Παραγωγή pellet: Ελλάδα vs Βαλκάνια

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #18329 από Βιομαζιστής

mastoras έγραψε:
Νομίζω πως ο KERBEROS κάλυψε και την δική μου θέση-απάντηση στα προαναφερθέντα.

Αν δεν είναι τώρα η ώρα να στηρίξουμε το Ελληνικό πέλλετ, και κάθε είδους Ελληνικό προϊόν, πότε νομίζουμε ότι είναι η καταλληλη στιγμή ?


Μάστορη, γιατί να στηρίξω ένα ελληνικό προϊόν; Για να τρώει και να πίνει εις υγείαν του κορόιδου καταναλωτή (εμένα δηλαδή) ο κάθε τυχάρπαστος έλληνας έμπορος ή ο κάθε τυχάρπαστος έλληνας εισαγωγέας; Και δεν σου μιλάει τώρα ο Βιομαζιστής. Σου μιλάει ένας άνθρωπος που υπήρξε 19 χρόνια έμπορος και από αυτά τα 14 συνάμα και εισαγωγέας.
Θα στηρίξω τον κάθε έντιμο προμηθευτή. Είτε έλληνας είναι αυτός είτε ξένος. Τον προμηθευτή που σέβεται τον πελάτη του.
Έχει αποδειχθεί περίτρανα τόσα χρόνια τώρα πως ο έλληνας έμπορος ή κατασκευαστής (η πλειοψηφία όχι όλοι) δεν αξίζει την υποστήριξη του έλληνα καταναλωτή. Γιατί κοιτάει πως να τον κοροϊδέψει και πως να αισχροκερδίσει εις βάρος του.
Αν ο έλληνας είχε καταναλωτική παιδεία ή οι έλληνες έμποροι θα άλλαζαν μυαλά ή θα άλλαζαν δουλειά.
Αλλά τι λέω τώρα ο λωλός...
Στον κόσμο μου εγώ.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #18332 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Παραγωγή pellet: Ελλάδα vs Βαλκάνια

Βιομαζιστής έγραψε: Έχει αποδειχθεί περίτρανα τόσα χρόνια τώρα πως ο έλληνας έμπορος ή κατασκευαστής (η πλειοψηφία όχι όλοι) δεν αξίζει την υποστήριξη του έλληνα καταναλωτή. Γιατί κοιτάει πως να τον κοροϊδέψει και πως να αισχροκερδίσει εις βάρος του.
Αν ο έλληνας είχε καταναλωτική παιδεία ή οι έλληνες έμποροι θα άλλαζαν μυαλά ή θα άλλαζαν δουλειά.
Αλλά τι λέω τώρα ο λωλός...
Στον κόσμο μου εγώ.


Παλάβωσες μου φαίνεται καλοκαιριάτικα :lol:

Πως κάνεις σύγκριση έναν Εμπορο εισαγωγέα, με ένα Βιοτέχνη-κατασκευστή ?

Πως λες ότι ο Ελληνας βιοτέχνης δεν αξίζει την στήριξη του Ελληνα καταναλώτη ?

Πως λες ότι ο Έλληνας βιοτέχνης κοιτάει να κοροϊδέψει και να αισχροκερδήσει σε βάρος του καταναλωτή ?

Το ότι ο Ελληνας βιοτέχνης δεν κατάφερε να είναι ανταγωνιστικός στις τιμές απέναντι στον Κινέζο, στον Ιταλό κτλ, και στην φορομπηχτική πολιτική της χώρας του, σημαίνει ότι προσπάθησε να αισχροκερδήσει σε βάρος του καταναλωτή ?

Έφυγαν απο τα χέρια μας η γουνοποιία, επιπλοποιία, ρουχισμός, κέντημα, χαλιά, κουβέρτες, υποδήματα, και άλλες τόσες παραγωγές από την χώρα μας, και εσύ ισχυρίζεσαι ότι για αυτό το χάλι φταίει η κακή νοοτροπία του Ελληνα βιοτέχνη ?

Ελεοοοοοοοος !!!!!! :ohmy:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #18334 από Βιομαζιστής

mastoras έγραψε:

Βιομαζιστής έγραψε: Έχει αποδειχθεί περίτρανα τόσα χρόνια τώρα πως ο έλληνας έμπορος ή κατασκευαστής (η πλειοψηφία όχι όλοι) δεν αξίζει την υποστήριξη του έλληνα καταναλωτή. Γιατί κοιτάει πως να τον κοροϊδέψει και πως να αισχροκερδίσει εις βάρος του.
Αν ο έλληνας είχε καταναλωτική παιδεία ή οι έλληνες έμποροι θα άλλαζαν μυαλά ή θα άλλαζαν δουλειά.
Αλλά τι λέω τώρα ο λωλός...
Στον κόσμο μου εγώ.


Παλάβωσες μου φαίνεται καλοκαιριάτικα :lol:

Πως κάνεις σύγκριση έναν Εμπορο εισαγωγέα, με ένα Βιοτέχνη-κατασκευστή ?

Πως λες ότι ο Ελληνας βιοτέχνης δεν αξίζει την στήριξη του Ελληνα καταναλώτη ?

Πως λες ότι ο Έλληνας βιοτέχνης κοιτάει να κοροϊδέψει και να αισχροκερδήσει σε βάρος του καταναλωτή ?

Το ότι ο Ελληνας βιοτέχνης δεν κατάφερε να είναι ανταγωνιστικός στις τιμές απέναντι στον Κινέζο, στον Ιταλό κτλ, και στην φορομπηχτική πολιτική της χώρας του, σημαίνει ότι προσπάθησε να αισχροκερδήσει σε βάρος του καταναλωτή ?

Έφυγαν απο τα χέρια μας η γουνοποιία, επιπλοποιία, ρουχισμός, κέντημα, χαλιά, κουβέρτες, υποδήματα, και άλλες τόσες παραγωγές από την χώρα μας, και εσύ ισχυρίζεσαι ότι για αυτό το χάλι φταίει η κακή νοοτροπία του Ελληνα βιοτέχνη ?

Ελεοοοοοοοος !!!!!! :ohmy:




Άλλο λέω εγώ άλλο λες εσύ. Κοινώς 3 λαλούν και 2 χορεύουν.
Επειδή ο έλληνας κατασκευαστής δεν μπορεί να ανταγωνιστεί τον κινέζο, θα πρέπει να επενδύσει στην προστιθέμενη αξία. Σου λέει κάτι αυτό; Πιθανολογώ πως όχι.
Οπότε τέτοιος καταναλωτής που είσαι τέτοιοι έμποροι και κατασκευαστές σου ταιριάζουν.
Μην το πάρεις σαν... κομπλιμέντο αλλά από αγορά (με την γενική σημασία του όρου) έχεις πλήρη μεσάνυχτα.
Δίνε λοιπόν τα ωραία σου λεφτά εκεί που ξέρεις καλά να τα δίνεις.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #18335 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Παραγωγή pellet: Ελλάδα vs Βαλκάνια
.......ναι αυτό είναι αλήθεια, με την έννοια "αγοράς" της Ναυτεμπορικής δεν έχω, απλός μάστορης γαρ.

Ενα ξέρω όμως καλά, που εσύ όπως φαίνεται έχεις άγνοια.

Είναι ότι εάν δεν στηρίξω την Πατρίδα μου καταναλώνοντας αποκλειστικά και μόνο Ελληνικά προϊόντα προσπαθώντας να αποφύγω......[τονίζω το προσπαθώντας] οτιδήποτε είναι εισαγόμενο, τότε το μέλλον των παιδιών μας θα είναι σίγουρα αβέβαιο.

Τα υπόλοιπα όλα, είναι λόγια προς εντυπωσιασμό και υπεροψίας. ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ, sta1, stergiosbik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #18336 από Βιομαζιστής
Δεν το συνεχίζω γιατί δεν έχει νόημα. Και ούτε είμαι διατεθειμένος να αδειάσω το κεφάλι μου για να γεμίσω των άλλων.
Όποιος καταλαβαίνει, καταλαβαίνει.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #18349 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Παραγωγή pellet: Ελλάδα vs Βαλκάνια
Το σωστο κρατος φτιαχνει-διορθωνει τον κατασκευαστη η τον εμπορο και διαμορφωνει τον καταναλωτη και γενικοτερα τον πολιτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ