μυριζει το τζακι

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174399 από πιτερ
μυριζει το τζακι δημιουργήθηκε από πιτερ
Το τζακι ειναι της εταιριας velko.οταν το υπερθερμαινω βγαινει μια ασχημη μυρωδια απο τους αεραγωγους.εχω βγαλει τις γυψοσανιδες. Στην ουσια το εχω ανοιξει και εχω βγαλει τον πετροβαμβακα και τα σπιραλ που συνδεονται με τους αεραγωγους.εχω αφησει μονο τον κεραμοβαμακα και το πυριμαχο που ειναι στο επανω μερος της καμιναδας.ειναι σαν εσωτερικο ταβανι που εφτιαξε ο μαστορας με αυτα τα υλικα.το εχω αναψει και παλι μου βγαζει μια μυρωδια.Ρωταω μηοως1 φταινε τα σπιραλ επειδη ειναι ανοξειδωτα και θελει αλουμινιου2 μηπως ο κεραμοβαμβακας που ειναι στην καμιναδα 3 αν ο πορτοκαλι πετροβαμβακας ειναι καλυτερος για το τζακι και δεν μυριζει 4 μηοως υπαρχει περιπτωση το τζακι να ειναι μαπα. Ζητω συγνωμη αλλα επικρατει μια συγχηση στο κεφαλι μου γιατι εχω 2 μηνες αυτο το προβλημα με το τζακι το σπιτι ειναι καινουριο εχω μικρο παιδι και δεν ξερω τι ειναι αυτη η μυρωδια που αναπνεουμε.
Last edit: 2 Χρόνια 4 Μήνες πριν by πιτερ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174401 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:μυριζει το τζακι
Αν το μήνυμα δεν είχε τόσες πολλές πληροφορίες μαζί, ίσως να ήταν λίγο πιο εύκολο να καταλάβει κάποιος τι συμβαίνει και να πει τι γνώμη του.
Θα ήταν εύκολο να τα ξαναγράψετε με 1,2,3 και ανά τμήμα της κατασκευης;
Last edit: 2 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dryianni.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174404 από πιτερ
Απαντήθηκε από πιτερ στο θέμα Re:μυριζει το τζακι
Το τζακι ειναι της εταιριας velko.οταν το υπερθερμαινω βγαινει μια ασχημη μυρωδια απο τους αεραγωγους.εχω βγαλει τις γυψοσανιδες. Στην ουσια το εχω ανοιξει και εχω βγαλει τον πετροβαμβακα και τα σπιραλ που συνδεονται με τους αεραγωγους.εχω αφησει μονο τον κεραμοβαμακα και το πυριμαχο που ειναι στο επανω μερος της καμιναδας.ειναι σαν εσωτερικο ταβανι που εφτιαξε ο μαστορας με αυτα τα υλικα.το εχω αναψει και παλι μου βγαζει μια μυρωδια.Ρωταω μηοως
1 φταινε τα σπιραλ επειδη ειναι ανοξειδωτα και θελει αλουμινιου
2 μηπως ο κεραμοβαμβακας που ειναι στην καμιναδα 
3 αν ο πορτοκαλι πετροβαμβακας ειναι καλυτερος για το τζακι και δεν μυριζει 
4 μηοως υπαρχει περιπτωση το τζακι να ειναι μαπα. Ζητω συγνωμη αλλα επικρατει μια συγχηση στο κεφαλι μου γιατι εχω 2 μηνες αυτο το προβλημα με το τζακι το σπιτι ειναι καινουριο εχω μικρο παιδι και δεν ξερω τι ειναι αυτη η μυρωδια που αναπνεουμε. 
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 2 Χρόνια 4 Μήνες πριν #174409 από dryianni
Απαντήθηκε από dryianni στο θέμα Re:μυριζει το τζακι
Ξεκινάμε:
1) Ούτε το ανοξείδωτο ούτε το αλουμινίου σπιραλ μυρίζει.
2) Ο κεραμοβάμβακας δε μυρίζει επισης. Εκτός αν έχει επικάλυψη.φύλλου.αλουμινίου, οπότε καίγεται η κολλα με την οποία κολλάει το αλουμινόφυλλο στον κεραμοβάμβακα.
3) Από τι υλικό είναι ο πάτος του "παταριου" (οριζοντιο κομματι του πάνω διαμερίσματος του θερμοθαλάμου, που χρησιμοποιειται για εκτονωση);
4) Υπάρχει μόνωση στα πλευρικά τοιχώματα του θερμοθαλάμου; αν ναι, ποιο είναι αυτό το υλικο;
5) Μήπως το τζάκι βάφτηκε πριν το αγοράσετε;
6) Ελέγξτε τη σύνδεση εξόδου καυσαερίων με τον καπναγωγο για πιθανή διαφυγή καπναερίων.
7) Όταν δε λειτουργεί το βεντιλατερ και οι αεραγωγοί βγάζουν θερμο αέρα με φυσική ροη, συνεχίζει να υπάρχει μυρωδια;
8) Υπάρχουν περσίδες εξοδου ζεστού αέρα με φυσική ροη από το θερμοθάλαμο; αν ναι, αυτες είναι απλά σφηνωμενες στη γυψοσανιδα ή έχουν κολληθεί με κάποια ουσία επιπλέον; Το ίδιο ερώτημα αφορα και τις περσιδες των σπιράλ αεραγωγών.
Αυτά κατ' αρχήν.
Last edit: 2 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dryianni.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ