Τί γίνεται σε περίπτωση διακοπής ρεύματος;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68053 από EFI
Προσωπικά πρόβλημα με την ασφάλεια δεν έχω γιατί με καμινάδα 11μετρα........ Ως προς το σβήσιμο της τελικά με ρύθμιση των ανοχών της σόμπας (ο τεχνικός το έκανε!!!!!) λύθηκε προς το παρόν. Για τα υπόλοιπα θα δούμε στην πορεία!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68229 από N1k0s
Με μια κινέζα σόμπα και ένα eaton 800 που κοστίζει γύρω στο 100άρικο , την κρατάει για αρκετή ώρα , αλλά πάντα την σβήνω την σόμπα , δεν υπάρχει λόγος άμα δεν υπάρχει ρεύμα να την έχω αναμένη. Εχει να κάνει με το τροφοδοτικό της σόμπας πιστεύω ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68234 από giannis37
καλησπερα στην παρεα!! εχω ups turbo x line interactive 1500va σε ξυλολεβητα και σε διακοπη ρευματος δουλεψε αψογα για μια ωρα με της μπαταριες στο 91% :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68236 από theoilia
Παραμονή Χριστουγέννων και παραμονή πρωτοχρονιάς σε διακοπές ρεύματος δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.Η σόμπα έσβησε μετά από λίγη ώρα χωρίς ούτε να καπνίσει ούτε να μυρίσει.Εντάξει,δεν έχεις θέρμανση όση ώρα διαρκεί η διακοπή αλλά μήπως με τους καυστήρες πετρελαίου είχαμε;Ούτε που σκέφτομαι την αγορά UPS,νομίζω πιο σημαντικό είναι ένα αξιόπιστο πολύμπριζο που θα προστατεύει απο τις διακυμάνσεις του ρεύματος

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68238 από dimlyk
κανενα πολυμπριζο δεν προστατευει απο διακυμανσεις ρευματος ...στην καλυτερη περιπτωση απο υψηλες τιμες τασης ...κι επιδη ενα σωρο κοσμος δινει ενα καρο λεφτα για πολυμπριζα ...αυτο μπορει να γινει αρκετα ευκολα στον γενικο πινακα προστατευοντας ολο το σπιτι


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #68246 από theoilia

dimlyk έγραψε: κανενα πολυμπριζο δεν προστατευει απο διακυμανσεις ρευματος ...στην καλυτερη περιπτωση απο υψηλες τιμες τασης ...κι επιδη ενα σωρο κοσμος δινει ενα καρο λεφτα για πολυμπριζα ...αυτο μπορει να γινει αρκετα ευκολα στον γενικο πινακα προστατευοντας ολο το σπιτι


Καμία επιπλέον πληροφορία για αυτο;

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ