Online αγορά καυσόξυλων

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160284 από gyrismata
Online αγορά καυσόξυλων δημιουργήθηκε από gyrismata
Ενδιαφέρομαι για αγορά καυσόξυλων για ενεργειακό τζάκι και προσανατολίζομαι στην λύση αγοράς από το internet δεδομένου ότι βρίσκομαι στη μέση του Αιγαίου και οι επιλογές είναι περιορισμένες...
Έχω βρει 2-3 μαγαζιά ,αλλά υπάρχει κανείς με προσωπική εμπειρία να μου συστήσει κάποιο ;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Υ.Γ.: Μαγαζιά μόνο από Αθήνα παρακαλώ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160285 από popovitis
Απαντήθηκε από popovitis στο θέμα Online αγορά καυσόξυλων
Είχα πάρει από το Leroy της Πειραιώς 2 κυβικά οξυά πριν ένα μήνα. Μήτρησα εχτές την υγρασία σε μερικά και μ.ο. βγήκε οριακά πάνω από 20%. Η τιμή τώρα νομίζω είναι 163 ευρώ/2κυβικά με παραλαβή στο μαγαζι και δεν γνωρίζω πόσο θα σου βγουν τα μεταφορικά για το νησί. Υπάρχει πάντα και η λύση της μπρικέτας και μαλιστα σε ότι ποσότητα σε βολεύει καθώς οι συσκευασίες είναι των 7 - 12 κιλών. Αν κατεβαίνεις Αθήνα με αυτοκινητο συχνά μπορείς να δεις και αυτή τη λύση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gyrismata

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160286 από gyrismata
Απαντήθηκε από gyrismata στο θέμα Online αγορά καυσόξυλων
Αυτό έχω και γω στα υπ'όψιν αλλά επειδή έχω δικό μου μεταφορέα για Σκύρο ψάχνω δωρεάν μεταφορικά μέχρι Βοτανικό , που εδρεύει η μεταφορική ...

Ήταν σε υπόστεγο η παλέτα και προστατευμένη γενικα ?
Last edit: 6 Χρόνια 4 Μήνες πριν by gyrismata.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160288 από popovitis
Απαντήθηκε από popovitis στο θέμα Online αγορά καυσόξυλων
Τα μεταφορικά του LM δεν είναι δωρεάν, 20 ευρώ την παλέτα πλήρωσα (τα 2 κβ ήταν σε μία παλέτα οπότε 20 σύνολο).
Κάποιοι ξυλάδες μπορεί να τα στείλουν δωρεάν αλλά αφενώς δεν νομίζω να κάνουν διαδικτυακές πωλήσεις και αφετέρου μόνο όταν έρθουν στο νησί θα ξέρεις τι παρέλαβες σε ποσότητα αλλά και σε ποιότητα.

Ωραία η Σκύρος, ήμουν φαντάρος για 5 μήνες περίπου στο φυλάκιο Νότε (αν το έχεις ακουστά).
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gyrismata

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160290 από gyrismata
Απαντήθηκε από gyrismata στο θέμα Online αγορά καυσόξυλων
Βεβαίως και το έχω ακουστά!Αν ήσουν χειμώνα πρέπει να πέτυχες και χιόνι!

Η συμβουλή σου δηλαδή είναι μακριά από ξυλάδες ( kausoksila-ifaistos.gr/ , xyla.gr/ , kausoksila-karvouna.gr/ ) παρ'ότι στα σαιτ διαβεβαιώνουν για χαμηλή υγρασία κτλ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160291 από popovitis
Απαντήθηκε από popovitis στο θέμα Online αγορά καυσόξυλων
Ναι χειμώνα ήμουν και μάλιστα χιόνισε αρκετά.

Δεν μπορώ να σε συμβουλέψω αποτρεπτικά για τους ξυλάδες το θέμα της υγρασίας το έχουν γράψει άλλα μέλη εδώ, προσωπική εμπειρία δεν έχω ουσιαστική. Η αλήθεια είναι ότι από το LM μόνο φέτος πήρα ξύλα και μάλιστα Σεπτέμβρη απλά ένιωθα κάπως πιό ασφαλής και τελικά μου βγήκε καλή παρτίδα. Μόνο με τις μπρικέτες θα είσαι εξασφαλισμένος 100%.

Αν θες διάβασε και αυτό, ίσως σε βοηθήσει:
energ.gr/index.php?option=com_kunena&vie...2&id=58124&Itemid=74

Αν επιλέξεις ξύλα τότε θα έλεγα να μην το καθυστερήσεις όσο νωρίτερα τόσο πιό δύσκολα να πετύχεις ξύλα με υψηλή υγρασία.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gyrismata

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ