K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92610 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
εγω δεν εχω κενα. Γιατι να εχω? βασικα μεγαλο τσακαλι πρεπει να ηταν αυτος που στο τοποθετησε!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92615 από mmtcorp
Απαντήθηκε από mmtcorp στο θέμα K-EVO Starfire 120
εμενα παντως εχει κενα με τον τζακα να επιμενει οτι αν τις κλείσω θα καπνίζει .

να πω οτι τα κενα που εχω ειναι σύμφωνα και με το μανουαλ της starfire αναγκεα .

σε δοκιμές που εκανα και ειδικα με την αλλαγη της κοφτρας οντως αν τις κλεισω καπνιζει

επισεις να πω οτι εκει που καναν τισ τρυπεσ για τον αερα προφανως και ρυθμίζετε απο το μοχλακι . δεν άλλαξαν κάτι στο σύστημα απλά του έδωσαν και νεο δρομο διαφυγης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92616 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα K-EVO Starfire 120
@mmtcorp

Τελικά η λειτουργία του βελιώθηκε? Και αν ναι, πόσο? Αισθητή η διαφορά?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92618 από mmtcorp
Απαντήθηκε από mmtcorp στο θέμα K-EVO Starfire 120
φιλε kosmidi kai gousan μπορει καποιος απο σας να βγάλει μια φωτο το λαμακι που εχει πανω η εστια πως εχει τοποθετηθεί ?

όταν κλείσει η πορτα το υαλοκορδοπνο που εχει ακουμπαει πανω στο τζαμι της πόρτας ? προσπαθώ να καταλάβω τι κάνανε γτ μετα απο επικοινωνία που ειχα κάποια στιγμή με την starfire μου είχανε πει ότι χανει θερμοκρασία από εκεί και να φέρω πιο κοντά την λάμα στην πόρτα . έχω σπάσει το μυαλό μου να καταλαβω.

δεν το βλέπω εγω να μπορω να το παω πιο μπροστα οποτε η ειναι ηδη εκει που πρεπει η εγω δεν το πιανω

να την πλησιάσω στο τζαμι να εφαπτετε δεν γινετε γτ βρίσκει μετα οταν σηκώνετε η πόρτα στα μεταλα της ...

μια φωτο pls η μάλλον 2 . μια απο κάτω προσ τα πα;νω με σηκωμένη πόρτα και μια με ανοιγμένη την πορτα να δω .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92619 από mmtcorp
Απαντήθηκε από mmtcorp στο θέμα K-EVO Starfire 120
σε μενα δεν εχουν κανει τιποτα ουτε ειχα μεχρι στιγμης καποια ενημερωση απο αυτους.
οι αλλαγες που εχω κανει εγω ειναι μονο η κοφτρα και τα πλαινα λαμακια που εστειλε η εταιρια .

με τα λαμακια ναι κατι εγινε .

για επιδοσεις μεχρι στιγμης με πολυ ξυλο ... δεν το μετρω αλλα γεμιζω ενα κοφινι που εχω τιγκα
με κλειστο τον αερα το καλητερο που καταφερνω ειναι στουσ 70-71 στην 4 σκαλα για καμια ωρα και μετα κανα 40λεπτο να πεφτει σιγα σιγα μεχρι τουσ 60 που σβήνει το βεντιλατερ .


επίσης οταν η εστία ειναι καθαρισμένη η θερμοκρασία που αναπτύσσει ειναι χαμηλότερη μεχρι να κάνει μπόλικη σταχτη (γιαυτο και πλέον το καθαριζω καθε Σαββατοκύριακο περίπου . οταν καουν τα πρωτα ξυλα τα μικρα και πριν καουν τα μεγαλα το ξαναφορτωνω παλι για τα καλά . μετα το δεύτερο φόρτωμα κατι κάνει .

για τοσο ξυλο που του βαζω επρεπε να βγαζει πολυ παραπανω ,
οπως και να εχει περιπου καιω 1 τονο τον μηνα . αναβει σχεδον καθε μερα στο χαλαρο καποια πρωινα και το φουντωνω μετα τησ 6 το απογευμα

ενας τονος τον μηνα πως σας φενετε ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #92624 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Φωτο δεν μπορω τωρα να βγαλω, σημερα ειπα να δουλεψω :P

Το απογευμα ομως κατι θα κανουμε ;)

1 τονος ξυλα για τα δεδομενα που συνηθισα με την σομπα παλιοτερα και τον λεβητα τωρα ειναι καλα, αρκει βεβαιως να ζεσταινεται το σπιτι και να μην εχει μεγαλες διακυμανσεις στην θερμοκρασια χωρου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.272 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ