S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119783 από dragonfly
Απαντήθηκε από dragonfly στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Ειναι σομπα λεβητας νερου? αν ναι τοτε τι πιεση εχει το δικτυο? μηπως την πρεσαρισες πολυ και φυσκωσαν οι λαμαρινες? υπαρχει και η πιθανοτητα να μην εχει τις απαραιτητες
"κοντρες" ο κατασκευαστης ;)
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dragonfly.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119801 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Η σόμπα δεν ανεβασε ποτε πανω απο 1.8bar και θερμοκρασια νερου ποτε πανω απο 65oC. Το θερμομετρο της Stovax με ελατηριο που εχω πανω στο μπουρι σχεδον 30 εκ πανω απο την εξοδο της σομπας ποτε δεν ανεβηκε στο Overburn. Εχω παρατηρησει οτι οταν ειναι περιπου στους 200oC η σομπα αποδιδει κανονικα και μου ζεσταινει και τα 11 καλοριφερ περιπου στους 55oC. Πηγα εγω ο ιδιος απο το εργοστασιο που την προμηθευτηκα και μου ειπαν οτι δεν ειναι τιποτε και με μια - δυο σφυριες επανερχεται. Δεν γνωριζω αν λογω δεοντολογιας του site θα μπορουσα να αναφερω ποια σομπα ειναι, ας με ενημερωσει καποιος administrator αν μπορω. Φωτο θα μπου σημερα το βραδυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119814 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Να τους πης να σου κάνουν δωρο το σφυρί ωστε μετα απο καθε χρηση να την επισκευάζεις μόνος σου.
Να μην κουράζονται να πηγαινοερχονται. :P
Είχε γινει μια εισαγωγή απο κάτι ανάλογες σόμπες εδω στην περιοχη μου και εφυγαν με το ιδιο καραβι που ηρθαν.
Δεν γινεται να στραβώνουν τα μεταλλα για κανέναν λογο ακόμα και με υπερβολική άνοδο της θερμοκρασίας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119820 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Μην το λες αυτό Στρατή, γιατί εάν εν γνώση σου αγοράσεις φτηνούλικο πράγμα, είτε γιατί δεν έχεις, είτε για να κάνεις πρόχειρα την δουλειά σου, δεν πρέπει να έχεις και μεγάλες απαιτήσεις.

Ετσι είναι ρε φίλε, μην τα καταδικάζουμε όλα σύμφωνα με τα δικά μας μέτρα. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119822 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
μαστορα απο ποτε σημαίνει οτι το φθηνο πρεπει να ειναι και απαραδεκτο τοτε επρεπε ολοι να εχουμε bmw

για μενα πρεπει να πει το ονομα της σομπας για να μην θελουν και αλλοι αγορα σφυριών

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119824 από Kosmas71
Απαντήθηκε από Kosmas71 στο θέμα S.O.S !!! Στραβωσε η σόμπα ???!!!
Να πληροφορησω απλως οτι δεν την αγορασα καθολου φθηνα . Την πληρωσα 750+ΦΠΑ και επαναλαμβανω οτι την προμηθευτηκα κατ'ευθειαν απο το εργοστασιο. Επειδη δεν θελω να θεωρησει καποιος οτι κανω δυσφημιση δεν θελω να πω το ονομα του κατασκευαστη αν δεν εχω την απαραιτητη αδεια αλλά ταυτοχρονα θα πρεπει να μαθευτει πιστευω για να προφυλαχθουν και τυχον μελλοντικοι αγοραστες
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": μανολης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ