Εξωτερικός Αισθητήρας Θερμοκρασίας DA VINCI DV 180

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177976 από dimotakos
Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι εφικτή η προσθήκη εξωτερικού αισθητήρα θερμοκρασίας χώρου (κάνοντας παράκαμψη αυτόν που είναι στην πλακέτα της σόμπας) στην υδραυλική σόμπα DA VINCI DV 180. Έχω τοποθετήσει την σόμπα σε ειδική κατασκευή εκτός σπιτιού και έχω αγοράσει ασύρματο αισθητήρα θερμοκρασίας ο οποίος είναι εγκατεστημένος μέσα στο σπίτι και δίνει ασύρματα εντολή στον αισθητήρα που βρίσκεται στην κατασκευή. Ο αισθητήρας μετρώντας με το πολύμετρο φαίνεται να δουλεύει σωστά (Close - Open 2 επαφών) αλλά η σόμπα δεν μπαίνει σε ECO mode όταν φτάσει η θερμοκρασία. Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο για να δουλέψει;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177988 από rofos
Συνήθως οι σόμπες για να πάρουν εντολή από εξωτερικό θερμοστάτη χώρου  θέλουν ενεργοποίηση  από το μενού της σόμπας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dimotakos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177989 από dimotakos
Δεν αναφέρει στο manual (τουλάχιστον αυτό που διαθέτω) ποια μπορεί να είναι η ρύθμιση. Γνωρίζετε κάτι για το συγκεκριμένο τύπο σόμπας πέλλετ που μπορώ να βρω αυτή την ρύθμιση;
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by dimotakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177990 από dimotakos
Δεν αναφέρει στο manual που διαθέτω αυτή τη ρύθμιση. Γνωρίζετε που μπορώ να βρω εγχειρίδιο το οποίο θα περιέχει αυτή την πληροφορία;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177991 από rofos
Το manual που έχετε είναι user manual και συνήθως δεν αναφέρουν τον τρόπο σύνδεσης του εξωτερικού θερμοστάτη. Συνήθως βρίσκονται αυτές οι πληροφορίες  στο manual του τεχνικού. Η οθόνη σας είναι με τα δύο LCD πάνω και κάτω;  Αν ναι έχετε micronova controller. Είμαι εκτός έδρας και δεν έχω πρόσβαση στα manuals  μου μήπως έβρισκα κάτι σε πληροφορία. Απευθυνθήκατε σε τεχνικό στη περιοχή  σας;  
Τώρα αν καποιος από εδώ μέσα μπορεί να βοηθήσει θα σας γράψει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dimotakos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #177992 από dimotakos
Έχω ψάξει αλλά δεν βρίσκω κάπου το technical manual. Ναι ήρθε τεχνικός της περιοχής και δεν κατάφερε να ρυθμίσει να πέρνει εντολή από τον εξωτερικό αισθητήρα ενώ τον μετρησα και δουλεύει σωστά (το ειδε και ο ίδιος). Όποτε αυτή τη στιγμή δουλεύει μόνο ο αισθητήρας για την θερμοκρασία του νερού. Ναι έχει 2 LCD οθόνες(πάνω κάτω)Αν θα μπορούσατε να κοιτάξετε τα manual που διαθέτετε όποτε επιστεψετε θα με βοηθουσατε πολύ. Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. 
Last edit: 1 Χρόνος 6 Μήνες πριν by dimotakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ