Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5011 από ^silent_power^

antisakis έγραψε: "^silent_power^"

Σακη εχεις ακουστα τις μηχανες μαλκοτσης? τις χρησημοποιουσαν για να τραβανε νερα οι αγροτες πολλα χρονια πριν..αξιοπιστη,απλη,οικονομοικη οσο δεν παει και τιμη αγορας...συμβολικη!!


Ποσους hp εχουν στρατο γνωριζεις ;;


αυτες οι μηχανες ειχαν σχεδιαστει για θαλασσα.γι αυτο και δεν εχουν ψυγειο.πρεπει να εχεις διπλα ενα βαρελακι να κανει κυκλωμα το νερο.ειχε ο πατερας μου μια 5 ιππους.μου ειπε οτι υπαρχουν και με 7,9 και 15 ιππους επισης.τον πωτησα μερικες πληροφοριες για να σου τις μεταφερω.βγαζει 2200 στροφες απο την μια πλευρα και 1100 απο την αλλη.(δεν σε νοιαζουν οι στροφες,τισ κανονιζεις με τις τροχαλιες που θα βαλεις) καταναλωση:2 γαλονια το 8ωρο(1 γαλονι=4μιση λιτρα νομιζω).δυλαδη 9 λιτρα πετρελαιο στο 8ωρο.την δουλευε σε κορδελα ξυλων για να μην δουλευει το τρακτερ.δεν χρειαζεται να την δωσεις γκαζια.οταν αυτη καταλαβει οτι πρεπει να δωσει δυναμη,ανεβαζει στροφες μονη της.αυτα.!

Υ.Γ: αυτες οι μηχανες,οσω βαρή και αν ακουγεται, ειναι φτιαγμενες για να μην χαλανε ποτε. εγω θα το σκεφτομουν καλητερα για κινεζο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5035 από mastoras
antisakis σκέφτομαι μέρες τώρα την σκέψη σου για κίνηση με πετρελαιοκινητήρα. Με προβλημάτισες που είπες ότι θα δίνει κίνηση ταυτόχρονα σε 3 εργαλεία.

Έχε τον νου σου μην σε φάνε τα μηχανουργεία σε τροχαλίες, ράουλα, κτλ. Αλλά λογικά θα το έχεις μελετήσει καλύτερα εσύ οπότε θα έχεις βρει την άκρη.

Έχεις σκεφτεί το θέμα γεννήτρια πετρελαίου τριφασική ? Νομίζω ότι οι τιμές είναι χαμηλές. Και δεν πειράζεις τίποτα, από τα εργαλεία.

Επίσης πες μου σε παρακαλώ πως έχεις σκεφτεί να αποθηκεύσης το υλικό για ξήρανση.
Είδα τα στέγαστρα που έφτιαξες. Θα τα κλείσεις γύρο γύρο με ναύλον, με κοτετσόσυρμα, θα ρίξεις τσιμέντο για δάπεδο και θα στρώσεις το υλικό χύμα να ξεραθεί ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5088 από ^silent_power^

OANNHSEA έγραψε:

Υ.Γ: ειμαι οδηγος σε δημο.σημερα το πρωι,περασαμε απο τις γειτονιες για να μαζεψουμε τα κλαδια διπλα στους καδους.το αποτελεσμα τρια φορτηγα με κλαδεματα τα οποια καψαμε! ΤΑ ΕΚΛΕΓΑ....!!! [/b]

μου είπε ότι δυστυχώς δεν μπορεί πλέον να μου τα δώσει, γιατί μάλλον θα μπει και αυτός στο παιχνίδι της παραγωγής των πελλετ.

Πάμε τώρα για τα ελαιοκλαδέματα τα πουρνάρια, και τα πριονίδια από τους μαραγκούς.


Έτσι, έτσι!!!
Να ξυπνάει ο κόσμος!!!
Τι διαβάζω πρωινιάτικα και φτιάχνομαι ο άνθρωπος!!!

Αυτό θέλουμε! Πάθος, ενθουσιασμό, και κριτική, δημιουργική σκέψη για να ξεφύγουμε από την λάσπη που μας ρίξει και έχουμε κολλήσει...
Arriba muchachos!!!



ονειρο ζω....μην με ξυπναται!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5105 από OANNHSEA

ονειρο ζω....μην με ξυπναται!!!


Με πιάνεις δικέ μου!!! :P :P :P :P

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5111 από alias
Απαντήθηκε από alias στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση
&
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by alias.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5122 από tasosp
γνωριζει κανεις αν το πολυ ψιλο πριονιδι μπορει να γινει πελλετ? και οταν λεμε ψιλο αυτο που βγαζουν οι γυαλοχαρτιερες ...σαν αλευρι.
μηπως αντι να το πρεσαρει μεσα στις τρυπες,,, περναει κ πεφτει κατω?

μη δια φοβον αλλα δια το δεον απεχεσθαι αμαρτηματων (Δημοκριτος)
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by tasosp. Αιτία: ορθογραφικο λαθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.212 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ