Μαύρισμα τζαμιού & μυρωδιά τζακιού

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #111846 από chrisbat
η μόνωση που έχω είναι η KNAUF INSULATION & GEOLAN.
Θεωρείται καλή ή η rockwool είναι πολύ καλύτερη;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112213 από chrisbat
κάθομαι και γελάω με την ''αεροκουρτίνα'' είναι εκπληκτικό!!! :ohmy: :woohoo:
2 μέρες τώρα δεν έχει μαυρίσει το τζάμι που τις άλλες φορές θα ήταν μαύρο!!!

ένανα τις διορθωτικές κινήσεις με άνοιγμα απο κάτω και άλλο ένα απο πάνω και φένεται να πάει καλύτερα το όλο θέμα. ίσως ανοίξω και άλλες δύο στο πλάι για μικρότερες περσίδες.
δεν μου φένεται οτι μυρίζει όπως παλιά, εκτός αν κάνω λάθος!!!!
πάντως πήρα κομμάτι μόνωση το οποίο το έκαψα στο γκαζάκι και δεν έβγαλε το παραμικρό ήχνος μυρωδιάς.
καίω το τζάκι στο φούλ τα πρωινά που λοίπουν όλοι - λόγο μυρωδιάς - με τέρμα ανοιχτό τον σύρτη και νομίζω οτι είμαι σε καλύτερα επίπεδα και στο θέμα απόδοση!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112215 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Μαύρισμα τζαμιού & μυρωδιά τζακιού
Κάψε και από την μεριά του αλουμινίου όχι μόνο από τον πετροβάμβακα. Το άνοιγμα στην μετόπη το έκανες?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112278 από chrisbat

Stavrax έγραψε: Κάψε και από την μεριά του αλουμινίου όχι μόνο από τον πετροβάμβακα. Το άνοιγμα στην μετόπη το έκανες?


ναι, αλλα αυτή την στιγμή είμαι στον 1,5 πόντο καθώς έβγαλα μόνο τον αρμό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #112296 από Στελιος1
Σοβαρη αποδοση σε αυτη τ κατασκευη δεν θα εχεις ποτε γιατι ειναι ''χαμηλη''. Εχει μεγαλη σημασια το υψος στην φυσικη ροη.
Πρεπει να το κλεισεις ως το ταβανι η να βαλεις ανεμιστηρα, χανοντας ομως στην περιπτωση του ανεμιστηρα τ κερδος της καπνοδοχου, η οποια μαλιστα φαινεται και διπλη μονωμενη. Το τζακι αυτο ετσι οπως ειναι οτι και να κανεις πανω απο 30-40% αποδοση δεν θα δωσει.
Καλα σου ειπαν αλλα δεν ακους.. θες οπωσδηποτε (συν τα παραπανω) και εισαγωγη ΚΑΙ εσωτερικου αερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115676 από pzarkad
Απαντήθηκε από pzarkad στο θέμα Μαύρισμα τζαμιού & μυρωδιά τζακιού
Έχω τοποθετήσει Invicta VT 700 από πέρυσι και μου μαυρίζει το τζάμι περίεργα. Έχω διαβάσει στο forum για το ανάποδο Π. Θα κάνει δουλειά ή θα αυξήσω την κατανάλωση χωρίς κέρδος. Επισυνάπτω φωτογραφίες έπειτα από μέτρια καύση 10 ωρών με ξερά ξύλα (Ιούνιος 2012). Το ίδιο συνέβαινε και πέρυσι με φουλ καύση.




Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.105 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ