Υβριδικό (αερόθερμο - νερού )τζάκι της Hitze

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #158828 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Καλησπέρα ανάψαμε το πρώτο υβριδικό τζάκι της Hitze .παρακολουθήστε τις δυο δευτερογενείς καύσεις και πείτε μου την γνώμη σας !!



θα τις δείτε καλύτερα εφόσον σβήνουμε την πρωτογενή καύση τελείως !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Ημέρες πριν #158829 από GGEOR7777
Α ρε Δημητρο...πόσα θες να μάς τρελάνεις?.
Φουσκιτακη τοποθετησου σε παρακαλώ.
Εδώ έχουμε βαρυτικο ταμπερ Δημήτρη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 3 Ημέρες πριν - 7 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #158855 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Μλκς...... φωτομοντάzzzzz είναι....

ΠΑΕΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΤΕΛΕΙΩΣ..... ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΙΣ ΚΟΤΣΙΔΕΣ ΜΟΥ.... ΤAKE MY MONEY........

Γιατί ρε Δήμήτρη μας τα κάνεις αυτά? ΓΙατί δεν είπες να πάρουμε υπογλώσσιο πριν δούμε το video?

Πάντως, επειδή και το δικό μου κάνει ΠΑΡΟΜΟΙA δευτερογενή μετά τις πατέντες...... ΠΑΡΟΜΟΙΑ είπα, όχι όμοια... μη βαράτε.... έχω να παρατηρήσω το εξής:

Ακόμα και όταν κάνει δευτερογενή, οι φλόγες από τα φλογοβόλα ΔΕΝ είναι μπλε και πάνε ΓΡΗΓΟΡΑ. Αυτό σημαίνει - με το φτωχό μου το μυαλό - ότι υπάρχει σχετικά μεγγάλος ελκυσμός, γι'αυτό τραβάει με δύναμη αέρα από τη δευτερογενή και γι'αυτό τα δυνατά φλογοβόλα.

Αν είχε περιορισμένο ελκυσμό και του κόψεις και τελείως τον αέρα, βλέπεις τις 2γενείς φλόγες να αοωρούνται και να φεύγουν αργά. Είναι δε και ολίγον μπλε όπως στο πετρογκάζ....

Δημήτρη, είμαι πολύ λάθος ....? Η φλόγα στη βάση του τζακιού, ακόμα και με κλειστούς τους αέρηδες, είναι σχετικά ζωηρή. Που βρίσκεται ο αέρας που συντηρεί αυτή τη φλόγα? Μήπως ο 1γενλης ΔΕΝ κλείνει τελείως για λόγους ασφαλείας? Τότε είναι με ένα βαρυτικό τάμπερ πνίξεις τον ελκυσμό....

Μάστερ και Διδακτορικό, πότε παίρνουμε?

Άσχετο, ενώ με το μάτι μου βλέπω πολύ ξεκάθαρα τα 2γενή φλόγιστρα στο δικό μου, όταν τραβάω video ή με το κινητό ή με την φωτογραφική, δεν αποδίδεται τόσο καλά αυτό που εγώ βλέπω με γυμνό μάτι.

Και σημειωτέον το κινητό είναι Note 4, έχει καλή κάμερα... και τραβάω και 60 fps. Tι κάνω λάθος ?
Last edit: 7 Χρόνια 3 Ημέρες πριν by ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 9 Ώρες πριν #158900 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
καλησπέρα φιλαράκια ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια .(Συγνώμη που δεν απαντάω συχνά στο φόρουμ αλλά αυτές τις μέρες έλειπα συνέχεια σε ταξίδια. κανονίζω ενα απο τα επόμενα να είναι και στους τόπους σας ).

Λοιπόν Γιώργο έπεσες σε όλα μέσα τα Pa είναι πάνω απο 40 με αποτέλεσμα παρόλο που έχω βαριτικό να δουλεύω στα 18-20 .Η μπλε φλόγα σε τόσο μεγάλο τζάκι είναι λίγο δύσκολο να την καταφέρουμε γιατί για να την δούμε πρέπει να φτάσουμε 650+ και μην ξεχνάς οτι είναι και υβριδικό το τζάκι με αποτέλεσμα να έχουμε περισσότερη απαγωγή θερμοκρασίας απο ότι ενα αέρος .Τον αέρα στα hitze μπορούμε να τον κόψουμε τελείως για λόγους ασφαλείας όμως δεν το κάνουμε (μπορώ να στο κάνω σε επόμενο βίντεο ).
Γιώργη τα μισά απο όσα ξέρεις να γνώριζαν οι "συνάδελφοί" μου δε θα έκλειναν το ένα μαγαζί μετά το άλλο .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Ώρες πριν #158904 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Δημήτρη... το τζάκι κεντάει.... αλλά.... όσον αφορά εμένα, "στερνή μου γνώση, να σ' είχα πρώτα".

Αnyway, τζακάς ΔΕΝ είμαι, ούτε ειδικός, απλά με το συζήτα, ρώτα, διάβαζε, με τη λόξα και το μεράκι, όλο και κάτι μαθαίνεις.

Δε μας είπες όμως, τι εστί "υβριδικό" ΚΑΙ αέρα ΚΑΙ νερού ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 38 Λεπτά πριν #158906 από GGEOR7777
Μάλλον αυτό που λες Γιώργο.
Έχω βέβαια διαβάσει ότι υβριδικό μπορεί να είναι και με
φυσικό αέριο.
Πάντως να είμαστε καλά ρε παιδιά να τα χαιρόμαστε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ