Στάχτη σόμπας

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65450 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Στάχτη σόμπας
ειναι θεμα σφγαλειας φιλε μου :)
ασχετα αν γενικα την εχουμε γραμμενη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65454 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Στάχτη σόμπας
Εμένα πάντως ένα χρωματάκι το έχει πάρει η καμινάδα από τις εποχές που τον έκαιγα με λ=5 :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66566 από ktm620
Απαντήθηκε από ktm620 στο θέμα Στάχτη σόμπας

mastoras έγραψε: Μην τραβάτε ζόρι με τις στάχτες, και προπάντων μην "τραβάτε" μεγάλες διαδρομές μπουριών για να τις αποφύγετε.

Μικραίνει η διάρκεια ζωής της σόμπας, αυξάνονται τα στάδια καθαρισμού των μπουριών.....κάθε 15 ημέρες σίγουρα.....και άλλα πολλά.

Οι σόμπες για να λειτουργούν σωστά χρειάζονται μέχρι 2 μέτρα μπουρί....όχι παραπάνω.

Και σε τελική φάση και οι τοίχοι χρειάζονται τον μπογιατζή τους. Φρεσκαρισματάκι την άνοιξη...και όλα ΟΚ.

΄

Είχα διαβάσει αρκετά πριν την βάλω και δέν είχα δεί πουθενά ότι βγάζει έστω και λίγο στάχτη το μπουρί γι αυτό πιο πολύ το θέμα μου ήταν άν λειτουργεί σωστά και βεβαίως άν την έχω τοποθετήσει σωστά , γιατί πίστευα ότι ήταν πολύ σωστή η τοποθέτηση οπότε ήθελα να το αποκλείσω και αύτό...
Οπότε οι υποψήφιοι αγοραστές έχουν άλλο ένα δεδομένο...
Όσο για το τοίχο είναι ήδη φρεσκότατος , με δύο χέρια τον Αύγουστο οπότε μια προσπάθεια προφύλαξης έστω μέχρι του χρόνου πρέπει να γίνει :)
Η ζέστη της σόμπας πάντως ικανοποιητικότατη έως τώρα οπότε το εγχείρημα επιτυχές... Είς αναμονή και ακόμα χαμηλότερων θερμοκρασιών... ( και να μήν έρθουν δέν πειράζει βεβαίως :lol: )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67374 από qwest11
Απαντήθηκε από qwest11 στο θέμα Στάχτη σόμπας
καλη χρονια!! εχω μια σομπα πελλετ αεροθερμη venneta 9KW μου παρουσιαζει σταχτη κοκαλωμενη στο ποτηρι καυσης μετα απο περιπου 5-6 ωρες συνεους λειτουργειας και η φλογα δεν εχει αρκετη ενταση.καιει σαν κερι.οταν καθαριζω το πτοτηρι καθσησ ειναι ολα τελεια! μηπωσ φταει το πελλετ ι καποια λειτουργεια με τον αερα στον θαλαμο καυσης??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67375 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Στάχτη σόμπας
ισως και τα δυο :)
αν μπορεις δοκιμασε να μειωσεις τον αερα καυσαεριων
φυσικα πριν κανεις οτιδηποτε μπορεις να δοκιμασεις κι ενα καλο πελλετ αν γι αυτο που καις εχεις αμφιβολιες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": qwest11

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #67376 από qwest11
Απαντήθηκε από qwest11 στο θέμα Στάχτη σόμπας
file mou an exeis msn k exeis xrono mporeis na milhsoume? ? Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ