλετ δημιουργήθηκε από ARISTODIMOU
Γεια σας.
Έχω μια σόμπα πέλλετ cola γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχω ακόμα πρόβλημα στις μυρωδιές της μπογιάς, σε στάθμη φλόγας στο 4 και στο 5 αν και την έχω 4 χρόνια αλλά όλα καλά.
Χτες ενώ καθάριζα το τζαμάκι αυτό μετακινήθηκε μερικά χιλιοστά προς τα πάνω. Το έσπρωξα ξανά προς τα κάτω. Είναι λες και έχει χαλάρωση λιγάκι. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κίνδυνος να υπάρχει διαρροή καυσαερίου από το τζαμάκι στο σπίτι. Και αν ναι υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί;
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171693 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα τζαμάκι σόμπας πέλλετ
Υπάρχει περίπτωση να τραβάει αέρα από εκεί αν το άνοιγμα είναι αρκετό και να σου βγάλει αλάρμ ανοικτής πόρτας (ανάλογα με τη μάρκα της σόμπας). Μικρή πιθανότητα αν το άνοιγμα είναι πολύ μικρό αλλά υπαρκτή αν αυτό μεγαλώσει σιγά σιγά. Καυσαέρια από εκεί απίθανο να βγάλει λόγω της ροής του αέρα από το θάλαμο καύσης με αναρρόφηση από τον ανεμιστήρα καυσαερίων προς την καμινάδα.
Υπάρχει από μέσα κορδόνι που το σταθεροποιεί και το στεγανοποιεί και μάλλον θέλει σφίξιμο ή αντικατάσταση αν χάλασε κάπου . Για περισσότερη βοήθεια βάλε φωτογραφία από την εσωτερική πλευρά της πόρτας.
Last edit: 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν by giokaspart.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171694 από ARISTODIMOU
Απαντήθηκε από ARISTODIMOU στο θέμα τζαμάκι σόμπας πέλλετ
Σ' ευχαριστώ πολύ. Άυριο θα βάλω φωτογραφία απο μέσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ