αλλαγη απο φιλτρο σε καμιναδα

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173285 από zevooazaz
Απαντήθηκε από zevooazaz στο θέμα αλλαγη απο φιλτρο σε καμιναδα
Ευχαριστώ για το χρόνο σου.
Από συντήρηση πάμε καλά. Ο αδερφός της κουμπαράς γνωρίζει γιατί βάζανε ravelli και την έχουμε υπό έλεγχο για service και τέτοια. Αλλά στο θέμα της καμιναδας ήταν διστακτικο το παιδί.
Από ρυθμίσεις κάτι κοζαρω. Τι προτείνεις ????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173286 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:αλλαγη απο φιλτρο σε καμιναδα
Από το Νοέμβριο του 2011 και τη σχετικη Κοινη Υπουργικη Απόφαση για τις σταθερές εστίες καυσης (αυτή που επέτρεψε καύση βιομάζας για κεντρική θέρμανση σε Αττική-Θεσσαλονίκη) απαγορεύονται οι καπνοσυλλέκτες (το φίλτρο νερού είναι καπνοσυλλεκτης).
Αν υπήρχε πριν από τις 03/11/2011 (ημερομηνία δημοσίευσης του ΦΕΚ) επιτρέπεται η συνέχιση της χρήσης του.
Κατά τα λοιπά,, σε ό,τι αφορά στις οδεύσεις καπνοδόχων, τα έχουμε χιλιογράψει:
Ακολουθούμε τις σχετικές διατάξεις του Κτιριοδομικοΰ Κανονισμοϋ, όπως αυτές εξειδικεύονται στην ΤΟΤΕΕ 2421/86 μέρος 2ο (στη σχετική ΤΟΤΕΕ επιτρεπονται οι καπνοσυλλέκτες σε εστίες στερεών καυσίμων, απαγορεύτηκαν όμως μεταγενεστερα με την παραπάνω ΚΥΑ).
ΟΧΙ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΕ ΜΗΚΟΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ 1,5 m ΚΑΙ ΟΧΙ.ΣΕ ΥΨΟΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ 1 m ΑΠΟ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΕΞΟΔΟΥ ΚΑΠΝΑΕΡΙΩΝ ΤΗΣ ΕΣΤΙΑΣ.
Last edit: 2 Χρόνια 7 Μήνες πριν by dryianni.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zevooazaz

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173287 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΦΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΧΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ RAVELLI ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΡΩΤΑΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΤΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΙΚΑ ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ!!!!!!!!!!!!!!ΑΝΤΙΟ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΑ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": zevooazaz

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173288 από zevooazaz
Απαντήθηκε από zevooazaz στο θέμα αλλαγη απο φιλτρο σε καμιναδα
προσπαθώ να επαληθευσω την ιδέα μου γιατι τον είδα διστακτικό.
δεν ήθελα να κουράσω και δεν είχε πάει το μυαλο μου ότι θα χρεαζόντουσαν και πρόσθετες ρυθμίσεις εφόσον υπάρχει το rds το οποίο το τρέχω κάθε αρχη της σεζον.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #173289 από zevooazaz
Απαντήθηκε από zevooazaz στο θέμα Re:αλλαγη απο φιλτρο σε καμιναδα
σας ευχαριστώ θα το κοιτάξω και αυτο άμεσα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 6 Μήνες πριν #178004 από zevooazaz
Απαντήθηκε από zevooazaz στο θέμα αλλαγη απο φιλτρο σε καμιναδα
Καλησπέρα σας,θελω να σας ευχαριστήσω για τις συμβουλές σας και να ζητήσω συγνώμη για την καθυστέρηση.
Νομίζω ότι σας χρωστάω τις φωτο απο το τελικό αποτέλεσμα. Δούλεψε πέρσυ το χειμώνα και το οριζόντιο τμήμα καθαρίστηκε μια φορά τα χριστούγεννα και μια στο τέλος της σεζον ... αλλα θέλει 3 φορές η αλήθεια είναι (ήταν και χειμώνας βαρβάτος ο περσυνός και δουλευε συνέχεια η σομπα).
Μονος μου το έφτιαξα και για τον τεχνικό που συζυτούσαμε δεν ασχολείται πλέον και κάνει άλλη δουλειά. 
Κράζετε ελευθερα αλλα είχα ξεμείνει απο επιλογές.

 
 
 
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ