Μαύρισμα τζαμιού & μυρωδιά τζακιού

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151370 από anka1976pa
Εκανα το αναποδο Π αλλα διστυχως στο πρωτο αναμα λογω οτι εσφιξα παραπανω την κατω βιδα στο πρωτο αναμα, μολις επιασε θερμοκρασια, εσπασε το τζαμι. Ευτυχως αυριο θα εχω αλλο στα χερια μου αλλα θα ηθελα να μου πειτε οσον αφορα το σφιξιμο... του δινω ισα να μην παιζει πανω στην πορτα? Και δευτερο μου εχει περισεψει λεπτο υαλοκορδονο , να βαλω στα σημεια επαφης του τζαμιου με τα λαμακια συγκρατησης??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151378 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Μαύρισμα τζαμιού & μυρωδιά τζακιού
Εγώ το είχα ίσα ίσα να πατάει. Μη βάλεις έξτρα υαλοκόρδονο στα αυτάκια.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151380 από anka1976pa
Επομενως μολις σταματησει να παιζει σ
την κασα της πορταςτο αφηνω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151390 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Μαύρισμα τζαμιού & μυρωδιά τζακιού
Ναι κάπως έτσι. Θα το δεις στην πορεία. Θέλει τόσο σφίξιμο ώστε και να έχεις κάποιο κενό για την αεροκουρτίνα αλλά όχι και τόσο πολύ ώστε να μην μπορείς να ελέγξεις την καύση.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": anka1976pa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Μήνες πριν #151394 από anka1976pa

liakjim έγραψε: Ναι κάπως έτσι. Θα το δεις στην πορεία. Θέλει τόσο σφίξιμο ώστε και να έχεις κάποιο κενό για την αεροκουρτίνα αλλά όχι και τόσο πολύ ώστε να μην μπορείς να ελέγξεις την καύση.


Τωρα που το κοιταζα τελικα δεν ειχα αφησει καθολου περιθωριο απο την πανω πλευρα. Το τσεκαρα με μια παλια τηλεκαρτα. Προσπαθησα να την περασω απο την εξω πλευρα μεταξυ τζαμιου και πορτας και δεν περναγε ουτε κατα διάνοια. Αρα σαν σημειο αναφορας θα ξεκινησω με το παχος της τηλεκαρτας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #171843 από achillesgk
Είχα κι εγώ πρόβλημα με μαύρισμα του τζαμιού. Χτες το βράδυ έπεσα πάνω στο νήμα. Να συμπληρώσω ότι η εστία μου είναι LA romaine foyer 90. Είναι 16kw και έχει 16/9. Μου άρεσε πολύ ως desing. Με το 16/9 χάνω σε ύψος και νόμιζα αυτό φταίει που μαυρίζει το τζάμι. Γενικά με το τράβηγμα δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Καίει σαν διάολος, πότε δεν μου μύρισε και είναι και πολύ οικονομικό. Στην ουσία βάζω 2 ξυλα σόμπας (μικρά). Με το μαύρισμα όμως είχα θέμα και ήταν το μόνο παράπονο μου. Στο 6ωρο είχε θολώσει πολύ και έχανες αυτήν την ωραία εικόνα. Σήμερα είπα να κάνω αυτό που είπατε. Αφαίρεσα το πάνω μέρος από το κορδόνι. Καίει όλη μέρα και έχει μαυρίσει ελάχιστα έως καθόλου. Δεν ξέρω αν είναι σωστό ή αν έτσι έπρεπε να είναι από την αρχή, αν είναι πατέντα ή αν είναι το φυσιολογικό , αλλά έλυσα ένα μεγάλο πρόβλημα. Πραγματικά σας ευχαριστώ.
Last edit: 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν by achillesgk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ