Προβλημα με Ravelli RV80 - Ιωάννινα

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145875 από pyro320
Μιας και έχω ποστάρει στο θέμα της Ravelli εδώ και 4 μέρες και δεν έχω πάρει απάντηση θα προσπαθήσω και εδώ μήπως βρω άκρη - Καλημέρα σε όλους, διαβάζω καιρό το forum και έχω αγοράσει μια ravelli RV80 εδώ και 2 χρόνια περίπου, όλα καλά μέχρι πριν λίγο καιρό που μου έβγαλε την ένδειξη για service (2 φορά μηδένισα το working hours με τον κωδικό 35) και άλλο ένα σήμα που δεν έχω βρει τι σημαίνει και θα το δείτε στη φωτογραφία δίπλα από τη θερμοκρασία. Από τότε η φλόγα στη σόμπα δεν είναι όπως παλιά, σαν να εμποδίζεται από κάπου ο αέρας να έρθει με αποτέλεσμα μετά από λίγες ώρες το ποτηράκι να γεμίζει με πέλλετ μέχρι πάνω. Τι σημαίνει αυτή η ένδειξη ξέρει κάποιος; Έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις αέρα-πέλλετ και τίποτε! Να πω επίσης ότι στη σόμπα δεν έχει γίνει κάποιο ετήσιο service γιατί δεν γνωρίζω κάποιον που να ξέρει, από εκεί που την πήρα μου είπαν δε χρειάζεται, άμα κάποιος ξέρει κάποιον τεχνικό στα Γιάννενα που να ασχολείται με ravelli ας μου στείλει ένα μήνυμα να πάρω τηλέφωνο να έρθει ώστε να έχω κι εγώ το κεφάλι μου ήσυχο! Σήμερα σταμάτησε να ρίχνει πέλλετ και ο κοχλίας ακούγετε σαν να προσπαθεί να γυρίσει αλλά σταματάει. Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας! :blush:
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145876 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Προβλημα με Ravelli RV80 - Ιωάννινα
Καλημέρα σας.
Η ένδειξη που σας έχει βγάλει έχει να κάνει με το RDS της σόμπας σας. Η σόμπα σας χρειάζεται service.
Επικοινωνήστε μαζί μου προκειμένου να δώσουμε λύση.
26510 28821

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145881 από γιαννης-δραμα
Το σηματακι δείχνει οτι έχει απενεργοποιηθεί το rds.
Οπωσδήποτε θελει service!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ