Παράξενος Θόρυβος Mugheto Linea Vz

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59417 από dikodogi
Απαντήθηκε από dikodogi στο θέμα Παράξενος Θόρυβος Mugheto Linea Vz
Κι εγω επισης. Δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος απο τη μεχρι τωρα λειτουργια της. Η εγκατασταση εγινε απο εξουσιοδοτημενο συνεργειο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63265 από imagion
Απαντήθηκε από imagion στο θέμα Παράξενος Θόρυβος Mugheto Linea Vz
Έχω πάρει και εγώ αυτή τη σόμπα, αλλά χρειάζομαι τις ρυθμίσεις του πίνακα ελέγχου. Πήρα τηλ. το Leroy Merlyn και μου είπαν, να πάρω τηλ. εναν κύριο για να έρθει μισή ωρίτσα και να μου ρυθμίσει τη σόμπα, και να τον πληρώσω άλλα 60 Ευρώ. Ε, συγνώμη δηλαδή, αλλά αυτό είναι κλέψιμο. Δεν υπάρχει κάποιο εγχειρίδιο με τις αναλυτικές τιμές του πίνακα ελέγχου δηλαδή? Όταν πατάς το + και συγχρόνως το ON μπαίνεις στο Menu του πίνακα ελέγχου. Μετά έχει διάφορα υπό Menu, μία λέξη, και διάφορα νούμερα. Μήπως ξέρει κανείς, ή του έχουν εξηγήσει, από τον τεχνικό που έκανε την εγκατάσταση τι σημαίνει το κάθε τι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63728 από imagion
Απαντήθηκε από imagion στο θέμα Παράξενος Θόρυβος Mugheto Linea Vz
πως χαμήλωσες το αέρα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64211 από Mughetto
Απαντήθηκε από Mughetto στο θέμα Παράξενος Θόρυβος Mugheto Linea Vz
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...2&id=34999&Itemid=53

Εδώ είναι ένα παλιό thread που κάπου υπάρχει ένα αρχειάκι με τις ρυθμίσεις..

Απλά οι ρυθμίσεις που έχει δεν ξέρω αν ισχύουν για την συγκεκριμένη σόμπα.. Αν θες να κάνεις αλλαγές σημείωσε πρώτα σε ένα χαρτί τις αρχικές της σόμπας..

Εμένα όπως ανέφερα και πιο πάνω μου ζήτησαν 150!!!! ευρώ!!!! Επειδή είμαι από Καβάλα..

Αν υπάρχει πάντως κάποιος τεχνικός που έχει τις "στάνταρ" ρυθμίσεις για την συγκεκριμένη σόμπα και τις ανέβαζε θα το εκτιμούσα πάρα πολύ!!!

Υ.Γ. Με τς αρχικές ρυθμίσεις η σόμπα δεν δουλεύει καλά..
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Mughetto.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64371 από dimvro
Απαντήθηκε από dimvro στο θέμα Παράξενος Θόρυβος Mugheto Linea Vz
Εμένα με τις ρυθμίσεις περιπου αυτές που υπάρχουν στο www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...mid=53&limitstart=15
η σόμπα δουλεύει μια χαρά .Το πέλλετ που χρησιμοποιώ είναι AMECO .
Σχετικά με την μειωση της εντασης της φλογας που λες Mughetto, εμένα το είχε πάθει λόγο υπερθέρμανσης και είχε αποσυντονιστεί τελειως ενω αρχικά δουλευε καλά.Ηρθε ενας τεχνικός την προγραμματισε και τωρα είναι εντάξει ,αφού βελτίωσα και εγώ τις ρυθμίσεις.Μπες στο μενου ρυθμισε την συμφωνα με τις παραπάνω ρυθμίσεις και δες αν δουλέψει σωστα,διαφορετικά είναι τεχνικό πρόβλημα.
Ηθελα να ρωτήσω αν κανείς γνωρίζει, αν και πως μπορει να προγραματιστει στο χρόνο για άνοιγμα και κλείσιμω αυτή η σόμπα;Το είκονίδιο με το ρολογάκι στον πίνακα δείχνει ότι μάλλον γίνεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65043 από Mughetto
Απαντήθηκε από Mughetto στο θέμα Παράξενος Θόρυβος Mugheto Linea Vz
Δεν μου κάνουν οι παραπάνω ρυθμίσεις με το πέλλετ που χρησιμοποιώ (IRELLY Pellet, Βουλγάρικο).
Για παράδειγμα στο Νο1 πρόγραμμα με χρόνο λειτουργίας κοχλία 0,4΄΄ και στοφ/λεπτό 1250 η σόμπα μετά από ένα μισάωρο έσβησε.. Ανέβασα την τροφοδοσία στα 0,6 και κατέβασα τις στροφές στις 1150 και μετά βίας που δεν σβήνει..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ