K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93867 από mmtcorp
Απαντήθηκε από mmtcorp στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Αν βάλεις μια λίγο μεγαλύτερη κόφτρα και κλείσεις τη δευτερογενή, μάλλον θα δεις μεγάλη διαφορά.

Ποιά εστία έχεις? Πρέπει να κλείσεις τον εξωτερικό αέρα βεντυλατέρ τουλάχιστον στο 20%.


κοφτρα εχω βαλει πολυ μεγαλη .

η εστια ειναι απο αυτες με της χαραμαδες/ τρυπεσ (evo 100)

δεν εχω κλεισει δευτερογενη ακομα και τον εξωτερικο αερα για να ανεβω εκει που ειναι η εισοδος θελω 4 μετρα σκαλα .

παντως αν απο ολα αυτα που λεμε αυτα τα 2 ειναι αυτα που κανουν διαφορα ... τι να πω . με τα καρφακια που λεγατε να κλεισω την δευτερογενη ? γιατι για να ξηλωσω το μαντεμι δεν το βλεπω για την ωρα λογο χρονου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93868 από degeor
Απαντήθηκε από degeor στο θέμα K-EVO Starfire 120
@mmtcorp
@mmtcorp
κοίτα αν έχεις τις ίδιες ρυθμίσεις στ θερμοστάτη με τους υπόλοιπους , αν χρησιμοποιείς τον ίδιο θερμοστάτη και αν ο αισθητήρας βρίσκεται στο ίδιο σημείο

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by degeor. Αιτία: συμπλήρωση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93872 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120

mmtcorp έγραψε:

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Αν βάλεις μια λίγο μεγαλύτερη κόφτρα και κλείσεις τη δευτερογενή, μάλλον θα δεις μεγάλη διαφορά.

Ποιά εστία έχεις? Πρέπει να κλείσεις τον εξωτερικό αέρα βεντυλατέρ τουλάχιστον στο 20%.


κοφτρα εχω βαλει πολυ μεγαλη .

η εστια ειναι απο αυτες με της χαραμαδες/ τρυπεσ (evo 100)

δεν εχω κλεισει δευτερογενη ακομα και τον εξωτερικο αερα για να ανεβω εκει που ειναι η εισοδος θελω 4 μετρα σκαλα .

παντως αν απο ολα αυτα που λεμε αυτα τα 2 ειναι αυτα που κανουν διαφορα ... τι να πω . με τα καρφακια που λεγατε να κλεισω την δευτερογενη ? γιατι για να ξηλωσω το μαντεμι δεν το βλεπω για την ωρα λογο χρονου


Και γω την evo 100 ίσιο έχω. Όταν λες χαραμάδες τι εννοείς? Έχει τα πλαϊνά κατακόρυφα υαλοκόρδονα εκεί που σύρεται το πλαίοσιο της πόρτας?

Να ανεβείς και να κλείσεις λίγο τον εξωτερικό αέρα. Βάλε σκάλα/ελικόπτερο, ότι χρειαστεί :P

Για τη 2γενή, δε χρειάζονται καρφιά. Ξεβιδώνεις το μαντέμι, μη βαριέσαι, 4 βίδες είναι, και θα δεις ένα στραντζαριστό που τον φέρνει μέσα. Βάλε εκεί ένα κομμάτι λαμαρινούλα να το κλείσεις.

Θα πρότεινα να του κάνεις μερικές μικρές τρυπούλες, ώστε να πέρνει έστω και λίγο αέρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93875 από mmtcorp
Απαντήθηκε από mmtcorp στο θέμα K-EVO Starfire 120

degeor έγραψε: @mmtcorp
@mmtcorp
κοίτα αν έχεις τις ίδιες ρυθμίσεις στ θερμοστάτη με τους υπόλοιπους , αν χρησιμοποιείς τον ίδιο θερμοστάτη και αν ο αισθητήρας βρίσκεται στο ίδιο σημείο


λογικα ο θερμοστατης και ο αισθητηρας ειναι ιδια λογο ιδιας εταιριας

οι ρυθμισεισ το εχω βαλει να ανοιγει στο 65 στο 70 παει στο 3

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93877 από mmtcorp
Απαντήθηκε από mmtcorp στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε:

mmtcorp έγραψε:

ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ έγραψε: Αν βάλεις μια λίγο μεγαλύτερη κόφτρα και κλείσεις τη δευτερογενή, μάλλον θα δεις μεγάλη διαφορά.

Ποιά εστία έχεις? Πρέπει να κλείσεις τον εξωτερικό αέρα βεντυλατέρ τουλάχιστον στο 20%.


κοφτρα εχω βαλει πολυ μεγαλη .

η εστια ειναι απο αυτες με της χαραμαδες/ τρυπεσ (evo 100)

δεν εχω κλεισει δευτερογενη ακομα και τον εξωτερικο αερα για να ανεβω εκει που ειναι η εισοδος θελω 4 μετρα σκαλα .

παντως αν απο ολα αυτα που λεμε αυτα τα 2 ειναι αυτα που κανουν διαφορα ... τι να πω . με τα καρφακια που λεγατε να κλεισω την δευτερογενη ? γιατι για να ξηλωσω το μαντεμι δεν το βλεπω για την ωρα λογο χρονου


Και γω την evo 100 ίσιο έχω. Όταν λες χαραμάδες τι εννοείς? Έχει τα πλαϊνά κατακόρυφα υαλοκόρδονα εκεί που σύρεται το πλαίοσιο της πόρτας?

Να ανεβείς και να κλείσεις λίγο τον εξωτερικό αέρα. Βάλε σκάλα/ελικόπτερο, ότι χρειαστεί :P

Για τη 2γενή, δε χρειάζονται καρφιά. Ξεβιδώνεις το μαντέμι, μη βαριέσαι, 4 βίδες είναι, και θα δεις ένα στραντζαριστό που τον φέρνει μέσα. Βάλε εκεί ένα κομμάτι λαμαρινούλα να το κλείσεις.

Θα πρότεινα να του κάνεις μερικές μικρές τρυπούλες, ώστε να πέρνει έστω και λίγο αέρα.




χμμμ πτωση με αλεξιπτωτο απο ταρατσα και αμα καταφερω να γατζωθω θα την κλεισω :woohoo: :P :P :P :P

τωρα που ανοιγει ο καιρος και δεν θα δουλευει θα τα δω ολα αυτα να τα ρυθμισω

τα πλαινα υαλοκορδονα τα εβαλα εγω δεν τα ειχε .

κατω στην πορτα δεν εχω βαλει ουτε εβγαλα τις ταπες . να το κανω τελικα ? αν και δεν νομιζω να κανει τιποτα ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #93879 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120
Να τις βγάλεις και να τις καλύψεις με λίγη αλουμινοταινία. Από εκεί μπάζει πολύ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.445 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ