Σόμπα Cadel Diana

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69612 από geov
Σόμπα Cadel Diana δημιουργήθηκε από geov
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.Εδώ και 10 ημέρες έχω πάρει την αερόθερμη σόμπα της Cadel το μοντέλο Diana 8,5 kw ωφέλιμο.Μένω σε διαμέρισμα 75 με 80 τ.μ.,11 ετών,σχετικά καλά μονωμένο και με καλή διαμόρφωση στα Χανιά της Κρήτης.Ο ενιαίος όπου έχει τοποθετηθεί η σόμπα γύρω στα 45-50 τ.μ. και τα υπόλοιπα τετραγωνικά 2 υπνοδωμάτια,1 WC, χωρις διαδρόμους.Δυστυχώς δεν έχω μείνει ευχαριστημένος από την απόδοση της.Έχω δοκιμάσει διάφορα πέλλετ.Από ότι μου είπαν από εκεί που την αγόρασα δεν πειράζουμε τις τεχνικές παραμέτρους των Ιταλών.Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ή μήπως έκανα κακή επιλογή σόμπας.
Ευχαριστώ.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69614 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα ΣΟΜΠΑ CADEL DIANA
μαλλον δεν ξερουν να τις πειραξουν ,,,εσυ ομως γιατι δεν εισαι ευχαριστημενος?


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69616 από geov
Απαντήθηκε από geov στο θέμα ΣΟΜΠΑ CADEL DIANA
Ενώ δουλέυει πολλές ώρες στη σκάλα 5 η θερμοκρασία στο χώρο ανεβαίνει με πάρα πολύ αργό ρυθμό και όχι σε ικανοποιητικό επίπεδο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69617 από παλτακης
Απαντήθηκε από παλτακης στο θέμα ΣΟΜΠΑ CADEL DIANA

geov έγραψε: Ενώ δουλέυει πολλές ώρες στη σκάλα 5 η θερμοκρασία στο χώρο ανεβαίνει με πάρα πολύ αργό ρυθμό και όχι σε ικανοποιητικό επίπεδο.

Σε ποιο χωρο στον ενιαιο σε ολο το σπιτι και σε τι βαθμους φτανει ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69622 από geov
Απαντήθηκε από geov στο θέμα ΣΟΜΠΑ CADEL DIANA
Στο καλύτερο σημείο του ενιαίου χώρου για να απλώνει η ζέστη παντού.Ακριβώς από πάνω για να σε βοηθήσω να καταλάβεις έχω ένα κλιματιστικό 24000btu ενεργειακής κλάσης c και όταν το χρησιμοποιούσα(πριν αγοράσω τη σόμπα)πήγαινε πολύ γρήγορα τη θερμοκρασία του χώρου στους 23 βαθμούς,συμφωνα με ένα ψηφιακό θερμόμετρο που έχω στον απέναντι τοίχο σε 5 μέτρα αποσταση από το κλιματιστικό και τη σόμπα.Σημερα για να καταλάβεις η σόμπα δουλεύει από τις 11 το πρωί μέχρι τώρα στη σκάλα 5 και ο θερμοστάτης της σόμπας λέει 21 βαθμούς και το ψηφιακό θερμόμετρο χώρου 19,4.
Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #69626 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα ΣΟΜΠΑ CADEL DIANA
μηπως να ανεβαζες τον θερμοστατη της σομπας σου ...αν μιλαμε για την ρυθμιση κι οχι την ενδειξη
ενα 24αρι κλιματιστικο εχει τρελο ανεμιστηρα ...αν το θερμιμετρο ειναι απεναντι το ζεσταινει με τον αερα του ...οποτε εχεις ψευδη ενδειξη ....ο ανεμιστηαρς της σομπας δεν εχει τοση δυναμη .
σημασια εχει εσυ πως αισθανεσαι στον χωρο ....μπορεις να κανεις και μια δοκιμη με το κλιματιστικο να εχεις φρεσκια την εντυπωση
απο κει και μετα πιθανον η σομπα σου να χρειαζεται καποιες ρυθμισεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ