Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75994 από toobi
Απαντήθηκε από toobi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

kobra2 έγραψε:

toobi έγραψε:

kobra2 έγραψε:

toobi έγραψε:

kobra2 έγραψε:

KWSTAS R1 έγραψε:

kobra2 έγραψε:

KWSTAS R1 έγραψε: εγω στο P1 την εχω
smoke 130
fans 145
5.5

145?δεν κανει θορυβο?
130? σημαινει οτι θα καιει πολυ πελλετ...???το 5.5 δεν μου λεει κατι γιατι η δικη μου ειναι last x sec every x min

(fans) κανει θορυβο στο 145 στο 140 ηρεμει αρκετα στο 130 δεν ακουγεται καθολου.
το smoke το εχω στο 130 δοκιμαστικα αλλα μαλλον θελει χαμηλωμα.
last 5 /every 5
η σκαλα P4 ειναι η eco ?

το last 5 /every 5 οπως γραφει και η δικη μου νομιζω ειναι δευτερολεπτα/λεπτα και οχι δευτερολεπτα/δευτερολεπτα
αποτι εγραψε ο φιλος baikal πιο πισω ,ναι το π4 ειναι το εκο

τελικα παιδια ξερει καποιος σιγουρα τι ειναι το last και το every?
οσο για το p4 δεν ξερω αν ειναι το eco γιατι οσο και να πειραξω το πρωτο ,το δευτερο δεν αλλαζει με τιποτα!αν βρειτε κατι ενημερωστε μας γιατι οταν ξερεις τι ακριβως σημαινουν μπορεις να τα ρυθμισεις πιο ευκολα!!!

μαλλον εκανα λαθος,το πιο λογικο ειναι να ειναι δευτ/δευτ. απλα επειδη στον καθαρισμο γραφει συγκεκριμενα last x sec every x min μπερδευτηκα.οσο για το εκο και το π4 δεν ειμαι σιγουρος ακομα,το δοκιμαζω και αν καταληξω θα σου πω

παντως το p1 σε smoke 118
fan 145
5/5
σχεδον σβηνει οποτε την εκανα 20/3 αφου δοκιμασα και τις ενδιαμεσες τιμες
εχω την NB-P15 11KW

την ιδια εχω και εγω και με τεοιες τιμες πιστευω για να μην σβηνει πρεπει να αυξησεις παρα πολυ το πελλετ.πρεπει να εχεις πολυ καταναλωση και το φαν στο 145 δεν εχεις πολυ θορυβο?

τι τιμες εχεις εσυ στο π1?
εχει λιγο θορυβο,στην αρχη ειχε περισσοτερο και εφταιγε οτι δεν ηταν αλφαδιασμενη, αλλα κατω απο fan 140 δεν παει η ζεστη η μεσα στα δωματια!(η σομπα δεν φυσαει προς τον διαδρομο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #75996 από toobi
Απαντήθηκε από toobi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

mastoras έγραψε:

toobi έγραψε:

mastoras έγραψε:

kobra2 έγραψε: μαλλον εκανα λαθος,το πιο λογικο ειναι να ειναι δευτ/δευτ. απλα επειδη στον καθαρισμο γραφει συγκεκριμενα last x sec every x min μπερδευτηκα.οσο για το εκο και το π4 δεν ειμαι σιγουρος ακομα,το δοκιμαζω και αν καταληξω θα σου πω


Για να βεβαιωθείς ότι οι χρόνοι είναι σε δευτερόλεπτα, ακούμπα το χέρι σου επάνω στην σόμπα, και θα αισθανθείς το μοτέρ του κοχλία όταν δουλεύει να χουρχουρίζει. Μέτρα σε δευτερόλεπτα τον χρόνο που δουλεύει, και σταματά.....και μετά θα είσαι βέβαιος.

Οσο για το P4 η πληροφορία είναι του εργοστασίου κατασκευής.

τι εννοεις με το τελευταιο?


Επειδή και εγώ είχα "θέμα" με την ρύθμιση του ECO επικοινώνησα με το εργοστάσιο και μου έλυσαν την απορία μου.

αν θελεις μας λες. B) μπορει να ειναι το ιδιο και στις δικες μας
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GT. Αιτία: Επιδιόρθωση παράθεσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76023 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

toobi έγραψε:

kobra2 έγραψε:

toobi έγραψε:

kobra2 έγραψε:

toobi έγραψε:

kobra2 έγραψε:

KWSTAS R1 έγραψε:

kobra2 έγραψε:

KWSTAS R1 έγραψε: εγω στο P1 την εχω
smoke 130
fans 145
5.5

145?δεν κανει θορυβο?
130? σημαινει οτι θα καιει πολυ πελλετ...???το 5.5 δεν μου λεει κατι γιατι η δικη μου ειναι last x sec every x min

(fans) κανει θορυβο στο 145 στο 140 ηρεμει αρκετα στο 130 δεν ακουγεται καθολου.
το smoke το εχω στο 130 δοκιμαστικα αλλα μαλλον θελει χαμηλωμα.
last 5 /every 5
η σκαλα P4 ειναι η eco ?

το last 5 /every 5 οπως γραφει και η δικη μου νομιζω ειναι δευτερολεπτα/λεπτα και οχι δευτερολεπτα/δευτερολεπτα
αποτι εγραψε ο φιλος baikal πιο πισω ,ναι το π4 ειναι το εκο

τελικα παιδια ξερει καποιος σιγουρα τι ειναι το last και το every?
οσο για το p4 δεν ξερω αν ειναι το eco γιατι οσο και να πειραξω το πρωτο ,το δευτερο δεν αλλαζει με τιποτα!αν βρειτε κατι ενημερωστε μας γιατι οταν ξερεις τι ακριβως σημαινουν μπορεις να τα ρυθμισεις πιο ευκολα!!!

μαλλον εκανα λαθος,το πιο λογικο ειναι να ειναι δευτ/δευτ. απλα επειδη στον καθαρισμο γραφει συγκεκριμενα last x sec every x min μπερδευτηκα.οσο για το εκο και το π4 δεν ειμαι σιγουρος ακομα,το δοκιμαζω και αν καταληξω θα σου πω

παντως το p1 σε smoke 118
fan 145
5/5
σχεδον σβηνει οποτε την εκανα 20/3 αφου δοκιμασα και τις ενδιαμεσες τιμες
εχω την NB-P15 11KW

την ιδια εχω και εγω και με τεοιες τιμες πιστευω για να μην σβηνει πρεπει να αυξησεις παρα πολυ το πελλετ.πρεπει να εχεις πολυ καταναλωση και το φαν στο 145 δεν εχεις πολυ θορυβο?

τι τιμες εχεις εσυ στο π1?
εχει λιγο θορυβο,στην αρχη ειχε περισσοτερο και εφταιγε οτι δεν ηταν αλφαδιασμενη, αλλα κατω απο fan 140 δεν παει η ζεστη η μεσα στα δωματια!(η σομπα δεν φυσαει προς τον διαδρομο)

απο 130 και πανω εχει θορυβο λογω του ανεμιστηρα,στο 120 ειναι καλα στο 125 λιγο θορυβο.εγω το π1 το εχω smoke 97 fans 125 feeding last 50 every 5.
αλλα σιγουρα θα εχεις περισσοτερη θερμοτητα,ειναι αναλογως και το σπιτι σου οποτε....
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kobra2.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": toobi

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76063 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

παντως το p1 σε smoke 118
fan 145
5/5
σχεδον σβηνει οποτε την εκανα 20/3 αφου δοκιμασα και τις ενδιαμεσες τιμες
εχω την NB-P15 11KW

οταν την αναβω στην αρχη που κανει την αναφλεξη μυριζει πελλετ,δεν θυμαμαι αν το εκανε στην αρχη,η δικη σου μυριζει?
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GT. Αιτία: Επιδιόρθωση παράθεσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76073 από toobi
Απαντήθηκε από toobi στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

kobra2 έγραψε:

παντως το p1 σε smoke 118
fan 145
5/5
σχεδον σβηνει οποτε την εκανα 20/3 αφου δοκιμασα και τις ενδιαμεσες τιμες
εχω την NB-P15 11KW

οταν την αναβω στην αρχη που κανει την αναφλεξη μυριζει πελλετ,δεν θυμαμαι αν το εκανε στην αρχη,η δικη σου μυριζει?

μυριζει παρα παρα πολυ λιγο μεχρι να γινει φλογα!
βεβαια στην αρχη εντοπισα αλλο προβλημα,το παραθυρο κοντα στο μπουρι δεν εκλεινε καλα (ρυθμιση) και νομιζα οτι μυριζε η σομπα στην αναφλεξη που βγαζει λιγο καπνο.και απο την εναρξη μεχρι την φλογα δεν ανοιγω πορτες η παραθυρα,μπαινει ολο μεσα.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by toobi.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kobra2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #76075 από kobra2
Απαντήθηκε από kobra2 στο θέμα Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

toobi έγραψε:

kobra2 έγραψε:

παντως το p1 σε smoke 118
fan 145
5/5
σχεδον σβηνει οποτε την εκανα 20/3 αφου δοκιμασα και τις ενδιαμεσες τιμες
εχω την NB-P15 11KW

οταν την αναβω στην αρχη που κανει την αναφλεξη μυριζει πελλετ,δεν θυμαμαι αν το εκανε στην αρχη,η δικη σου μυριζει?

μυριζει παρα παρα πολυ λιγο μεχρι να γινει φλογα!
βεβαια στην αρχη εντοπισα αλλο προβλημα,το παραθυρο κοντα στο μπουρι δεν εκλεινε καλα (ρυθμιση) και νομιζα οτι μυριζε η σομπα στην αναφλεξη που βγαζει λιγο καπνο.και απο την εναρξη μεχρι την φλογα δεν ανοιγω πορτες η παραθυρα,μπαινει ολο μεσα.

νομιζα και εγω οτι φταει το παραθυρο,αλλα δεν ειναι αυτο γιατι πλησιασα την σομπα και η μυρωδια ερχεται απο εκει που βγαζει τον αερα μεχρι να γινει φλογα οπως ειπες,αρα δεν ειναι μονο η δικη μου.thanks

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.217 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ