Ρύθμιση του αέρα μοντέλο HP22 Θερμική Ισχύς 12KW

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143393 από sakisnavigate
Ο τύπος την πείραξε από κάτω και μου είπε ότι ήθελε περισσότερο αέρα. Μετά απο αυτό παρατήρησα ότι η φλόγα ήταν Πίο έντονη και ότι στο ποτηράκι μαζεύονταν ελάχιστα Πελετ. Όλα καλά αλλά για να έχω την θέρμανση τής πρώτης σκάλας πού είχα πριν τώρα έπρεπε να είναι στην τρίτη σκάλα. Σήμερα έσπρωξα το λαμακι προς τα μέσα ,έπεσε η ένταση της φλόγας, μαζεύει περισσότερα Πελετ στο ποτηράκι και νομίζω ότι έχει περισσότερη ζέστη στην πρώτη σκάλα. Λες να κάνω λάθος; Θα το προσέξω πάλι. Η σωστή ρυθμιση αέρα πια εινει.εχει σχέση η ποσότητα Πελετ που εχει το ποτηράκι στην καύση;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143412 από sakisnavigate
Τίποτα. Το ίδιο Πελετ βάζω φίλε fokion.
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by sakisnavigate .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143660 από sakisnavigate
Η ρύθμιση του αέρα, δηλαδή το πόσο έντονα καίγονται Τα Πελετ, έχει σχεση με την απόδοση, δηλαδή την θερμοκρασία που θα βγάζει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143684 από Fokion
και ναι και οχι....

( τυχαια νουμερα απλά για να καταλαβεις )

πες οτι για να καει σωστα ενα κυβικο πελετ θελει ενα κυβικο αερα.

αν εχεις λιγοτερο αερα στην αναλογια του πελετ αυτο δε καιγεται τελειως και κανει μαυριλες στα τζαμια ( και βεβαιως ελληπη αποδοση )
αν εχεις περισσότερο αερα ( κι εννοω ΠΟΛΥ περισσότερο γιατι το "λιγο" ειναι καλο - θα σου πω) καιγονται πολυ γρηγορα και πανε "απατα" μια που δε μενουν αρκετα να "μεταδοσουν" θερμοκρασια.

το λιγο που λεγαμε κανει καλό γιατι "αυτοκαθαριζει" το ποτυρακι απο καταλειπα, βεβαιως αν το πελλετ ειναι τουλαχιστον της προκοπης....

φαντασου οτι εδω κι ενα 10ημερο μονο το συρταρακι αδειαζω. Ουτε ποτυρακι ουτε καν τζαμι να φανταστεις μια και.... βαριεμαι...

Αναβει μονη της σβηνει μονη της ( εχω βαλει ευβδομαδιαιο προγραμμα )

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sakisnavigate

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ