Skladova modena

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #120062 από logpan
Απαντήθηκε από logpan στο θέμα skladova modena
εγω εχω την victoria rein k τοποθετημενη με 1 μετρο καθετο μπουρι μετα μια γωνια 90αρα και μετα 50cm οριζοντιο μονωμενο ινοξ,ταφ και 2 μετρα και παλι καπνιζει.Εχω παει σε σπιτι που εχουν invicta chamane σομπα και οταν ανοιγε να βαλει ξυλο με καρβουνα ή χωρις η φωτια απο ζωηρη μαζευονταν στην πλατη και καπνα μηδεν.Μαλλον οτι πληρωνεις περνεις,αλλα τι να κανουμε...
Ολο λεω να βαλω μια φωτο με την εγκατασταση...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #120068 από logpan
Απαντήθηκε από logpan στο θέμα skladova modena
Αuτη ειναι
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #120176 από mallik
Απαντήθηκε από mallik στο θέμα skladova modena
εγω εχω την victoria deluxe e που αποτι βλεπω στις φοτος ειναι παρομοια με την δικια σου. οταν την ειχα με 4 μετρα οριζοντιο μπουρι καπνιζε, την εβαλα στην ακρη με 1 μετρο οριζοντιο μπουρι και μια χαρα .
νομιζω πρεπει να εχεις τουλαχιστον 1.5 με 2 μετρα μπουρι καθετο πανω απο την σομπα πριν βαλεισ την γωνια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #120182 από logpan
Απαντήθηκε από logpan στο θέμα skladova modena

mallik έγραψε: εγω εχω την victoria deluxe e που αποτι βλεπω στις φοτος ειναι παρομοια με την δικια σου. οταν την ειχα με 4 μετρα οριζοντιο μπουρι καπνιζε, την εβαλα στην ακρη με 1 μετρο οριζοντιο μπουρι και μια χαρα .
νομιζω πρεπει να εχεις τουλαχιστον 1.5 με 2 μετρα μπουρι καθετο πανω απο την σομπα πριν βαλεισ την γωνια.[/quote

δυσκολο να γινει...
η σομπα απο μονη της ειναι 1,50 μετρα αν υποθετικα μπει και 1,5 μετρα μπουρι παω 3,δηλαδη στο ταβανι..
αν δεν βρεθει λυση ,τι να κανουμε θα υποστουμε και λιγη καπνα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #120236 από κροκος
Απαντήθηκε από κροκος στο θέμα skladova modena
σκεφτομαστε να κανουμε ενα πλαισιο και να το βιδωσουμε μεσα στην εστια για να μικρυνουμε το ανοιγμα της θα βγαλω φωτο και θα σας το δειξω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #120242 από logpan
Απαντήθηκε από logpan στο θέμα skladova modena

κροκος έγραψε: σκεφτομαστε να κανουμε ενα πλαισιο και να το βιδωσουμε μεσα στην εστια για να μικρυνουμε το ανοιγμα της θα βγαλω φωτο και θα σας το δειξω

ειδα καποιες ακριβεσ σομπες που το πανω μερος τοu ανοιγματος κατεβαινει πιο κατω απο το υψος του θαλαμου καυσης,ισως για να μην βγαινει ο καπνος .
θα περιμενω να δω την κατασκευη σας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ