Διάσταση περσίδας

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129786 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Διάσταση περσίδας
Θέλει 6 εκατοστά απο την πλάτη . Εσένα πόσο ειναι ;
Αν ειναι λιγότερο βγάλτο κ βάλε izol ( ψάξε στην παρουσίαση μου απο το selenic , sorry που δεν βάζω λινκ δεν είμαι στο pc )
Αν η απόσταση ειναι μεγαλύτερη τότε απλά άνοιξε την πάνω περσιδα .
Έχεις θερμόμετρο ; Αν ναι κοιτά να είσαι κάτω απο τους 100C στην εξαγωγή .
Υπόψιν σε εμένα αλλα με εναλλακτη kratki κ μαύρο χάλυβα , άνοιξα 1600εκ2 για να είμαι οκ. Εσύ είσαι 968εκ2 . Οριακά . Θα ήθελα πάνω απο 1200εκ2.


Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129787 από yiatsou
Απαντήθηκε από yiatsou στο θέμα Re:Διάσταση περσίδας
Έχω δει την παρουσίαση σου.
Θα βγάλω το κομμάτι του πετροβάμβακα πίσω απο την πλάτη της εστίας που έτσι και αλλιώς έχει πυρότουβλο γιατι μπορεί να είναι οριακά η απόσταση.Σε δεύτερη φάση μπορεί να μεγαλώσω την περσίδα.
γιατί οπώς προείπα χωρίς τις περσίδες με 2 μπρικέτες η μυρωδιά μειώθηκε.Το θέμα είναι να εξαλειφθεί. Μέτρησα με θερμόμετρο που επισυνάπτω και έχω δει και 120 βαθμούς.
Το θέμα είναι δύο μπρικέτες θεωρείται υπερβολή?Δεν νομίζω
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129797 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Διάσταση περσίδας
120C στην περσιδα δεν ειναι τραγικοί αλλα καλυτερα να πέσεις στους 100C. Ο πετροβαμβακας αντέχει αλλα οι κολλες απο τις αλουμινοταινιες όχι .
Επίσης αν μείνεις με το πυροτουβλο πίσω θα χάνεις ενέργεια . Θέλει αντανάκλαση ή μόνωση πχ izol .

2 μπρικετες δεν εινα τίποτα . Αν δεις στο θεμα "ορθός τρόπος μέτρησης μπρικετας " θα δεις ότι στα πειράματα μου έβαζα 14κιλα ταυτόχρονα δλδ ανάλογα το είδος κ βάρος απο 9 εώς 12 μπρικετες!!!!

Φυσικά ούτε υποψία μυρωδιας ακόμα κ έτσι χαχαχα


Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ