Προσοχή! Εναλλάκτης θερμότητας

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #130694 από alex5815
Απαντήθηκε από alex5815 στο θέμα Προσοχή! Εναλλάκτης θερμότητας
κανενας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #130906 από Στελιος1
alex5815 στο 1. δεν καταλαβα τι ρωτας. Ο πανω οροφος εχει τις πολλες απωλειες τ σπιτιου, οτι ζεστη σου περισευει απ τον κατω θα βοηθουσε αλλα προσεξε.. οση θερμοτητα πλεοναζει απο τον κατω, αλλιως (οπως διαπιστωσες) δεν επαρκει το τζακι για ολο το σπιτι (με την ενταση που το καις και φυσικα αυτην τ ξερεις εσυ). Ο ανεμιστηρας ισως και εξω να ακουγεται σχεδον τ ιδιο αν αναθερμαινεις (να αναθερμαινεις ειναι το σωστο αν τραβαει το τζακι) εκτος κ αν εχεις χωρο για ηχοπαγιδες μπρος πισω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 2 Μήνες πριν #175162 από Cruyff
Απαντήθηκε από Cruyff στο θέμα Προσοχή! Εναλλάκτης θερμότητας
Καλησπερα στη παρεα και καλή χρονια.προσφατως επενδυσα σε μια εξολοκλήρου μαντεμενια τζακοσομπα 250 κιλών απο γερμσνικο χυτηριο.ειμαι πολυ ικανόποιημενος αλλα με ενδιαφέρει ο εναλλακτης-αεροθερμο που βλεπω στην αγορά.βλεπω την κουβέντα πουβεχετε κσνει και ακούω με προσοχη μιας και δεννεχω αποψη περι του θέματος και οι περισσότεροι αναφερεστε σε ενεργειακά τζακια.στη δικιά μου σομπα ανεβαίνει ενάμιση μέτρο επσνω το μπουρι μετα εχει γωνία η οποια μετα βγσινει απο το παραθυρο και σλλη μισ γωνισ για να βγει στη ταράτσα.θα με βοηθούσε ενσντετοιο προιον,αξίζει να το βάλω.σας ευχαριστώ εκ των προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 2 Χρόνια 1 Μήνας πριν #175818 από Radiodj105
Απαντήθηκε από Radiodj105 στο θέμα Προσοχή! Εναλλάκτης θερμότητας
Καλησπέρα σε όλους.
Θα ήθελα να σας παραθέσω το τζάκι μου (πριν αυτό ολοκληρωθεί) για να μου πείτε αν σας φαίνεται σωστή η τοποθέτηση του Εναλλάκτη.
Δείτε τη φωτογραφία που ακολουθεί και πείτε μου τη γνώμη σας, αν θέλετε. 
 
Συνημμένα:
Last edit: 2 Χρόνια 1 Μήνας πριν by Radiodj105.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ