Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27180 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Theoharidis sa έγραψε: Διαμαρτύρομαι έντονα στον admin,

γιατί το post του Moshalis έχει "Τοποθέτηση Προιόντος" που είναι αντίθετο με τους κανονισμούς του forum, πρώτον έχει εμφανή Τζαμποσακουλα (ρουφάμε και τα λέμε) δεύτερον, Hilti βιβλίο, και τρίτον βούτυρο Χωριό (και γιατί δεν χρησιμοποιείς Βιτάμ εεεε ?).
Νομίζω πρέπει να τον κάνεις Banned.

Άντε να ευθυμήσουμε λιγάκι, κοιμάμαι και βλέπω σόμπες, ventilators, αντιστάσεις και αισθητήρες, και ακόμα δεν μπήκαμε για τα καλά στην σεζόν.

Φιλικά.

Και εγω ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΕΝΤΟΝΑ που δεν με φωνάξανε.
Δεν λείπω ποτέ απο πείραμα που αφορά χρήσεις βιομάζας.

Και σχετικά με τις κωλομαργαρίνες σας, θα έφερνα για τις πατατες και βούτυρο απο πρόβατα που βόσκαγαν τσαϊ στην Βασιλίτσα -και το φυγοκέντρισα με την ΑΘΑΝΑΤΗ μηχανή που έφερε το 1955 ο πατερας μου απο Ιταλία


(το μαμησαμε το νημα.... :oops: )


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27226 από Moschalis
Απαντήθηκε από Moschalis στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Και εγω ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΕΝΤΟΝΑ που δεν με φωνάξανε.
Δεν λείπω ποτέ απο πείραμα που αφορά χρήσεις βιομάζας.


Τα καλά τα κρατάμε για εμάς, κάτσε μη σκεφτεί τίποτα ο Γιάννης και αρχίζει και ψήνει γύρο. Δεν το έχει σε τίποτα.
Απο αύριο γυρνάμε στα γνωστά.

Υ.Γ. Εχει ανέβει αισθητά η θερμοκρασία σήμερα, μήπως έχετε ανάψει όλοι τις πελετόσομπες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27280 από jery
Απαντήθηκε από jery στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
ξαναρωτάω για δεύτερη φορά μήπως απαντήσει κάποιος,
θέλω να ζεστάνω έναν ενιαίο χώρο γύρω στα 70-80 τετραγωνικά, ο μισός αυτός χώρος είναι αίθριο, δηλαδή υπάρχει ένα εσωτερικό μπαλκόνι, και εκεί υπάρχουν 3 υπνοδωμάτια , λέτε να μπαίνει καθόλου ζέστη στα δωμάτια?
έχω ρωτήσει έμπορο και μου είπε οτι κάτι θα κάνει αλλά λέω μήπως υπάρχει κάποιος που να το έχει δουλέψει έτσι
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jery.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27327 από spiross
Απαντήθηκε από spiross στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα
Να ρωτήσω κάτι άλλο γιαυτές τις σόμπες. Εχούν κάποια πιστοποίηση από την ευρωπαική ένωση? Από τι ξέρω όλα τα προιόντα που διακινούνται στην Ευρώπη είναι πιστοποιημένα και αν ποια είναι.
Τέλος να ρωτήσω αν τα καλώδια τους και το μοτέρ τους είναι φτηνές υλοποιήσεις με κίνδυνο να πάθουν ζημιά αν δουλέψουν για πολύ χρόνο σε υψηλές θερμοκρασίες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27388 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

jery έγραψε: ξαναρωτάω για δεύτερη φορά μήπως απαντήσει κάποιος,
θέλω να ζεστάνω έναν ενιαίο χώρο γύρω στα 70-80 τετραγωνικά, ο μισός αυτός χώρος είναι αίθριο, δηλαδή υπάρχει ένα εσωτερικό μπαλκόνι, και εκεί υπάρχουν 3 υπνοδωμάτια , λέτε να μπαίνει καθόλου ζέστη στα δωμάτια?
έχω ρωτήσει έμπορο και μου είπε οτι κάτι θα κάνει αλλά λέω μήπως υπάρχει κάποιος που να το έχει δουλέψει έτσι

Θεωρώ πλημμελή την περιγραφή.
(Πάντως σε σπίτι με εσωτερική σκάλα που έχω δει, η μεγαλύτερη θερμοκρασία που μετρησαμε ήταν στο τελευταίο σκαλί της σκάλας.)

Αν μπορείς βάλε καμμιά φωτό πάντως.
Μεχρι τωρα με τι θερμαινόσουν ;


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27478 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

spiross έγραψε: Να ρωτήσω κάτι άλλο γιαυτές τις σόμπες. Εχούν κάποια πιστοποίηση από την ευρωπαική ένωση? Από τι ξέρω όλα τα προιόντα που διακινούνται στην Ευρώπη είναι πιστοποιημένα και αν ποια είναι.
Τέλος να ρωτήσω αν τα καλώδια τους και το μοτέρ τους είναι φτηνές υλοποιήσεις με κίνδυνο να πάθουν ζημιά αν δουλέψουν για πολύ χρόνο σε υψηλές θερμοκρασίες.


Τα προϊόντα αυτά κυκλοφορούν ευρέως στην Αμερική, και σχεδόν σε πολλές χώρες στην την Ευρώπη.

Τώρα εφόσον θεωρούμαι ότι η Χώρα μας πρέπει να συμβαδίζει με τους ευρωπαϊκούς κανονισμούς, και εάν αυτοί τηρούνται, την απάντηση για την ερώτηση σας θα πρέπει μάλλον να την δώσουν οι αρμόδιοι κρατικοί φορείς. :)

Οσο για τα καλώδια, σου διαβεβαιώνω ότι δεν είναι φτηνοπράγματα, και δεν έρχονται σε άμεση η κοντινή επαφή με τις υψηλές θερμοκρασίες που μπορεί να βγάλει μια σόμπα.

Εχτές προσπαθούσα να γυμνώσω ένα καλώδιο για να πάρω έξτρα παροχή, και παρότι ότι ασχολούμαι χρόνια με τα ηλεκτρολογικά, ηλεκτρονικά,κτλ τέτοιες ισχυρές μονώσεις σε τόσο μικρές διατομές, με το ζόρι τα ξαναείδα σε κάποιες ηλεκτρικές κουζίνες.

Οσο για τα μοτεράκια, ανεμιστήρες κτλ.......αυτό θα το δείξει ο χρόνος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.217 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ