Υδραυλική ξυλόσομπα χρήση χωρίς νερό

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177859 από jimware
Καλησπέρα σας. Έχω ένα μικρό σπίτι στο χωριό 2 δωματίων στο οποίο δεν υπάρχει θέρμανση. Φέτος γνωστός μου άλλαξε την υδραυλική σόμπα του για μια ιταλική και μου την δίνει σχεδόν χάρισμα. Σκεφτόμουν καιρό να βάλω μια στο χωριό με καινούργια σώματα μιας και δεν υπάρχει καμία εγκατάσταση. Σκέφτομαι λοιπόν να την βάλω στο χωριό και να την δουλέψω σκέτη χωρίς καμία σύνδεση μιας και δεν υπάρχουν τα χρήματα για φέτος να γίνει πλήρης εγκατάσταση σωμάτων. Η ερώτηση λοιπόν είναι θα μπορούσε να δουλέψει σκέτη η σόμπα φέτος για να ζεσταίνεται ο κυρίως χώρος ή θα πάθουν ζημιά οι φυσαρμόνικες μέσα του νερού;
Ευχαριστώ.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177861 από giannis kalor
Δεν θα έχεις απόδοση και θα δημιουργήσεις θέματα . Ειναιεντσι φτιαγμένες που θέλουν το νερό . Επειδή εοχυν το νερό συνήθως είναι από πιο λεπτές λαμαρίνες και δεν είναι να αντέχουν μεγάλες θεμροκρασιες . Από το θεμρικο σοκ πιστεύω θα κάνεις ζημιά .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mikemtb, jimware

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177862 από jimware

giannis kalor έγραψε: Δεν θα έχεις απόδοση και θα δημιουργήσεις θέματα . Ειναιεντσι φτιαγμένες που θέλουν το νερό . Επειδή εοχυν το νερό συνήθως είναι από πιο λεπτές λαμαρίνες και δεν είναι να αντέχουν μεγάλες θεμροκρασιες . Από το θεμρικο σοκ πιστεύω θα κάνεις ζημιά .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω ότι τα τοιχώματα της σόμπας είναι ίδια με της απλής χωρίς νερό αλλά στις φυσαρμόνικες του νερού ίσως όντως δημιουργηθεί θέμα. Απλά δεν ξέρω σαν κατασκευή πως είναι εκείνες μέσα και αν το νερό δουλεύει και ως ψυκτικό στο μέταλλο...


Sent from my MI 9 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177865 από dimlyk
αν μιλαμε για 30-40 μ2 δεν χρειαζεται να μπλεξεις με υδραυλικες ...οσο στοιχιζουν σωματα κυκλοφορητες κλπ λιγοτερο στοιχζει μια καινουρια απλη και χωρις ρευμα αν υπαρχουν και προβληματα διακοπων ... οσο γι αυτη που λες σιγουρα θα εχει προβλημα χωρις νερο γιατι εχουν διπλα τοιχωματα και η ζεστη δεν φευγει ευκολα 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jimware

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #177884 από jimware

dimlyk έγραψε: αν μιλαμε για 30-40 μ2 δεν χρειαζεται να μπλεξεις με υδραυλικες ...οσο στοιχιζουν σωματα κυκλοφορητες κλπ λιγοτερο στοιχζει μια καινουρια απλη και χωρις ρευμα αν υπαρχουν και προβληματα διακοπων ... οσο γι αυτη που λες σιγουρα θα εχει προβλημα χωρις νερο γιατι εχουν διπλα τοιχωματα και η ζεστη δεν φευγει ευκολα 

Δυστυχώς δεν δουλεύει η απλή εκεί. Είχαμε παλαιότερα και έκανε δουλειά μόνο στο χώρο που ήταν. Βλέπεις το σπίτι είναι παλιό και έχει αρκετές απώλειες και η χρήση του είναι μόνο την περίοδο των αγροτικών... Γι'αυτό σκεφτήκαμε την λύση με σώματα να δίνει και κάτι λίγο στα άλλα δωμάτια.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #177896 από dimlyk
2 δωματια ειπες ...κι εξαρταται το μεγεθος της σομπας στην τελικη ενα ανεμιστηρα με μια τρυπα στον τοιχο ... το υδραυλικο δεν ειναι τοσο απλο θελει και εγκαταστασεις ασφαλειας και τεσπα ,,,μπορεις να κανεις οτι νομιζεις εκτος απ το να την δουλεψεις χωρις νερο 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ